Přejít na obsah

Rikic339

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 377
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    8

Vše od uživatele Rikic339

  1. Rikic339

    Zajímavá věc, vyhazov z STK

    Někteří technici na STK jsou asi jako policajti.. Když budou chtít, něco si najdou a je na člověku jestli bude neznalej (nebo jen línej něco řešit) a zaplatí, nebo jestli bude znalej věci a bude se hájit Oni to často prostě jen zkouší, člověk se nesmí nechat. Já mám odzkoušeno že normální lidský jednání stačí aby roztál i ten největší mamlas a je pak klid.. Taky jsem při koupi narazil na evidenčce na technika, kterej mi jí nechtěl dát kvůli jiným rozměrům pneu. Nejdřív byl nekompromisní, po 5 minutách normálního kecání pak roztál, povykládal mi o lidech kteří na parkovišti před STK přezouvají z 20" na 16" plecháče aby prošli a v pohodě mi to dal Ale chápu, ne vždycky člověk ví co a jak a zalekne se..
  2. Rikic339

    Kamera do auta

    Tak jsem udělal upgrade kamery dlouho jsem přemýšlel jakou vybrat, nakonec jsem se rozhodl tak nějak zůstat u značky Objednal jsem si teda 70mai Pro Plus (built-in GPS), podle videí z Youtube mi kvalita záznamu přišla velice dobrá vzhledem k ceně (necelých 15 stovek) a hlavně mě oslovilo uchycení kamery. Držák u YI dashboard se neustále povoloval, takže záběry pak byly rozklepané a často nepoužitelné.. Zatím jsem s kamerou ujel cca 500km a spokojenost. Přechody světlo/tma zvládá perfektně, čitelnost SPZ taky super (ačkoli samozřejmě stále jsou podmínky kdy stejně přečíst nejde). Jediné co mě trochu překvapilo je absence širokoúhlého formátu - jsem zvyklý na 16:9.. Ale to je detail No a aby toho nebylo málo, hned se osvědčila - v pondělí jsme při návratu z hor chytil šutr do skla, na kameře jsem ho i krásně našel.. Teda on ten šutr stejně letěl od kolegy, takže by nějaké dokazování ani nebylo potřeba
  3. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak všední den v 9 ráno.. pohoda
  4. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Včera jsem auto opět protáhl na delší cestu, vyrazili jsme s kolegou na lyžovačku do Orlických hor do areálu Zielenec. Parkování pěkně v Čechách na Šerlichu, pak pár desítek metrů popojít a hurá lyžovat v Polsku Měl jsem obavy z ranního startu, těch -14°C v kombinaci se špatnou žhavičkou a slabší baterkou mi dělalo dost starosti.. Ale díky tomu že jsem den předtím měl nějaký ježdění auto nastartovalo v pohodě Byl to parádní výlet.. Ovšem cesta měla na závěr i negativa - prvně jsem od kolegy cestou zpátky chytil kámen do skla, naštěstí neprasklo ale ďubka tam je přesně uprostřed.. No a druhá věc je že po příjezdu do Prahy mi vyskočila závada ESP a ABS.. Dneska ráno jsem auto schválně vytáhl do práce a prvních 10 minut ESP i ABS fungovalo normálně, díky novému sněhu byla možnost pěkně testovat ale pak to zase zahlásilo chybu a vyplo se to.. Zeptám se pak servisáka co a jak
  5. Prej na Prahu velmi neobvyklých -9°C Snad každou zimu padne teplota v Praze k -10°C tak jaký neobvyklý.. Možná by stačilo se kouknout na předpověď Prostě mu nedošlo že akumulátorům se zima nelíbí.. Elektromobil zkrátka není pro každého, člověk u toho musí víc přemýšlet a plánovat než někam vyrazí
  6. Rikic339

    Co jste dnes udelali...

    Joo to je instituce za všechny prachy.. "Nejlepší" pobočku zatím zažil na P10 v Malešicích balík do ruky byl 50 na 50 - buď byl lísteček ve schránce že adresát nezastižen (ačkoli byl člověk celý den doma) nebo ve schránce nebylo nic Takhle jsem třeba čekal na papíry od auta + plnou moc k přepisu co mi měl bazar posílat do vlastních rukou.. Po týdnu jsem volal do bazaru jestli už to poslali, oni že to poslali už dávno a mělo by to být na poště. Tak volám na poštu a oni že to tam týden leží ve schránce nic samozřejmě.. Nebo nám známá posílala k vánocům jako překvapení balíček (ňamky a hračky pro psa), po vánocích nám psala že se jí to vrátilo protože jsme si to nevyzvedli - přitom jsme o ničem nevěděli Takhle to tam funguje už několik let.. Řvát na někoho na přepážce nemá smysl, protože ta daná osoba za to nemůže.. Prostě tragédie.. Jak píše HanysR - jak má obchod jen poštu tak nebrat
  7. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Jojo, je lepší zajet třeba někam do podzemních garáží a nechat auto povolit, jinak to nemá moc smysl
  8. To s inteligencí nemá vůbec co dělat.. kolikrát by se člověk divil, kdyby věděl kdo všechno má tetování Já to třeba vidím tak, že je důležité aby to pro člověka mělo nějaký smysl. Aby když se někdo zeptá "proč tohle máš" tak se dalo odpovědět "protože.." a ne že někteří jen blbě čumí a maximálně z nich vypadne protože se jim to líbí nebo jim to přišlo fajn.. A taky je dobrý mít takové tetování, které se dá v případě potřeby schovat a nebránilo pak třeba v profesi - ne každý tetování uznává (což vidíme i tady).. Já osobně mám na předloktí vytetované své dva psy a psí tlapky - úmyslně v "nakresleném" stylu. Nemám rád tetování co by měla být jak fotka.. Vím že to spousta lidí nechápe a nerozumí tomu, ale to je mi jedno. Když mi umřel první pes tak jsem to hodně těžko zvládal (teda spíš nezvládal) a ani po těch už skoro šesti letech z toho nejsem venku. Nebudu se za to stydět ani ve stáří, pes je pro mě láska na celý život a nikdy na něj nezapomenu. Že to někdo nedokáže pochopit není můj problém A když jedu pracovně do televize nebo máme výstavu v Amsterdamu či Vegas tak mám stejně dlouhý rukáv a nikdo nic nevidí..
  9. https://www.policie.cz/clanek/z-nakladniho-vozidla-se-uvolnila-vrstva-ledu.aspx To fakt nechceš..
  10. Rikic339

    Potkal jsem klubáka...

    upřímně jsem netušil kam to vlastně dát, ale říkám si že majitel tohoto vozu by mohl být zde na klubu.. Včera večer v OC Šestka, hodně netradiční tohle jen tak potkat na parkovišti škoda že jsem se s majitelem nepotkal, byla by radost vidět ho za jízdy Taky jsem ohledně těchto modelů docela neznalý, takže nevím zda je to dodatečná úprava či originál, to by mě docela zajímalo..
  11. Rikic339

    Co jste dnes udelali...

    @Havlicek.Lukas Před nalepením jsem vždy sklo utřel suchým mikrovláknovým hadrem.. Těžko říct čím to je, v otcově autě nebo ve služebáku s tím taky problémy nemám, kdežto když jde sundavat samolepku šéf tak tam zůstane lepidlo a musí to pak čistit "label offem"
  12. Rikic339

    Co jste dnes udelali...

    Ano, sundám z folie a rovnou na sklo zůstala v celku a na skle žádné lepidlo nezůstalo
  13. Rikic339

    Co jste dnes udelali...

    Právě mi psal kamarád že dostal v Praze na Evropské 500kč pokutu za stále nalepenou dálniční známku.. Asi natrefil na hodně znuděnou hlídku.. Tak jsem si uvědomil že jí mám furt taky a šel jí hned sundat Nikdo mi nevěří že se sundávání nemám problémy, tak jsem ji dnes sundaval před nastoupenou půlkou firmy.. 15s a známka byla dole bez jediného natržení - a to ji nelepím na kalhoty před nalepením, prostě rovnou na sklo které ještě navíc očistím.. No asi mám dobré sklo
  14. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    @Scratch já používám normálně tohle a když to použiju před zimou tak pak nemám problém a jinak dobrej vichr, to musel bejt mazec
  15. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    No už jsem viděl jak do auta lezu kufrem.. Pěkně jsem si na sebe zanadával - ale chybama se člověk učí.. Sklápění zrcátek vypnout nejde pokud vím, alespoň jsem si toho v nastavení nevšiml.. S okny problém není, občas sice lehce přimrznou v liště u dveří, ale to stačí projet škrabkou a je to když už se to stane tak je stejně zamrzlé celé auto
  16. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Včera se ukázal následek mé lenosti a zapomnětlivosti.. A to že jsem před zimou neošetřil těsnění proti přimrzání Už když po odemknutí zapraštěla zrcátka jsem tušil že bude problém - a opravdu byl kombinace 3 dny stání, slejváky a mrznutí udělala své. Výsledek byl že jsem se po deseti minutách dostal aspoň přes spolujezdce a mohl nastartovat, pak jsem se projel Blankou a hurá, dveře řidiče jsem otevřel Hned jsem si sjel do práce kde mám v šuplíku pěkně celou dobu připravený prostředek, těsnění jsem osušil, otřel a ošetřil Aspoň jsem pobavil sídliště.. Ponaučení pro příště
  17. Rikic339

    Davidova 308

    Tak to je paráda
  18. Rikic339

    Davidova 308

    Spoustu lidí žije v mýlce že se servis dělá jen po určitých kilometrech.. U některých věcí je to ale i po daném čase + ještě záleží na provozních podmínkách.. Přímo autorizáky na to mají tabulky. Jednu takovou jsem si nechal v Peugeotu vytisknout. U oleje sami píšou 30000 km/2 roky - případně 20000 km/1 rok ztížené provozní podmínky. Rozvody 240000 km/10 let, brzdovka co 2 roky atd.. Babička si 8 let zpátky koupila funglovku Renault Thalia, to auto má aktuálně 3500km.. Ani na garančce tomu nevěřili, ale olej stejně vyměnili zrovna olej totiž časem ztrácí viskozitu pokud se nepletu.. Ale to už se trochu utíká od tématu. Důležité je jestli se bývalý majitel o auto staral a měnil alespoň ty kapaliny nehledě na najeté kilometry.
  19. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak včera jsem auto konečně vytáhl na pořádnější projížďku Konkrétně do Pece pod Sněžkou. Není co vytknout, i kolega chválil to pohodlí a klid uvnitř auta. Jako bonus jen přidávám jednu fotku z výstupu
  20. Reálná cena? Těžko říct záleží jestli se zrovna trefíš do doby kdy někdo bude tohle auto shánět.. Myslím že za 100 tisíc by to šlo, když budeš mít štěstí.. Reálně tak kolem 90 by to snad někdo mohl vzít..
  21. Rikic339

    Nový Peugeot 508 už jezdí

    Přiznám se že jsem i-Cockpit zprvu taky nechápal a odsuzoval.. Z fotek jsem to nechápal, sedl jsem si za volant někde na výstavě a pořád nic.. Pak jsem si to ale vyzkoušel na emotion days - nastavil volant a po prvních pár set metrech jsem to pochopil, totálně se do toho zamiloval! Bohužel je pravdou že většina záporných názorů na to pochází od lidí kteří si to neumí nebo snad ani nechtějí nastavit (protože je v tom třeba někdo nechal projet a oni to danému jedinci nechtěli přeštelovat) a nebo od lidí kteří v tom ani neseděli.. A to je velká škoda
  22. Rikic339

    peugeot 308 by anton

    Však je ten kryt dobře vidět na sedačce spolujezdce Jinak gratulace k vozu, pěkné to máš!
  23. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    @vagi jojo SACHS.. Na Granexu odkud jsem objednával ani jiné nebyly A jinak auto letos zažilo první pořádnější sníh Na Prahu docela slušný za jednu noc.. A pak následoval výlet do Brd, jelikož jsem jel hned po ránu tak silnice neupravené, ale auto bez zaváhání, Contiky drží jak přilepený
  24. No tak doufám že to řidič Peugeotu neodnese, u nás je možný všechno... A samozřejmě že to řidič pitbiku přežije
  25. Rikic339

    Rikic 407 coupe - prodáno..

    Tak včera odpoledne jsem si auto převzal, tlumiče vyměněny, stejně tak kulák a udělána geometrie konečně (sbíhavost byla docela rozhozená).. Už zas vím co je to pohodlnej francouz! Jen doufám že tentokrát tlumiče vydrží Ale aby to nebylo tak veselý tak mi v pátek skočila známá hláška "antipolution system fault" doprovázená kontrolkou motoru.. Ovšem bez jakéhokoli projevu, auto jelo furt stejně. Za dva dny kontrolka zhasla. Na dia zjištěna závada na regulátoru tlaku paliva. Uvidíme jestli se to projeví někdy zas, zatím budem jezdit dál
×
×
  • Vytvořit...