Marko: ja vim pomerne dobre co ta cisla znamenaji (treba proto ze je vyrabim pro modelare v patricnem zmenseni) - prvni cast (M240) je typové oznaceni, prvni nula konstrukcni skupina a ten zbytek výrobní řada a sériové číslo. Nicméně obvykle je typové označení velkými čísly a zbytek malými, ovšem stejně malými... ne ve dvou velikostech, proto me to prekvapilo.
Jak se zda z dobovych fotek, byt tam tabulky nejsou nijak zretelne, zrejme tak opravdu prvni serie jezdila (cca 30-40 kusu), dalsi uz byly znaceny tak jako ostatni.
Kdyby nekoho zajimalo toto tema, tak treba zde :
http://modelyh0.com/navody/tabulky/tabulky.htm
Punkac: mohu nekdy prilezitostne poprosit o lepsi fotku te tabulky, focenou kolmo na tabulku? Rad bych si ji pridal do archivu s podklady.
[upravil dne 14.1.13 19:23 od Vvitty]