Sice jsem to nečetl, ale.. jak je definovaná \"jízda\"? Já bych řekl, že fyzikálně je to jakákoli nenulová rychlost. Ale podstatné je, že ASR zasahuje i za jízdy. Měřeno, dokladováno, vyzkoušeno...
ESP moc neznám, ale má představa je ta, že je to systém, do kterého navíc vstupují signály o natočení kol/volantu, tedy požadavek na směr, a možná i takové paramtery, jako jsou hmotnosti na jednotlivé nápravy, ne-li na kola. Systém pak může ještě účiněji zasahovat. Navíc bych nevylučoval plynulé působení brzdového systému, obdobně, jako u EBS. U ABS/ASR brzdový systém zasahuje pouze v mezích brzdí/nebrzdí.