Přejít na obsah

Edison

Uživatel
  • Počet příspěvků

    6 219
  • Registrace

Vše od uživatele Edison

  1. Edison

    Posilnovacia veža

    Taky si myslím, že dochtoér má na mysli cvičení bez zátěží, uvolňovací a protahovací rehabilitační cvyky, plavání... Dochtor By Ti měl napsat rehabilitaci, tam bys měl projít odborným lékařem (to asi máš za sebou), a tam by Tě měli i naučit příslušné cvyky, dát brožury se cvykama... Kolega u nás v práci je na tom taky blbě a každý den ráno kapku zacvičí... Občas může i normálně chodit... [upravil dne 11.1.2010 Edison]
  2. Edison

    Posilnovacia veža

    Právě pro tu momentální motivaci, kde jednak může být nějaký cvičitel/instruktor, jednak cvičící kolem... si myslím, že je lepší to fitko...
  3. Edison

    Posilnovacia veža

    Mě by celkem zajímalo, co měl dochtor za cvičení na mysli. Já jsem taky chronicky chabrus na záda. Věčně něco bloklýho a tak... Naštěstí odborníka mám doma. ;-) [upravil dne 11.1.2010 Edison]
  4. Edison

    Posilnovacia veža

    Myslím, že kdyby to pro lubika byla zábava, neptal by se, protože by buďto už dávno někam chodil, nebo něco doma měl a používal. Pro lubika to vypadá spíše na nutnost. :-/
  5. Edison

    Posilnovacia veža

    Dochtor měl na mysli posilování? Jestli by nebylo výhodnější chodit do fitka... Nejsem si jist, že doma se jeden dostatečně pravidelně a dlouhodobě dokáže \"nutit\".
  6. Taky mi ppřišlo fuk, kam ji dám. Ale jak tak jezdím po Evropě, tak jsem si všiml, že různé státy maj pro známky různé umístění. A jelikož jsem měl na autě i 5(!) známek, naučil jsem se umístění dodržet tak, jak je uvedeno na ní. A vcelku jsem to i pochopil. Když policisti určitýho státu kontrolujou poplatky, koukaj dalekohledy na místo, kde známk očekávaj. [upravil dne 11.1.2010 Edison]
  7. Nebo vlézt do kufru pro desítku klíč (nebo kterej) na baterku... Já nějak prostě nevím.. Mechanika s madýlkem není samoúčelná, no... Taky se mi líbí elektrický otvírání. Ale tak jak je zamykání udělaný mi vyhovuje, takže bych přemýšlel jen o pohonu na víko kufru. Ale po zavření by se měl motorek mechanicky odpojit, aby bylo právě ruční otevření možné.
  8. Joo.... To kdyby bylo řešitelný.. otevírání z místa řidiče lankem, jen mechanicky... Opravdu jen jako jistota, kdyby něco... Si to vem.. třeba jen vybitá baterka...
  9. Edison

    Domácí telefon

    Mno... Třeba tohle, že: http://www.aukro.cz/item877041246_siemens_gigaset_4010_classic_3x_gigaset_4000.html
  10. Já bych se mechaniky rozhodně nezbavoval... Už vidím situaci, jak se něco na elektrice podělá a budeš chtít jít do kufru pro nářadí. Nějak prostě prostou mechaniku pořešit bych viděl jako docela účelný.
  11. Edison

    xenonové parkovačky

    Já nevím, jestli je to známé, ale přijde mik, že bude nějaký háček na regulátoru nabíjení...
  12. Edison

    xenonové parkovačky

    To vypadá, žes měl problém spíše s jinou částí elektriky, než se žárovkama... Myslím, že jsi jen zamaskoval problém.
  13. Edison

    xenony a policie

    Ne, že by někdo byl pitomec. To bych si tvrdit netroufl. Ale jinak jsem stejného názoru. Poliši nemohou znát všechny \"povolené\" úpravy vozidla. Maximálně mohou poslat auto na TK. Ale pozor, taky mohou v případě důvodného podezření zabráínit jeho dalšímu provozu a okamžitě nechat odvézt na expertýzu. Pak zůstává otázkou to \"důvodné podezření\" na nebezpečnost. Podle mě, dokud se nic nestane, tak to právě to \"důvodné\" podezření není. Tak nevím... Ale pokutovat by to rozhodně neměli. Asi.
  14. Edison

    xenony a policie

    HID jen do potkávacích! V dálkách bys je moc neužil vzhledem k tomu, že HID startujou poněkud déle, než halogen.
  15. Jooo... už jsem to pochopil.. Mno... tak jsem popsal, jak bych řešil aspoň jednu část... :-) Od jakéhokoli pulzu lze už srealizovat cokoli... ;-) Spíš půjde o to, jak to udělat mechanicky, co... Asi bych to koupil někde na vrakáči z jinýho auta... Už třeba proto, aby byla zajištěna možnost otevírat kufr i bez elektriky, žejo... ;-) [upravil dne 10.1.2010 Edison]
  16. Původní zamykání se tam nechává. Přimontuje se solenoid, který pak ovládá takovou páčku. Alarm s podporou otevírání kufru se pak doplňuje tlačítkem do kabiny, abys mohl kufr otevřít zevnitř. Původní zámek zůstává zachován. Při otevírání jsoupak tedy tři možnosti: 1. Tlačítkem na DO - bez nutnosti odemčení odskočí víko. 2. Tlačítkem v kabině i bez odemčení odskočí víko. 3. Klíčem odemkneš víko a otevřeš klasicky bez nutnosti jakéhokoli ovládání (nezávislost na elektrice - rozhodně bych se toho nezbavoval). Výhody to má ty, že za normáílních okolností zůstává kufr normálně zajištěn - zamčen. U feldy jsem ještě měl uděláno, že pokud bylo auto odemčeno (kufr zůstával uzamčen), pod tlačítekm na víku byl třetí kontakt, který otevíral kufr odskokem stejně, jako zevnitř tlačítkem nebo na DO. K tomu jsem měl jednoduchou logikou uděláno, že při nastartování se odpojilo ovládání na víku kufru (aby mi ta někdo třeba na křižovatce někdo jen tak nevlezl (ostatní ovládíní - z místa řidiče i z DO zůstalo zachováno, aby se to dalo otevírat i za chodu motroru). Další vychytávka byla ta, že se to ovládání z víka motoru připojilo při otevření dveří. Abych bez jakýchkoli problémů mohl bez čehokoli vystoupit a jít i do zavřenýho kufru.
  17. Edison

    Automaticke rozsviceni svetel

    \"průmyslová\" vozidla (autobusy, trolejbusy...) na to vypínač maj. Některá osobní maj jednoduché možnosti, jak to aktivovat/deaktivovat... Já osobně to nepotřebuji...
  18. Edison

    Automaticke rozsviceni svetel

    Joooo.. každému co jeho jest... :-) My máme aut svícení skoro na všech služebácích. Na jednom ne... A na něm většinou zapomínám rozsvítit. Měl jsem aut. svícení už na feldě... A vzhledem k tomu, jakým způsobem se aut. svícení u těch našich služtebáků aktivuje, tak sem tam to někdo rozhodí. Buďto to zůstane svítit po opuštění auta, nebo se to nerozsvítí po nastartování... :-( Na pažoutu jsem si to dělal sám, se svou logikou a jsem naprosto spokojen. Nikdo mi to nemůže rozhodit, nemůžu jet bez světel... pohodička... :-)
  19. Edison

    Automaticke rozsviceni svetel

    No vidíš. Vše je řešitelné... Mě zase komplikuje život, když auto automatický svícení nemá... Už jsem si odvykl se o to starat... Jinak si nejsem jist tím, že by automatika měla být jen pro RL, když je tak jako tak svícení poviné...
  20. Edison

    ESP a jeho vypnutí

    Jsem si to pročetl... EBS a ESP jsou velmi podobné systémy... ESP má navíc jen čidlo natočení volantu - požadovaný směr pohybu a gyroskop - skutečný směr pohybu. Analýzou je pak možno spočítat, jestli jde o pohyb v podélné ose vozidla, nebo jiný, kterýžto je pochopitelně nežádoucí. To EBS nepozná, to jen umí rozpoznat smýkající se/prokluzující kola a velmi rychle s plynulým účinkem korigovat tyto stavy. ABS/ASR je ochuzeno ještě o onen plynulý účinek brzd (korekce působí jen způsobem brzdí/nebrzdí).
  21. U profi systémů bych to očekával. Otázkou je (prostě to nevím), jestli ohlásí poruchu, nebo narušení. A ještě bych dodal, že když EZS, tak nezapomenout na vybavení odpovídajícách místností kouřáky. Zase je více systémů, tak jen vybrat co se budce hodit.
  22. Já mám zapanceřované původní dveře od nextu. Dodal jsem si jen zámek a vložku, vybral jsem si druhý zámek z jejich nabídky. Elektronické zabezpečení jsem si tu dělal sám, ale je na trhu dost produktů a nemyslím, že by to bylo na škodu. Jablotron má ty systémy na solidní úrovni. Na oknech mám čidla na otevření, proti balkonu tříšťák. V exponovaných místnostech ještě PIRka s antimaskingem. Dnes jsou ale už i sofistikovanější kamerové systémy pro rozlišení pohybu za pár kaček. Rozhodně bych to dělal na drátech. Bezdrát má několik nevýhod. Kromě již zmíněných baterek je to i možnost širokospektrálního zarušení a tím pak odstavení bezdrátově připojených čidel. Jo.. a jestli se nemýlím.. nedělá next i zapanceřování dvoukřídlých dveří? [upravil dne 8.1.2010 Edison]
  23. Edison

    Alkoholtester

    Myslím, že tenhle: http://www.kasa.cz/male-domaci-spotrebice/koupit/893581/alkoholtester/alkoholtester-v-net-al-2500-/ by byl bohatě dostačující. V práci jsme měli tenhle: http://www.kasa.cz/male-domaci-spotrebice/koupit/893589/alkoholtester/alkoholtester-v-net-ca-2000/ s tím, že jsou vyhovující i pro kontrolní měření.
  24. Edison

    ESP a jeho vypnutí

    Sice jsem to nečetl, ale.. jak je definovaná \"jízda\"? Já bych řekl, že fyzikálně je to jakákoli nenulová rychlost. Ale podstatné je, že ASR zasahuje i za jízdy. Měřeno, dokladováno, vyzkoušeno... ESP moc neznám, ale má představa je ta, že je to systém, do kterého navíc vstupují signály o natočení kol/volantu, tedy požadavek na směr, a možná i takové paramtery, jako jsou hmotnosti na jednotlivé nápravy, ne-li na kola. Systém pak může ještě účiněji zasahovat. Navíc bych nevylučoval plynulé působení brzdového systému, obdobně, jako u EBS. U ABS/ASR brzdový systém zasahuje pouze v mezích brzdí/nebrzdí.
  25. Edison

    xenonové parkovačky

    Ale jooo... pořád... Dyk jsem jen upozornil ještrě na jeden aspekt těhle žárovek. Nikomu to nezakazuju, neboco, neasi... Nemluvě o tom, že i kdyby to měli naprosto všichni, na stavu homologace/legálnosti/správnosti použití to nic nezmění... Ani stokrát řečená lež se nestane pravdou...
×
×
  • Vytvořit...