Přejít na obsah

Ajap

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 614
  • Registrace

Vše od uživatele Ajap

  1. Ajap

    stav baterie 508 2.0 hdi

    Dobiješ baterku a normálně nastartuješ a zítra pojedeš pro novou
  2. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    No jo, svíčky, cívky, to je základ. Kolik za ní chtějí? Jinak cívka se dá vyměnit během asi 2 minut na parkovišti i "analfabetem" jako jsem třeba já - stačí sundat deklík shora na krytu motoru (myslím, že je třeba desítka klíč, +/-), pak odpojit konektor na cívce, tahem nahoru ji vytáhnout, nandat novou, zapojit a hotovo). Moc jednodušších věcí na tom autě snad ani není
  3. Ajap

    Mlžení všech oken

    Tak pokud je zaseklá úplně uzavřená, tak by ti neměl jít do kabiny žádný pach, ať už se venku děje cokoli. Pokud je zaseklá částečně, tak by mohla být vidět při vyndání kabinového filtru - ale to jenom hádám. Spíš bych to viděl na rozborku.
  4. Ajap

    Automechanik chce moc

    Já nevím, proč by nemohlo být vadné olejové čerpadlo, vždyť je to součástka jako každá jiná. Podle mě je ten mechanik tady zbytečně osočovanej. Jo, měl zavolat a domluvit se, ale hned ho nařknout z podvodu... Samozřejmě možné je všechno, ale většina těchhle věcí je prostě nedorozumění, případně obyčejná lidská hloupost (a kdo nikdy žádnou neudělal...).
  5. Ajap

    jaky mobil?

    S těma recenzema je to ošemetné aneb jak říkal onehdá kolega: "Já už čtu recenze, i když kupuju kostkový cukr..." urdemala: Ale já nemám v playlistech nepořádek, jen mám systém jiný, než který je "nejlepší" dle Apple. "Uspořádat" znamená editovat tisíce ID3 tagů, které jinak vůbec nepoužívám. Na Androidu stáhnu plno přehrávačů, který je s tím mým kompatibilní, na IOS ne. A znovu si kupovat hudbu, kterou vlastním třeba 15 let, prostě nebudu. Teď už jsem si jakž takž zvykl, ale hlavně ze začátku jsem zcela rozumněl tomu, proč se hacknutí iphonu říká "jailbreak". Je tam spousta věcí, které by ten telefon bez problémů uměl, ale někdo prostě rozhodl, že to uživatel nechce nebo nepotřebuje.
  6. Ajap

    308 SW startuje až napodruhé

    Sale: Zajížděním to nebude. Měl jsem auto od novoty, choval se k němu slušně, olej měnil po 15tkm místo po 30. Až do cca 60tkm auto nevzalo mezi výměnami skoro nic, pak prakticky skokově začalo brát litr na 5-10tkm.
  7. Ajap

    jaky mobil?

    Já taky nechci zabíhat do flamu, proto budu reagovat jen omezeně a pokusím se o neutrální tón Nevyhovujícími aplikacemi myslím např. budík nebo přehrávač hudby. Nelíbily se mně předinstalované, tak jsem zkusil 2-3 jiné - umělo (nebo neumělo) to úplně totéž, i to podobně vypadalo. Dál jsem to nezkoumal. Aplikace opravdu obvykle startují hodně dlouho, porovnával jsem to s kolegou co ho uvádím výše a má telefon úplně stejně pomalý. Takže to bohužel není vada kusu. Jiná věc je, pokud byla aplikace nedávno používaná a je ještě natáhnutá v paměti, to pak může být opravdu tak rychlé, jako píšeš ty. Problém mám opravdu s ukládáním souborů do telefonu, že jdou nahrát na cloud vím. Ale když pominu, že je mně ukládání mých věcí někam kdo ví kam proti srsti (ok, můj "osobní" problém), tak cloud z bezpečnostní důvodů (firemní data) používat ani nesmím. Tady mně fakt vadí to "buď to bude takhle, nebo vůbec". Možná kdybych přišel z telefonu bez OS, tak mně to nepřijde. Ale už jsem měl Android, který z principu různorodosti hardwaru nemůže být tak odladěný na konkrétní telefon, nicméně nabízí mnohem větší uživatelskou svobodu, ať už co se týká personalizace (už jenom, že si můžu ikonky na displeji umístit kam chci a ne jen jednu za druhou) nebo konektivity. Přes BT napáruju diagnostiku do auta, jiný libovolný telefon, repráček od JBL... Nic z toho k iphonu nepřipojím. Nahrávání hudby přes itunes už jsem prakticky vzdal, něco jsem do telefonu po hodinách boje dostal, ale bohužel u většiny MP3 nemám ID3 tagy, takže se mně řadí do různých takřka náhodných uskupení, o pořadí už se ani nebavím. Řekl bych, že zařízení s Androidem jsou vlastně malé počítače, které umí telefonovat, kdežto iphone je telefon, na který můžu instalovat aplikace. Posledních 10 let jsem měl vždy služební telefon i k soukromému užití a soukromý jsem měl jenom jakékoli zařízení v šuplíku. Co mám iphone, tak mám prostě druhý chytrý telefon s Androidem kvůli věcem, které iphone neumí nebo umí opravdu špatně a které občas potřebuju a denně tak nosím 2 telefony.
  8. Ajap

    Jak šlape motor 1.2 PureTech 130k

    Spolehlivost nemůžu hodnotit, nicméně prvních 10tkm bez náznaku problému. A jede to fakt skvěle, spotřeba mimo město při loudání kolem 5l, při neloudální 6
  9. Já myslím, že mně auto dělalo něco podobného. Dělalo to taky akorát při nízkých teplotách, ale motor musel být teplý (teda jestli si to dobře pamatuju). Byl jsem s tím i v Peugeotu na poslech, mechanik to slyšel, ale bylo to fakt slabý. Takže doporučil (podle mě rozumně) zatím nedělat nic a počkat, až to bude určitější. Takže to dopadlo tak, že jsem auto prodal dřív, než jsem to začal řešit
  10. Ajap

    Co jste dnes udelali...

    Sedne na kamion a za chvíli je tady
  11. Ajap

    jaky mobil?

    Já mám z donucení (služební) iphone 5S a musím říct, že je to nejhorší telefon, jaký jsem kdy měl. Strašně mě vadí filozofie ovládání Ohryzku "takhle jsme ti to vymysleli, takhle je to nejlepší, jinak to nepůjde, zvykej si". Když mně na Androidu nevyhovyje aplikace, tak si vyberu z desítek jiných, na ájfounu jsou jich maximálně jednotky. A když je zkusím, tak zjistím, že jen jinak vypadají, ale jinak je to úplně to samé, jako ta nevyhovující. Co se týká rychlosti a stability systému tak stabilita je bída - aplikace často podají - a rychlost peklo Ze začátku ještě běhal rozumně, ale ty vychvalované updaty jsou naprostej mor, teď je mnohem pomalejší než můj soukromej Android stejného stáří, ovšem s pořizovačkou 2500Kč... Příklad - jen blbá kalkulačka startuje 10-15 vteřin. Nebo používám aplikaci na běhání Nike Run Plus - tu už po zkušenostech pouštím ještě předtím, než se začnu obouvat. Naběhnutí aplikace 20-30 vteřin, než začne reagovat klidně dalších 30. Navíc má tohle nedochůdče jen 4" display, ale ten systém je dělaný na větší, takže některé nabídky nebo informace přímo samotného systému se nezobrazují celé a protože to jinak nejde, tak se je ani nedozvíte Ano, dá se namítnout, že 5S je už přes 4 roky starej telefon. Ale mám ho rok a půl a když ho firma kupovala, tak stál 13 tisíc (a morálně neměl ještě 3 roky), což rozhodně low endová cena není. Naštěstí odchází baterka a vzhledem k morálnímu stáří se "nevyplatí" měnit, takže dostanu novej, bohužel zase Ohryzek, ale aspoň s normálnějším displejem. Když jdu v tomhle počasí ven, tak už pod 5°C se mně dost často stane, že po půlhodině venku spadne baterka z třeba 60% na 10-20%, případně se tel. rovnou vypne a naskočí až po připojení k nabíječce nebo zahřátí. Kolega má stejně starej totožnej telefon a má úplně ten samej problém. On ten Apple asi není blbej, když píše, že zařízelní je použitelné v rozmezí 0-30°C. Dřív byly ve firmě Ohryzky i Androidy, ovšem někdo chytrý rozhodl, že Iphony déle vydrží, takže když se budou kupovat jen ony, tak se ušetří Což je fakt výplod, když vezmu slušnou Anroidí (nižší) střední třídu, třeba , tak ty 2-3 roky vydrží v pohodě. Libovolný Iphone stojí 20+ tisíc a dle zkušenosti s tím mým vydrží rozumně fungovat tak 3 roky, čtvrtej je ještě s výhradami použitelnej, ale pak se z něj kvůli aktualizacím stává drahé těžítko. Ovšem pokud se po roce a půl nepodělá baterka... Ještě jen zmíním strašlivý emailový klient (a jiný není, viz výše), nemožnost základní práce se soubory, nemožnost uložení třeba přílohy z mailu do telefonu, nemožnost dostat do telefonu JAKÝKOLI soubor... Hudba nebo fotky se dají dostat jen přes Itunes, což je asi nejméně intuitivní program, co jsem kdy viděl. A opatrně, pokud se vám podaří do telefonu nějakým způsobem pomocí PC NASYNCHRONIZOVAT nějaké fotky, tak už se jich nezbavíte, ledaže je zase pomocí PC ODSYNCHRONIZUJETE. Normálně smazat nejdou...
  12. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    Dobře to děláš
  13. Ajap

    ocenění auta

    Prosím tě, buď tak hodnej - já se ptal na zkušenost, o kolik snižujou cenu auta dolíčky od krup. Takže "podobné inzeráty" jsem si samozřejmě prošel ještě dřív, než jsem ten dotaz položil a tady jsem hledal odpověď, kolik bych asi měl z té ceny sundat. Oceňuju snahu o vtip, ale když řeším citlivé téma typu rodina vs peníze, tak opravdu smysl pro humor nemám. Tohle vlákno už je teď ale stejně zabitý.
  14. Ajap

    ocenění auta

    Ano, je to legrace, hahaha. Taky jsem se až za břicho popadal, když jsem se koukal na inzeráty, abych si udělal představu o ceně... Děkuju za plodné příspěvky, obrázek o ceně už mám.
  15. Ajap

    ocenění auta

    Díky za názory. U Thalií se dost liší cena s a bez klimy. Auto v holobytu se dá koupit za pár korun, vybavené kusy si zdá se drží cenu výš.
  16. Ajap

    ocenění auta

    Díky za reakci, to je mně právě jasný, jdu hodně dolů, zajímaly by mně akorát ty kroupy, kolik tak na ceně ubírají.
  17. Ajap

    ocenění auta

    Ahoj, oživím vlákno. Na jaře budu v rámci rodiny prodávat Thálii v podpisu a mám trochu problém určit, za kolik ji pustit. Počítám s tím, že ji prodám pod cenou, ale zas to nechci přehnat, ony se ty peníze samozřejmě hodí. Je to ročník 2008 (ale ještě první generace), sice 3. majitel, ale najeto poctivých 93tkm. Technicky fajn, nové přední brzdy (a STK), 3 roky staré rozvody (ale s malým nájezdem), nová STK. Motorově výborné, podvozek bez vad, trochu odřenej a promáčknutej blatník, ale ani to není moc vidět a není to rezavé (a to ani jinde ne). Koukal jsem na Tipcars na ročník 2007-2008 a střední cena auta je tam cca 60 tisíc Kč. Což mně přijde těžce přestřelený, ale dejme tomu. Je to 1,2 55kW (jeden z nejlepších motorů téhle kubatury vůbec), má to klimu, posilovač, dálkový centrál, elektrická okýnka, tažné... Aby to nebylo tak jednoduché - a tady právě vůbec nevím a proto to sem píšu - auto má dolíčky od krup, není to žádná tragédie, ale je to trochu vidět. Fotky dát nemůžu, jak je to auto červené, tak se to na nich fest ztrácí a o stavu moc neřeknou. Řekl bych, že ty kroupy byly docela malý. Kdybych se choval tržně, tak to vzhledem k nájezdu a dobrému stavu prostě vystavím za těch 60k a nechám to "odpočívat", ale takhle nevím. Má někdo zkušenost o kolik tak "celulitida" kastle snižuje cenu auta?
  18. Ajap

    308 SW startuje až napodruhé

    Mělo by to být kolem 10000Kč. Jak jsem psal výše, mechanik znalý věci mně doporučoval i kontrolu řetězu olejového čerpadla, když už to bude dole.
  19. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    Hele ty tam máš něco lehce špatně - svíčky, nějakou cívku, lambdu, možná karbon... Ten motor není žádná "slečinka", pobere toho spustu, mnou popisované cukání výše se projevilo pouze v případě humpoláckého dupnutí na plyn v nízkých otáčkách v řádu nižších desítek vteřin po startu. Totéž mně dělaly ostatní auta z mého podpisu kromě aktuální nové 308 a Thálie (ta zase měla jiný problém - nastavení ventilové vůle - ale to je jiná písnička). Jinak si ten motor nechá líbit prakticky všechno, kontrolku motoru a nouzový režim jsem viděl jen jednou a to, když odcházela cívka (díl za 500Kč po slevě). Regulérní provozní otáčky má 1200-6500 / min. A to občasné vytočení si fakt zaslouží (a má při tom krásný zvuk).
  20. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    Otáčky přes 2000 rozhodně není "vytáčení za studena", otáčky pod 2000 je podtáčení za studena... Teď nepočítám "šolíchání" ve městě po rovině při 50-60km/h, tam to pětka hravě pobere, ale při i mírném kopečku je vhodné podřadit na čtyřku. Já na svém VTi měnil olej po 15tkm a aditivum lil pravidelně po předepsaných 5tkm intevalech, občas v mezičase VIF. Vlastnost motoru byla, že prvních cca 200-300m se nesměl vytáčet z nízkých otáček, pak někdy cuknul, ale jinak jsem s ním neměl žádný problém a klidně bych si ho pořídil znovu. I když ne, nepořídil, ta 1,2 THP je natolik jiná liga, že se to nedá srovnat
  21. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    Nespekuluj a vyměň svíčky. Jinak teda klobouk dolů za to, že jsi schopný/ochotný přiznat, že jsi špatný řidič. A teď vůbec nehodnotím, do jaké míry to je nebo není pravda, ale taková sebereflexe a ještě v rámci řízení je ojedinělá. Drtivá většina lidí (včetně mě samozřejmě) se totiž pokládá za nadprůměrné řidiče.
  22. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    JJ, svíčky, samozřejmě. Díky!
  23. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    Cívky se mění po 60tkm a nejsou součástí standardní servisní prohlídky.
  24. Ajap

    1.6 VTi - nižší tah v zimě

    Může to být zakarbonované, případně odcházející některá svíčka nebo cívka.
  25. Proč dáváš znovu odkaz na ten článek z dubna o dvě vlákna výš? Jinak ten článek je klasika auto.cz, bulvární nadpis a skutek utek. Na nadpisy tam jsou experti, na obsah bohužel ne. "Největší francouzko-německý motorový průšvih" se v rámci VTi smrsknul na to, že se může stát, že bude třeba vyměnit rozvody, že může selhat teplotní čidlo a že první série měly problém se svíčkami nebo s cívkami. To je těžko určit, protože v prvním "svíčkovém" odstavci píše jen a pouze o svíčká u THP a ve druhém, že problém s cívkami měly i VTi. Tak se v tom vyznejte... Prostě průšvih na entou, tfuj, francouzi oškliví
×
×
  • Vytvořit...