Přejít na obsah

Rikic339

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 377
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    8

Vše od uživatele Rikic339

  1. 6-10 tisíc je velmi dobrá cena.. Jestli tím "projel myčkou" myslíš kartáče, tak to rozhodně smysl nemá. Jinak to záleží na tobě, samozřejmě lidi jsou hovada a pokud to bude stát venku tak nové šrámy budou jen přibývat, s tím člověk nic moc nenadělá...
  2. Stejně jako na D7 Kněževes. Spoustu jedinců vlastnících ŘP (bohužel) si asi myslí že ta STOPka je tam jen na ozdobu. Pokud někdo nechápe význam značky STOP, nemá vlastnit ŘP a tečka. Na logiku to nehrajte, logika ignoraci STOP prostě neodpouští. Mimochodem ta STOPka by tam být ani nemusela, je tam jen proto aby to řidičům spíš došlo a mohli se ohlédnout že jim tam nic nejede. Tím neříkám že to není blbé místo a že by to nešlo vyřešit lépe.
  3. Rikic339

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Tak pro změnu něco z tepla Sicílie minulý týden, výběr nejlepších fotek. Během týdne projeto: Catania -> Calascibeta -> Porticello -> Palermo -> Caccamo -> Cefalú -> Taormina -> Catania. Teploty kolem 20 stupňů, povětšinu času jasno, akorát silnější vítr. Turistů zatím málo, takže paráda Sicílii rozhodně doporučuji!
  4. Rikic339

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Tak to jsi měl vážně kliku, že jsi narazil na takového pohodového pána
  5. Rikic339

    Šílená doba

    Hodně dobře popsáno Veno. Dnes se tisk předhání kdo to napíše první, i za cenu totálních dezinformací v tom obsažených. K tomu se přidá hysterie lidí, Ozzyho "v podstatě se kluk hrál ve školce s nabitou pistolí a ta prostě někdy samovolně vystřelí..." je naprosto skvělý příklad, slabomyslní jedinci se toho chytnou a už se to šíří dál
  6. 30 úchylná sama o sobě není, klidně bych jí dal všude po nábřeží po centru a v těch uličkách, tam turisti skáčou pod kola pravidelně.. Ale zrovna na magistrále, to je fakt na hlavu plošně je to nesmysl
    • 7
  7. Rikic339

    Šílená doba

    Bylo to prostě selhání jedince.. Ale besedy se ve školách a školkách dělají naprosto běžně, probírá se tam kde co a co vím, děcka vždy měli největší zájem vidět zbraň (nebyl jsem tehdy jiný). Dodnes si pamatuju, jak ji policajt vyndal z pouzdra, vyndal zásobník, náboj z komory a pak ji ještě stejně zkusil, než ji položil na stůl aby jsme se na ni mohli podívat - ovšem i tak bez sahání. A co si tak pamatuju, beseda s policajtama byla asi ze všech nudných besed nejzajímavější
  8. Rozjeď to na Výstavišti.. Ikdyž nevím jestli to ještě rozjede, dostal to na zadní kolo a docela hodně
  9. Rikic339

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Tohle mě ráno čekalo na zadním skle auta
  10. Rikic339

    Nový Peugeot 508 už jezdí

    Je super že zachovali interiér a nepřekopali to po vzoru nové 308 a 408
  11. Rikic339

    Nový Peugeot 508 už jezdí

  12. Tak co se týče elektriky, záleží jak dlouhé trasy a jak často jezdí, případně jak moc musí být auto v "pohotovosti" Pokud jezdí krátké trasy a auto jinak stojí na dvorku, má určitě smysl koupit elektriku, škola by si stopro i šplhla u ekospolků EDIT: Beru zpět, našel jsem si ceník pro e-Boxer To by škola asi fakt nepřekousla
  13. To nevymyslíš Až proražený gumy a pytle ven ho zastaví, to není možný..
  14. Rikic339

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Tak přemýšlím co to má být reklama? Nebo pokus o zakrytí SPZ kvůli parkování? Nebo číslo na někoho kdo mu to nějak poškodil?
  15. ..nebo pokud na idiota nenarazíš
  16. @Weri 605 ano, před 8 lety právě
  17. souhlas se sitlerem, značené je to tam více než dobře a sám nechápu jak to tam mohl takhle rozbít.. Mě napadá jedině mikrospánek, jinak si to vysvětlit nedokážu. Ale aspoň že nám ten trpaslík přežil
  18. Tak samotné zkoušky jsou taky velké téma.. Tam je to prostě o komisaři, jak se vyspí atd. V autoškole jsme s kamarádem dělali zkoušky na dvakrát, protože na poprvé byl komisař vyloženě idiot. Dobrou půl hodinu nás dusil v autě znovu teorií než jsme vůbec vyjeli (chtěl vědět všechny provozní kapaliny, hloubky vzorku pneu letních i zimních - navíc to chtěl vědět i pro motorky a náklaďáky?!, chtěl vědět jak se zachovat při nehodě, popsat výměnu kola atd..) a pak vyhazoval za blbosti. Kamaráda že nepustil ženu s dítětem na přechodu - jenže ta ženská byla od přechodu cca 2 metry, stála k němu zády a to dítě jí běhalo po trávě, takže se fakt přecházet nechystala, kamarád přibrzdil a když viděl že přecházet nebude jel dál, tím to bylo hotovo. Mě vyhodil za nedání přednosti zprava - celé to bylo tak že nás nechal motat se v uličkách na dědině, já odbočoval vpravo do ulice která byla široká na dvě auta, ale o kousek dál parkovala auta takže bylo místo jen na jedno auto. Proti už tam bylo najeté auto ale bylo ještě daleko, takže nebylo vidět hned z křižovatky. Zastavil jsem, trochu couvnul, on projel a já jel dál, ani nemusel zpomalovat, nedošlo ani k omezení prostě nic. Hádat se nemělo smysl, ačkoli nám pak instruktorka řekla že holčina co při odbočování skočila na chodník a nedokázala zaparkovat to dostala. Při druhých jízdách byl jiný komisař a ten ani nekoukal na cestu, celou dobu koukal z okýnka někam do dáli a nechal ať si jezdíme kde chcem, pak prohlásil "No něco tam bylo ale já vám to teda dám" a bylo hotovo. Takže fakt záleží na koho člověk zrovna narazí.
  19. Rikic339

    408

    Myslel jsem že horší zadní nárazník než má nová 308 už vymyslet nejde a opak je pravdou.. Škoda že nedělají verzi která to má aspoň nalakované, nevypadalo by to tak hrozně podle mě. Jako jestli někdy zase bude ED tak si to zkusím, ale obávám se že to pro mě bude stejné zklamaní jako nová 308
  20. Trochu oživím tohle téma.. https://www.garaz.cz/clanek/servis-legislativa-deset-veci-ktere-vas-v-autoskole-nenauci-21009455 Prosím, řekněte že je to vtip? Pochopím tak nějak ten vozík a skútr. Ale těm ostatním věcem nevěřím. Parkování? Brzdění? Výměna kola nebo žárovky? Nebo držení volantu?!? To musí být nějaký vtip.. Nedělal jsem autoškolu tak dávno a tyhle věci byly normální. Zrovna s tím volantem to byl základ, nejdřív se učilo správně držení, až potom jsem mohl vůbec vyjet. A celou první hodinu jsme trávili parkováním mezi kužely, aby jsme si zvykli na rozměry auta. A při každé hodině jsme několikrát parkovali. Nespočetněkrát jsme zkoušeli u brzdit prudce na povel, a jelikož jsem dělal autoškolu přes zimu tak jsme si našli dokonce i led a zkoušeli jak se auto chová na ledu a sněhu (ok, tady chápu že ne vždy to jde, třeba v létě ). Taky jsme v rámci výcviku měnili kola, každej si to zkusil. I ty žárovky! Taky jsme si zkusili jízdu na dálnici, a pěkně držet předepsanou rychlost. To platilo vždycky, běda jak někdo jel zbytečně pomaleji a brzdil provoz, to neexistovalo.
  21. Rikic339

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    @Medvěd pravda že ty dveře u kupátek jsou strašně dlouhý Některá místa pro mě fakt nejsou, třeba takový podzemní parkoviště v OC Nový Smíchov.. Ale nikdy jsem přes dvě neparkoval, prostě jsem si hledal místa kde se dalo otevřít, případně jsem nejdřív vysadil spolujezdce a až pak zaparkoval. A zrovna tam je dost běžné že spoustu lidí parkuje evidentně úmyslně přes dvě park. místa.
  22. vyhl.50 už je minulostí, to se neuč jinak souhlasím se změřením diody, tam bych začal
  23. Já bejt tim policajtem co k tomu přijede, tak bych jí ještě za ty její výmluvy na místě rozstříhal řidičák na malinkatý kousíčky
  24. Ať si nejdřív ujasní cenu, kolik do toho chce dát. Pak má smysl něco vybírat. Podle toho co píšeš jak jezdí, tak pro ní by byl snad nejlepší elektromobil
  25. @Péťa řešení je více, ať už větší zodpovědnost od lékařů - nebo (podle mě asi nejlepší řešení) od jistého věku pravidelné přezkoušení/kondiční jízdy Tam se skutečně ukáže jak to ten člověk zvládá. Já proti seniorům za volantem nic nemám a dokážu pochopit že to pro ně není jednoduché. Můj praděda se toho taky nechtěl vzdát a byl obrovský boj ho k tomu donutit. Největší jeho problém byla jízda po paměti, vůbec ho nezajímalo že se někde změnila přednost, jezdil tak jak to bylo před lety a tečka. Často potkávám jeden stařičký pár jezdit tady přes sídliště na nákup, potkat je na silnici je očistec (počínaje rychlostí nepřesahující 20 km/h a končící neschopností zastavit před přechodem po kterém přechází lidi na zelenou) ale zřejmě nemají jinou možnost jak si nakoupit.. Problém je že jsou pak nebezpeční i ostatním a nejen sami sobě.
×
×
  • Vytvořit...