Před časem jsme jeli ve třech autech parta lidí na dovolenou do Chorvat. Někde ve Slovinsku jsme stáli u nějakýho statku nebo fabriky, či co to bylo. Vedle silnice, stáli jsem kolem aut a jedli. Auta jezdili a potom mě upoutala bílá Fabie, která projela a za chvíli jela zase zpět, když jel po třetí, tak zastavil. Byl to Slovák a ptal se, jestli nemáme nějaký problém, poděkovali jsme, že jen svačíme a pojedeme dál. Nevěřím, že u nás by si nás vůbec někdo všiml.
A mě Policie pomohla, před lety v jižních Čechách, když jsem píchl a hledal v sobotu odpoledne pneuservis. Protože na dojezdovce se mi domů jet nechtělo. Stála tam hlídka, tak jsem u ní zastavil a šel se zeptat. A pomohli, vysvětlili cestu kudy do pneuservisu, kde jsou i o víkendu.