Hmmm... kam to fak vede jsem nezkoumal. Já si našel a ověřil místo, kde je to ok a připojil.. Ale to nebude problém vypnutí, ale mohl by být leda zapnutí. Spíš koukni na ten přívod k relátkům... Zkusím to nějak popsat:
- Kontakty relé jsou zapojeny paralelně k páčce světel tak, aby to odpovídalo požadované logice. Tam snad máme jasno.
- Potenciál od altiku je přivedenej přes jednoduchý obvod tuším že jsem tam dal tranzistor, zenerku a odpůrek s kondem - pro nějaké to zpoždění rozsvícení, do mřížky tyristoru. Ten má totiž tu vlastnost, že dokud jím po sepnutí prochází proud, zůstává stále sepnutý.
- Tyrystor pak spíná cívky těch dvou relé.
Takže: Napájení ovládání z potenciálu, který je aktivní po zapnutí klíčku do běžné provozní funkční polohy. Celý to má tu vlastnost, že po nastartování a sepnutí tyristoru se sepnou ta relé. V případě, že chcípne motor (třeba na křižovatce) a nevypneš klíček, proud do relátek stále teče a zůstávají sepnuté. Vypnou se až poté, co vypneš zapalování, protože přerušíš napájení tohoto zařízení. Pro zapnutí se koloběh opakuje: Relé nesepnou, dokud napětí nepřesáhne určitou mez, což je důkazem nastartování motoru.
Mě to celý přišlo asitak na cenu těch relátek... zbytek jsem vyhrabal v šuplíku. Mám tam ještě pár vychytávek, ale to už je fuk. Nastavení asi 1/2 hoďky, montáž 15 minut. Nejhorší asi to protažení drůtu... Asi půl dne.. Pakárna... Když to čověk nezná...