Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Na funkci. Je potřeba mít na paměti, že světla pro denní svícení se mají zapnout automaticky po nastartování a automaticky vypnout při zapnutí obrysových světel. Další záležitost je symbol a kontrolka, kdy pro mlhová světla je určen jak symbol, tak barva a pro RL to není použitlné.
  2. Dodělat se dá všechno. Je to spíše otázka rentability. Svítit přes den jen kroužkama... taky si s tou myšlenkou pohrávám, ale zatím jsem došel ke dvěma závěrům, proč ne: 1. Kroužky nebývají homologovány jako RL. 2. Není nad to svítit celodenně potkávačkama - nemám dilema, kdy přepnout z denních na potkávací (automatika to do jisté míry řeší, otázkou však je, jak spolehlivě to je schopno rozlišit den a noc). O nějalém tom automatickém naklápění taky přemýšlím, ale to pořeším spíše imitací - tyhle systémy bývají dost sofistikované.
  3. Tenhle klid ne jen na dálnicích já jsem zaregistroval např. i ve Švajcu, Dánsku, Švédsku... Prostě úplně jiná mentalita, nikam nespěchaj a normální našinec rychle přivykne. Je znát, když kolem mě neprofrčí co třicet sec. brněnská kokta 160, kamioni se nepředjížděj půl hodiny, když na to nemaj... to mě strhává k mnohem většímu klídku za volantem... Jezdím do těhle zemí moc rád...
    • 7
  4. Ten policista se taky plně nevěnoval své práci, stejně, jako řidič, co \"povozil\". Kdyby se tý práci věnoval plně, musel přeci vidět, že to auto na něj nereaguje. Takže podle mě si za to z poloviny může sám.
    • 7
  5. A pak ještě, co na to řeknou na TK.
  6. Edison

    Antiradary, V1 nebo Bell RX65E ?

    Mě ta telematika napadla. Nějak mi k tomu ovšem nesedí hlavně kamera. Nejsem si jist, zda to není v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů. Je přeci dost známo, že něktří s tím mají problém, protože i kamery úsekových radarů na určitou dobu ukládají RZ i těch aut, která pravidla neporušují. Z principu by to bez toho nefungovalo, to je jasný. Ale kamera u telematiky je možná ještě rozporuplnější.
    • 58
  7. Chce to si přečíst něco o světlech pro denní svícení. Jak to má fungovat je popsáno a z toho vychází i to, jak to zapojit.
  8. Edison

    svítivost xenonů

    Ona ta nehomogenita světla je u P406 na normálních žárovkách taky. Jen vzhledem k asi třikrát nižší intenzitě světla není tak vidět. Proto jsem dal bixenon čočky:
    • 8
  9. Edison

    Resistin

    Oni to ještě dělaj?? Car byl fakt supr na cokoliv.
    • 10
  10. Edison

    Zacouvali byste tam s touhle soupravou?

    Btw, by mě zajímalo, jak se asi couvá s těma, co jezěj třeba v Austrálii... Tam to má těch návěsů přecijen kapku víc.
    • 29
  11. Edison

    Zacouvali byste tam s touhle soupravou?

    Když tam zajedeš po předu, tak taky po předu vyjedeš, ne? ;-)
    • 29
  12. Edison

    problém s el. sítí..... wifi

    Jestli je problém s napětím přiváděným na odběrné místo, je to na reklamaci rozvodným závodům.
    • 11
  13. Edison

    problém s el. sítí..... wifi

    A ne jen v zásuvce. Chtělo by to revizi. I tak by takové výkyvy měly elektronické zdroje pokrýt, jak píše punkáč. Já mám linksys a taky jsem se s tím setkal. Jak jsem psal, problém byl v nastavení AP, routeru a možná i compu. Na podruhé jsem to prostě \"nějak\" rozchodil.
    • 11
  14. Edison

    problém s el. sítí..... wifi

    Proud je dán napětím a odporem. Jde o to, jak je stabilní napětí v síti. Existují samozřejmě stabilizátory síťového napětí. Ovšem v případě padajícího připojení k wifi bych neviděl problém v napájení, to by se musel restartovat router, což by se projevilo i na lanu. Tuhle jsem připojoval do své sítě taky jeden comp a pořád se to odpojovalo a připojovalo. Problém byl v nastavení sítě. Ještě k tomu napětí v elektrické síti: kolísání napětí nesmí dosahovat takových hodnot, aby to ovlivnilo nějaká zařízení. Jestli tomu tak je, je to především na reklamaci, případně na revizi rozvodné sítě, včetně rozvodů doma. Jinak napájecí zdroje podobných zařízení fungují samy jako stabilizátory napětí a to ve velmi velkém rozsahu. [upravil dne 12.9.2009 Edison]
    • 11
  15. Taky jde o opetřebení mnoha dílů. Dvě srovnatelně opotřebená auta, dokonce od stejný značky a modelu jen těžko najdeš. Takže testnout leda na nových vozech, což je u těchto modelů zcela nereálné. [upravil dne 11.9.2009 Edison]
    • 15
  16. Edison

    Alarm do garáže

    Taky se přikláním s plnohodnotným systémům. Jablotron toho dělá mraky. Hračky nebrat...
    • 17
  17. Edison

    P306 - kabel do dveří

    Ve Tvém případěmi to připadá, že se jedná o konektory MOLEX. Jsou certifikovaný pro dopravní prostředky, od logických signálů, přes datové až po napájecí. Micro-Fit 3.0™ Interconnect System, do 5A.
    • 66
  18. To se dá respektovat. Nakonec... jasně říkám, že jsou prostě \"hezká\"... Mě by se taky možná nějaká ta světla pro denní svícení líbila. Mají ovšem jednu nevýhodu: Pokud denně svítím potkávacími, nemám dilema, kdy světla pro denní svícení přepnout na potkávací. Se světly pro denní svícení se např. při stmívání prostě dostávám situace, kdy se musím rozhodovat, jestli je už \"snížená viditelnst\" či nikoli. Toho jsem při denním svícení potkávacími ušetřen, tedy denní svícení potkávacími mi dává více volnosti, protože toto dilema nejsem nucen řešit.
  19. Jen počkej, až se poldové naučí, jak na první pohled poznat deňáky od světel, které si na ně jen hrají Jednoduchý fígl: Stoupneš si před auto, koukneš na svítící světla a uděláš 5 kroků vzad. Pokud se světla opticky \"rozsvítí\" více, jsou to opravdu deňáky a příslušným tvarem světelného toku. A pokud ne.... Já taky neřekl, že to udělám, jen že si s tou myšlenkou pohrávám a právě proto, že si myslím, že se to pozná, a to vůbec ne podle toho, jak to svítí, ale především podle toho, co je na tom napsáno, že. ;-) kontrolu způsobem \"pěti kroků\" rozmetám poldovi na fleku za 10s.
  20. Ferry, přeci PROTOŽE JSOU HEZKÁ... :-D
  21. Pak je jedno, jestli 18, nebo 20. Oboje musej splnit požadavky EHK.
  22. Není rozhodující počet LED, dokonce to ani LED být nemusí. Může to být třeba minizářivka. Jde o to, aby to splnilo světelné požadavky, potvrzené homologací. Já si třeba pohrávám s myšlenkou angeleyes zapojit jako světla pro denní svícení. Nemá to homologaci, proto se tomu zdráhám (proč provokovat poldi ještě víc, než to dělám teď). ;-)
  23. Edison

    celodení svícení - vypnutí

    Udělat se dá samozřejmě cokoli. Je otázkou, jestli má automatika význam, když ji chci vypínat. Situaci, kdy je automatika vypnuta a zapomene se na to známe moc dobře. Např. z Černobilu, hehehehehe... :-D Proto když vypínatelnou automatiku, tak leda diagnosticky, např. do dalšího startu.
  24. :potlesk:potlesk
  25. Nebavíme se o fyzice, ta je jasná. Ono je totiž vcelku jedno, jak co svítí. Jde o to, že někdo řekl, že potkávací světla jsou určena i pro denní svícení. Stejně, jako ne každou zbraní lze střílet. Naopak i bodným, nebo útočným nožem lze většinou i dost dobře krájet, přes to, že konstruktéry k tomu nebyl vytvořen. ;-)
×
×
  • Vytvořit...