Diskstation od nějaké verze 3.x umí poznat, pokud vytváříš nový filesystém větší než 16TB, tak příslušně upraví příznaky toho EXT4 a proběhne to ok. Pak už se dá zvětšovat až do aleluja. Budeš asi potřebovat celé synology zazálohovat, zbořit raid, znovu ho vytvořit a na něm vytvořit EXT4. Pak by to nemělo nijak protestovat a vše by mělo hladce proběhnout.