Jump to content

Ivan951

User
 • Content Count

  85
 • Joined

About Ivan951

 • ID člena
  45851
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 207
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Prešov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mňa je už takmer rok. O dva týždne prvá servisná.
 2. Ivan951

  Únik vody

  Mal som presne tento problém, neviem presne povedať, riešil to servis, ale vraj praskla nejaká príruba v ktorej sú snímače a z nej to tak tieklo. Snáď pomohlo.
 3. Žiarovky ŠPZ idú normálne z vonku vymeniť. Máš to aj v knižke čo máš k autu. Strčíš tam skrutkovač a normálne tie plastové kryty otvoríš.
 4. Aspoň teda na 207, nemal som poistku na ABS zapojenú a economy mod nenabehol ani po 40 minútach. Neviem, či to niečo pomôže, keď už tam je, ale bez tej poistky (neviem prečo) nenabehne nikdy, tak môžeš skúsiť.
 5. Raz som sa "hral" s poistkami a všimol som si, že ak som nemal zapojenú poistku na ABS, tak economy mód mi nenaskčil vôbec Ale to bola 207čka s 1.4 motorm. Ale môžeš skúsiť prípadne, či aspoň okná nezavrieš. Rozdiel je akurát v tom, že ty tam ten economy už máš, ja som ešte nemal a ani nenaskočil po dosť dlhej dobe.
 6. Ťahať. Menil som to na 207. Ide to strašne ťažko. Tak to menia všade. Iný postup na to nie je.
 7. Zdravím. Kamarát má záujem o túto 207 THP. https://www.autovia.sk/osobne-auto/peugeot-207-1-6-gt/16540578/ Vraj to vlastnil niekto z PGT. Nepoznáte niekto to auto? Vraj v servisnej knižke sú len 2 záznamy a celkom zaujímavé je 2x tlačidlo na vypnutie ESP. K ESP ešte. Píše chybu ESP/ABS a svietia aj kontrolky. Chlapík v bazáre povedal, že vraj treba meniť jednotku za 250€. A ešte naviac píše chybu parkovacích senzorov, keďže tam žiadne nie su, ale mali by byť Odhadujem, že asi búrané zo zadu. Myslíte, že mal by brať za takú cenu? Viete prípadne niekto nejaké info o tom aute? Vďaka. (predp
 8. Mne to robilo opačne, pri prudkej akcelerácii alebo pri veľmi rýchlej zákrute mi napísalo, že nízky tlak oleja. Stačilo doliať a bolo fajn. Osobne po tomto všetkom by som zaplatil v inom servise, nech zhodia vaňu a pozrú, čo tam je za čerpadlo. Hneď by sa dilema, či dôverovať, vyriešila a tie pár koruny naviac myslím za to stoja.
 9. Niekde to tu bolo už písané. Pár krát. Myslím, že v skratke to bolo zohriať motor na 90°C a potom asi 10 minút ísť na nejakých 3500 otáčok vkuse. Snáď to bolo takto.
 10. Ja som to menil, možno ešte niekde nájdem postup. V podstate dáš dole čalúnenie a odtiahneš tú polystyrénovú izoláciu. Nájdeš 3 nity ktoré treba odvrtať. Okno vysunieš hore, pretože je dosť hlboko zapustené. Samozrejme aj tá guma okolo okna musí ísť preč, aby to vyšlo. Zasunieš nové okno a zanituješ. Okno som kúpil z vrakača za 20€ (cca 500kč) a vymenil som sám. Nakoniec som to našiel. Číslom 3 sú označené nity, ktoré treba odvŕtať. Podľa toho obrázka sa má potiahnuť dozadu najprv a tak vytiahnuť až von. Celkovo práca asi na 20-30 min.
 11. A čo to je za chybu? Nie je práve kvôli tomu, že máš povolený limiter a nie je správny plynový pedál?
 12. Tempomat je dorábaný? Na limiter musí byť špeciálny plynový pedál, ktorý má pri stlačení na podlahu taký bezpečnostný spínač. Zistíš to jednoducho, že pridáš plyn na podlahu a musíš tesne pred dosiahnutím koncovej polohy cítiť stlačenie spínača. Je to dosť silno cítiť. Ak to necítiš, tak máš nesprávny pedál a limiter nebude fungovať.
 13. Tak jedným smerom som mal 5.6-5.7l spotrebu, druhým 4.9-5.0, takže v priemere to vychádza na papierovú, čo je 5.4l, takže je to v poriadku. Vždy som myslel, že mimomestská sa meria pri 90km/h. Ale vďaka za radu.
 14. Zdravím, dlhšiu dobu pozorujem vyššiu spotrebu. Aj v lete aj v zime na P207, 1.4 16V KFU. Mimo mesta na rovnej ceste s tempomatom pri rýchlosti 100km/h mám spotrebu 6.4-6.7, čo mi príde dosť. Kombinovanú mám dlhodobo 8.4l. Snažím sa jazdiť kľudne, motor má 120 000km. Bol som na origo diagnostike a nič, filtre nové, olej pravidelne menený, sviečky sa chystám akurát druhý kárt meniť. Mám známeho s tým istým motorom a spotrebu má podstatne nižšiu. Máte nejaký typ? Alebo vám príde spotreba normálna?
 15. Rozbehneš sa na rýchlosť, akú požaduješ a stlačíš to tlačídlo, ako keby si chcel pridať hlasitosť. Z vnútornej strany páčky. Auto ti bude držať rýchlosť. Ak ju chceš zvýšiť, tak znova tlačidlo ako na pridanie hlasitosti, ak ju chceš znížiť, tak to spodné. Ak chceš tempomat vypnúť, stlačíš to veľké z boku. Ako keď na rádiu prepínaš medzi CD/rádio. Ak ho chceš aktivovať s naposledy nastavenou rýchlosťou, znova to veľké a auto sa nastaví na predchádzajúcu rýchlosť. Len myslím, že tam je podmienka minimálne 3. prevodový stupeň a 30km/h? Tak nejako. Samozrejme tempomat sa vypne aj stlačením brzdy a
×
×
 • Create New...