Přejít na obsah

Ivan951

Uživatel
 • Počet příspěvků

  81
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Ivan951

 • ID člena 45851
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 207
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Raz som sa "hral" s poistkami a všimol som si, že ak som nemal zapojenú poistku na ABS, tak economy mód mi nenaskčil vôbec Ale to bola 207čka s 1.4 motorm. Ale môžeš skúsiť prípadne, či aspoň okná nezavrieš. Rozdiel je akurát v tom, že ty tam ten economy už máš, ja som ešte nemal a ani nenaskočil po dosť dlhej dobe.
 2. Ivan951

  Radiaca paka

  Ťahať. Menil som to na 207. Ide to strašne ťažko. Tak to menia všade. Iný postup na to nie je.
 3. Ivan951

  Kúpa 207 THP

  Zdravím. Kamarát má záujem o túto 207 THP. https://www.autovia.sk/osobne-auto/peugeot-207-1-6-gt/16540578/ Vraj to vlastnil niekto z PGT. Nepoznáte niekto to auto? Vraj v servisnej knižke sú len 2 záznamy a celkom zaujímavé je 2x tlačidlo na vypnutie ESP. K ESP ešte. Píše chybu ESP/ABS a svietia aj kontrolky. Chlapík v bazáre povedal, že vraj treba meniť jednotku za 250€. A ešte naviac píše chybu parkovacích senzorov, keďže tam žiadne nie su, ale mali by byť Odhadujem, že asi búrané zo zadu. Myslíte, že mal by brať za takú cenu? Viete prípadne niekto nejaké info o tom aute? Vďaka. (predpokladám, že rozvody neboli robené, takže isto ho bude trápiť ten problém, ako všetky THP motory).
 4. Ivan951

  Automechanik chce moc

  Mne to robilo opačne, pri prudkej akcelerácii alebo pri veľmi rýchlej zákrute mi napísalo, že nízky tlak oleja. Stačilo doliať a bolo fajn. Osobne po tomto všetkom by som zaplatil v inom servise, nech zhodia vaňu a pozrú, čo tam je za čerpadlo. Hneď by sa dilema, či dôverovať, vyriešila a tie pár koruny naviac myslím za to stoja.
 5. Ivan951

  Dekarbonizace motoru

  Niekde to tu bolo už písané. Pár krát. Myslím, že v skratke to bolo zohriať motor na 90°C a potom asi 10 minút ísť na nejakých 3500 otáčok vkuse. Snáď to bolo takto.
 6. Ivan951

  Výměna skla ve dveřích Peugeot 207

  Ja som to menil, možno ešte niekde nájdem postup. V podstate dáš dole čalúnenie a odtiahneš tú polystyrénovú izoláciu. Nájdeš 3 nity ktoré treba odvrtať. Okno vysunieš hore, pretože je dosť hlboko zapustené. Samozrejme aj tá guma okolo okna musí ísť preč, aby to vyšlo. Zasunieš nové okno a zanituješ. Okno som kúpil z vrakača za 20€ (cca 500kč) a vymenil som sám. Nakoniec som to našiel. Číslom 3 sú označené nity, ktoré treba odvŕtať. Podľa toho obrázka sa má potiahnuť dozadu najprv a tak vytiahnuť až von. Celkovo práca asi na 20-30 min.
 7. Ivan951

  Tempomat vyřešen, díky za názory

  A čo to je za chybu? Nie je práve kvôli tomu, že máš povolený limiter a nie je správny plynový pedál?
 8. Ivan951

  Tempomat vyřešen, díky za názory

  Tempomat je dorábaný? Na limiter musí byť špeciálny plynový pedál, ktorý má pri stlačení na podlahu taký bezpečnostný spínač. Zistíš to jednoducho, že pridáš plyn na podlahu a musíš tesne pred dosiahnutím koncovej polohy cítiť stlačenie spínača. Je to dosť silno cítiť. Ak to necítiš, tak máš nesprávny pedál a limiter nebude fungovať.
 9. Ivan951

  Vysoká spotreba P207, 1.4 16V

  Tak jedným smerom som mal 5.6-5.7l spotrebu, druhým 4.9-5.0, takže v priemere to vychádza na papierovú, čo je 5.4l, takže je to v poriadku. Vždy som myslel, že mimomestská sa meria pri 90km/h. Ale vďaka za radu.
 10. Zdravím, dlhšiu dobu pozorujem vyššiu spotrebu. Aj v lete aj v zime na P207, 1.4 16V KFU. Mimo mesta na rovnej ceste s tempomatom pri rýchlosti 100km/h mám spotrebu 6.4-6.7, čo mi príde dosť. Kombinovanú mám dlhodobo 8.4l. Snažím sa jazdiť kľudne, motor má 120 000km. Bol som na origo diagnostike a nič, filtre nové, olej pravidelne menený, sviečky sa chystám akurát druhý kárt meniť. Mám známeho s tým istým motorom a spotrebu má podstatne nižšiu. Máte nejaký typ? Alebo vám príde spotreba normálna?
 11. Ivan951

  Tempomat

  Rozbehneš sa na rýchlosť, akú požaduješ a stlačíš to tlačídlo, ako keby si chcel pridať hlasitosť. Z vnútornej strany páčky. Auto ti bude držať rýchlosť. Ak ju chceš zvýšiť, tak znova tlačidlo ako na pridanie hlasitosti, ak ju chceš znížiť, tak to spodné. Ak chceš tempomat vypnúť, stlačíš to veľké z boku. Ako keď na rádiu prepínaš medzi CD/rádio. Ak ho chceš aktivovať s naposledy nastavenou rýchlosťou, znova to veľké a auto sa nastaví na predchádzajúcu rýchlosť. Len myslím, že tam je podmienka minimálne 3. prevodový stupeň a 30km/h? Tak nejako. Samozrejme tempomat sa vypne aj stlačením brzdy alebo spojky.
 12. Mne to urobili zadarmo, vraj na to bolo nejaké nariadenie, nepamätám presne. Treba sa spýtať.
 13. Ivan951

  Zvesené dvere

  Povedal by som, že vymením servis, ale v Prešove som ešte nenašiel taký, kde by sa chceli pustiť do dverí.
 14. Ivan951

  Zvesené dvere

  Je to síce už stará téma, ale doplním. Nastavenie som dostal gratis (308 sme predsa kúpili) s tým, že ak sa to vráti, je potrebné vymeniť skrutky v dverách, lebo budú asi vyťahané. Vrátilo sa to, takže sa tam musím zastaviť znova a nechať ich vymeniť.
 15. Ivan951

  RD4 hands free

  Na RD45 musí byť aj najnovší typ displaya, ideálne kúpiť celú sadu. Má to už podporu aj streamovania hudby cez bluetooth (čo vraj starý bluetooth modul nemal) a má to aj USB port zo zadnej strany. Ebay RD45
×