Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    607-Go into energy-saving mode

    Sri, ale na každym foru je hned nahoře odkaz na Nápovědu, kde je i popsáno, jak se no forech chovat. A tohle přečíst není na hodinu, pokud člověk není nějak nemocný či postižený. A kdyby byl, tak i tak to zabere času míň, než pak složitě vysvětlovat, o co mu vlastně jde.
    • 40
  2. Edison

    607-Go into energy-saving mode

    Právěže než to stačil opravit a vůbec se domluvit, tak byl odstřelen. To víš, být adminem je mocná zbraň, můžeš umlčet kohokoli dle libovůle, a nezmůže se na odpověď (bude smazána). Já vím. I to se holt stává... Hurá na adminy!!! Hrrrrr na něéééé!!! Uráááááá!!!!! :-DDD
    • 40
  3. Edison

    607-Go into energy-saving mode

    Jsem to chtěl napsat.. takho nebijme a poraďme mu... On to jistě opraví, viď. ;-) Ono je vcelku dobré více poslouchat (číst) a až pak, když poznáš jak to kde chodí se zapojit, což se z přečtění několika příspěvků dá vcelku poznat. [upravil dne 21.12.2008 Edison]
    • 40
  4. Edison

    607-Go into energy-saving mode

    Kapku smysluplnější název a smysluplnější obsah by neškodil. Případně i do odpovídající sekce (z toho, cos napsal se nepozná vůbec nic relevantního).
    • 40
  5. Edison

    BANANOVÝ STÁT

    Já to považuji za oznámení. Museli přeci udělat zápis, aby sami věděli, že po tom autě je sháňka. Jinak máš recht. Musí senajít to oznámení. I když... měla by mít kopii.
    • 18
  6. Edison

    BANANOVÝ STÁT

    Tak si to přečti ještě jednou. Jasně tamje napsáno, že oznámení podala.
    • 18
  7. Pod pojmem \"zkrachovalec\" si já představuji, ad absurdum, někoho kdo nemá vůbec nic. Proto opakuji, vem na dlani chlup. ;-)
    • 45
  8. Děkujem za politicko-ekonomické školení. Jen by mě zajímalo, z čeho zkrachovalec má platit... Vem na dlani chlup. A o mnohém dalším by se daly vést politicko-ekonomické diskuse... ale to sem asi nepatří...
    • 45
  9. Jistě, že by to chtělo Evropskou komisi pro dopravu (nevím, ale neexistuje už?). Když jsou jednotlivé komise schopné vydávat nejrůznjší nesmyslné směrnice (které jsou, myslím, pro člny EU závazné a členové EU jsou povinni je zanést do svých zákonů), proč by nemohly vytvořit smyslupnou směrnici? A že jsou mezi státy rozdíly? Jistě, že jsou. Třeba stavnašich silnic se dá řešit místní úpravou provozu. Tak se to stejně dělá už teď. Takže nic novýho. Spíše jde o to, že bych třeba zavedl délkově omezenou platnost dopravního omezení, v případě omezení přenosnou značkou ještě kratší. A kdyby to bylo platné v celé EU, mělo by to hlavně dva efekty: 1. V případě, že je požadován delší úsek s omezením (např. rychlostním), bylo by nutné toto omezení obnovit značkou. V důsledku to znamená, že třeba po dvou kolimetrech za současného stavu už nevíme, jesti tam nějaké omezení bylo. V Německu jsou rychlostní omezení vcelku rozumě opakována. 2. Zapomenutí ozazení dopravní značkou ukončující toto omezení by nemělo ty důsledky, že při omezení třeba při údržbě silnic ještě 10km po důvodu omezení stále to omezení platí. Nad formulací, délkou platnosti značek a po se jistě dá diskutovat. Ale jednotnost předpisů, značení a nejspíše i implicitních rychlostí by se opravdu nejspíše dohodnout dala a měla.
    • 45
  10. Já teda nevím, ale mě by jednotný dopravní předpisy, jednotné systémy dopravního značení a pod. celkem vyhovovaly, vzhledem k tomu, že jezdím hodně o celé Evropě. Kdo si má pamatovat, kde se kolik jezdí, jak se stavěj k nejrůznějším přednostem, omezeným rychlostem a jejich ukončováním... Jsou prostě věci, které by jednotné být mohly a dokonce měly.
    • 45
  11. Já je teda měl jak nový (si rok), než jsem dal xeny. Jinak zčernaly za měsíc v meganovi. Jenže tam je známo, že žárovky praskaj. Takže problém bude jinde.
    • 46
  12. Edison

    P 106 koupim?

    Jiný, trefnější název příspěvku byl fajn..
    • 17
  13. Edison

    icq v mobilu

    To, že není mezi podporaovanými mobily ještě neznaqmená, že to nemůže chodit. Snad některý funkce, ale rozhodně bych to zkoušel.
    • 19
  14. Edison

    icq v mobilu

    Moje K750 i K610 to uměj...
    • 19
  15. Edison

    icq v mobilu

    Jestli máš poslední ver. a v češtině, tak to najdeš...
    • 19
  16. Edison

    icq v mobilu

    Dá se obojí.
    • 19
  17. Edison

    icq v mobilu

    V mobilu mi skvěle chodí Jimm.. teď nevím jaká ver. Ale je fak dobrá, včetně češtiny. Má spousty věcí k nastavení, včetně skinů.
    • 19
  18. Edison

    startování - se spojkou

    Úplně a naprosto přesně tak. :D:D Houby tradááá... Nemáte nastartováno heeee... ;-) (Teda... leda z kopce)
    • 77
  19. Ještě bych připoměl, aby uměla nabíjet NiMH i NiCd aku. Ne všechny uměj obojí. (pro různý složení se používaj různý nabíjecí cykly, detekce vybití/nabití, proudy, případně některý dělaj před nabitím úplné vybití - podle typu a některý dokonce uměj formátovací cyklus)
    • 7
  20. Edison

    startování - se spojkou

    Zásadně se spojkou. Naše služební megani ani jinak nenastartujou. Takže i frantíci to tak někdy zabezpečujou. A na pažoutovi je to prostě zvyk. A nemyslím, že by byl špatnej.
    • 77
  21. J8 to vidím jednoduše. Nad 100 tis je zavolat musím, do 100 tis mi to nikdo a nic nezakazuje, takže je zavolám. Klidně u sebe budu mít formulář a něco klidně do něj načmárám. A to, že tomu formuláři nerozumím? To už není moje věc. Poldi si to stejně musej prošetřit sami, a na nějaký sepsání formuláře účastníky DN se musej nutně vykašlat, protože to nemá žádnou vypovídací hodnotu. Vyplnit formulář je podle mě povinné tehdy, pokud tu policii nezavolám. Policii volám proto, aby to právě poilicie prošetřila. [upravil dne 18.12.2008 Edison]
    • 45
  22. Edison

    Jsem H.I.D. pozitivní

    Tak taky jsem videl xenony v feldě. Ale taky halogeny v lecčems, co teda fak oslňovaly. Je to prostě o lidech.
    • 85
  23. Edison

    málem sem nedojel

    Jak říkával můj nebohý tatík: Není důležitý všechno znát a vědět, ale důležitý je umět si poradit. Jak vidno, jsi prostě šikovnej kluk, když jsi dojel. :-)
    • 11
  24. To jo, to by sedělo. Já zase znalosti z praxe, proto ten dopočet ztrát napětí a výkonu, aby to pak sedlo. Setkal jsem se s jedním extrémem, kdy nám shořel abel na 24V síti v tramvaji. Bylo to tažený 1,5mm2 asi 40m, jištěný 10A pojistkou. Až nakonec bylo několik odboček pro další zařízení. Na krátkých drátech by to bylo v pohodě. Jenže na konci nám došlo k tvrdýmu zkratu. Normálně by to tu poj. spolehlivě spálilo, jenže na těch asi 40m byl takovej odpor toho vodiče, že tam tekl dost malý proud na tu pojistku, ale dost velký na to, aby ten kabel shořel... :-D Když jsme si to ak dali do kalkulačky, tak nám to bylo jasný... Jsem \"jenL servisák, ale došlo nám, že projektant zase něco nedomyslel. :-D Od tý doby si tyhle věci přepočítávám. Praxe oproti tabulkám prostě může bejt někdy i kriticky odlišná. :-D
    • 23
  25. Nechtěl by někdo pár kousků sériově vyrobit? ;-) Mě by se to taky líbilo, ale jsem línej. :-(
    • 88
×
×
  • Vytvořit...