Jistě, že by to chtělo Evropskou komisi pro dopravu (nevím, ale neexistuje už?). Když jsou jednotlivé komise schopné vydávat nejrůznjší nesmyslné směrnice (které jsou, myslím, pro člny EU závazné a členové EU jsou povinni je zanést do svých zákonů), proč by nemohly vytvořit smyslupnou směrnici? A že jsou mezi státy rozdíly? Jistě, že jsou. Třeba stavnašich silnic se dá řešit místní úpravou provozu. Tak se to stejně dělá už teď. Takže nic novýho. Spíše jde o to, že bych třeba zavedl délkově omezenou platnost dopravního omezení, v případě omezení přenosnou značkou ještě kratší. A kdyby to bylo platné v celé EU, mělo by to hlavně dva efekty: 1. V případě, že je požadován delší úsek s omezením (např. rychlostním), bylo by nutné toto omezení obnovit značkou. V důsledku to znamená, že třeba po dvou kolimetrech za současného stavu už nevíme, jesti tam nějaké omezení bylo. V Německu jsou rychlostní omezení vcelku rozumě opakována. 2. Zapomenutí ozazení dopravní značkou ukončující toto omezení by nemělo ty důsledky, že při omezení třeba při údržbě silnic ještě 10km po důvodu omezení stále to omezení platí. Nad formulací, délkou platnosti značek a po se jistě dá diskutovat. Ale jednotnost předpisů, značení a nejspíše i implicitních rychlostí by se opravdu nejspíše dohodnout dala a měla.