Mě se líbí, jak po spáchání rychlostního přestupu všichni řešej, jestli tam to, či ono omezení má nebo nemá smysl. Nějak mi nejde na mysl, jak rychle projíždějící řidič toto dovede nezávisle, zodpovědně, odborně, technicky... posoudit... ;-) Vždyť tam může někde někdo něco dělat v kanále a je krajně nežádoucí, aby se mu nad hlavou proháněla auta rychle, tak se to sníží... Nebo nějaké poškození povrchu, kterého si v té rychlosti ani nemusí řidič všimnout. Myslím, že ta omezení mají minimalizovat rizika nejen pro řidiče... A vzhledem k různorodosti nejen řidičů, ale i vozidel nelze toto realizovat odděleně...
Na druhou stranu sám moc dobe vím, kolik zapomenutého značení na našich silnicích je... Na druhou stranu třeba dělníci za svodidly, kde nejsou ani vidět, ale jejich bezpečnost (relativní) se takto zvyšuje. Nemluvě o tom, že i zapomenutá značení jsou platná, tedy pokutovatelná.
S přáním co nejméně pokud a bezpečného cestování Carloss