Přejít na obsah

Mike407

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    786
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Mike407

  1. Mike407

    Snímače tlaku snímají....?

    Na autorozvody.cz ho seženeš dokonce za 1656,- Kč včetně DPH.
    • 29
  2. Nějak nerozumím tomu, proč se pořád někdo snaží vypínat automatickou klimatizaci. Automatika je tam přece od toho, abych se toho nemusel všímat. Mám to celý rok na AUTO a pouze si nastavuji teplotu podle potřeby. A o zapínání nebo vypínání klimy se stará automatika podle potřeby a já to neřeším. Ofuk okna funguje docela dobře. Jedinou slabinu bych viděl v tom, že v zimě dlouho trvá, než se ohřeje okno pod stěrači, protože jsou hodně schované. Ale dá se s tím žít.
    • 18
  3. Pokud jsem to našel dobře, mělo by to být tohle:
  4. Mike407

    ucpané ostřikovače

    Co zkusit uživatelskou příručku? Pojistka na ostřikovače je v motorovém prostoru.
  5. Mike407

    Nefunkční topení

    Mě už to bohužel minulý týden potkalo také. Pravá strana přestala topit a foukal jen studený vzduch. Teď je auto v servisu a čekám, až to opraví...
  6. @xbata: Na 407 to s automatickým stíráním není zas tak zlé. To na 406, tam to je ještě mnohem horší. Tam se kolikrát zblázní, že by prošoupaly okno.
    • 15
  7. Mike407

    tyčky stabilizatoru

    Jo, jo, to jsou ceny v Peugeotu. Na zimu jsem také měnil tyčky a šrouby jsem koupil preventivně, kdyby nešly povolit. Když mi řekl cenu myslel jsem si, že k tomu připočítal snad i datum. A nakonec jsem je ani nepoužil, protože ty původní byly v pohodě.
  8. Mike407

    Teplota motora

    @Viki39004: Tak teď jsi mě pobavil. To, že se ručička teploměru pohybuje podle skutečné teploty je přece dobře. Alespoň vidíš, jak ti otevírá a zavírá termostat. Auta, která ti posadí ručičku teploměru na 90°C a potom už se nehne ať děláš co děláš, teploměr ani nepotřebují a klidně by mohl být nahrazen kontrolkou, která by se rozsvítila pouze v případě přehřívání, jako to mám na Yamaze. Ale věř mi, že skutečná teplota opravdu kolísá, i když se rafička neodlepí z 90°C.
    • 96
  9. Mike407

    Teplota motora

    Jako jestli je normální, že ti takhle kolísá teplota? To normální je. Termostat začíná otevírat při 83°C a plně otevřený je při 93°C. Musíš počítat s nějakou hysterezí, jako u každého regulačního systému. Sahara se jen kvůli chlazení motoru zapíná při 96 nebo 97°C a naplno by měla jet při 105°C. Ale s automatickou klimatizací jede stejně pořád.
    • 96
  10. Mike407

    Teplota motora

    Některé ventilátory jsou řízené elektronicky a otáčky se mění plynule podle potřeby.
    • 96
  11. Mike407

    ako ziskat mapy rt3

    Mně už se jednou také stalo, že mi mechanika nechtěla vysunout CD. Pomohlo mi na chvíli odpojit akumulátor. Potom už zase všechno fungovalo jak má.
  12. Mike407

    Nefunkční topení

    @Rychtar84: Jestli tě to uklidní, tak mně fouká z levého výduchu také trochu méně než z pravého. Proč netuším, ale regulace teploty na obou stranách normálně funguje, takže to není žádné drama.
  13. Klimatizace nemá s displejem a rádiem nic společného. Rádio žádné aktivní chlazení nemá a za displejem jsou dva malé ventilátorky, které ho chladí. Nejdřív bych se zkusil podívat na ně...
    • 25
  14. Mike407

    Brzdove kotuce-kvalita

    @Maroš: Já teda nevím, ale jak by sis představoval, že by měly být chráněny funkční plochy kotoučů proti korozi? Vždyť je to funkční plocha, která se navíc opotřebovává a žádná ochrana tam být už z principu nemůže, leda by byly celé kotouče z nerezu a takové neznám. Já mám na 407 na obou nápravách TRW a žádné problémy s nimi nemám a to auto stojí pořád venku. Maximálně, jak psal Judes, po umytí se objeví slabý rezavý povlak, který ale po zabrzdění zmizí. Brzdné plochy jsou krásně hladké a čisté. Na 406 jsem dal kdysi ATE, které mají ochranný povlak proti korozi a rozdíl v tom není. Rezaví dokonce i mimo funkční plochy. Pokud ti na kotoučích zůstávají i po zabrzdění rezavé \"letokruhy\", tak tam máš vydřené drážky a to s povrchovou ochranou nemá co dělat.
    • 65
  15. Mike407

    Spotřeba 2.0Hdi

    Automaty to tak dělají. Kamarád měl před časem služebního Passata CC s automatem DSG a ten byl schopný při 50km/h ve městě běžně řadit pětku. Horší už to ale bylo, když potom potřeboval výrazněji zrychlit. Než si to převodovka rozmyslela a patřičně podřadila, trvalo to \"věky\".
  16. Mike407

    Automatické zamykání.

    Mně takhle zlobí spínač na dveřích u spolujezdce. Začalo to loni v létě a někdy fungoval, někdy ne. Ale jakmile se na podzim ochladilo, začal zase normálně fungovat a vydrželo mu to celou zimu. Ale když se nedávno výrazněji oteplilo, začal zase zlobit. Tak nějak si to žije svým životem. Otázkou je, jestli je problém přímo ve spínači nebo někde na cestě k němu...
  17. Když se mi to kdysi stalo poprvé, také mě to trochu vyplašilo. Ale je to opravdu podle teploty. Je to automatický program, takže proč by měl zvyšovat otáčky ventilátoru, když to není potřeba.
  18. Mike407

    Senzor tlaku v pneumatikach

    Klidně se může stát, že snímač vydrží podstatně kratší dobu. Baterie mohla být starší nebo je to prostě jen méně povedený kus... Dnes bohužel nic vyjímečného.
  19. Mike407

    Senzor tlaku v pneumatikach

    1) a 3) Snímače pro všechny motorizace jsou stejné, takže je to jedno, nic se třískat nebude. 2) S životností je to různé. Mám snímače 8 let a zatím stále fungují. Zhruba těch 7 - 8 let by vydržet měly. 4) Pokud ze snímače opíšeš kód, je možné ho přihlásit přes dia. Pokud už ho budeš mít namontovaný a kód znát nebudeš, budeš muset do Peugeotu, kde mají vybavení na to, aby ti ten snímač přihlásili (tam už jen diagnostika nestačí). Ale je toho tu o tom napsáno dost a dost, stačí hledat.
  20. Mike407

    Automatické zamykání.

    Pokud se ti na displeji nezobrazují otevřené dveře u řidiče, tak je pravděpodobně problém s mikrospínačem v zámku dveří a nebo může být někde třeba přelomený drát. Auto potom vůbec nepozná, že jsou dveře otevřené a proto se neodemknou ani ostatní.
  21. Mike407

    Snímače tlaku snímají....?

    To ti bohužel nikdo nepoví, protože ventilky se prodávají pouze jako součást snímače tlaku. Pokud bys chtěl pouze ventilek, tak buď starší od někoho, komu dosloužil snímač a dával nový a nevo se zkus obrátit na Přemu, který nabízel samostatné ventilky vlastní výroby.
    • 29
  22. Mike407

    parkovací asistent

    Mně takhle odešla postupně čidla rovnou tři. Nejdříve začalo zlobit jedno a v zápětí se přidalo i druhé. Nechal jsem je vyměnit a na pár týdnů byl klid. Potom se to ozvalo znovu a třetí čidlo v háji. Po jeho výměně už je tři čtvrtě roku klid (ťuk, ťuk). Kabeláž byla v pohodě.
  23. Mike407

    Risk of partial filter blocking

    Pokud je tam napsáno slovíčko \"risk\", je to podle mě výstraha, že hrozí nebezpečí zanesení FAP. A to buď tím, že se díky režimu jízdy nedaří dlouhodobě dokončit regeneraci (a potom by mohlo pomoci protažení po dálnici) a nebo by se opravdu mohlo jednat o problém s aditivací (jak psal HonzaZ), kdy je nebezpečí, že regenerace nebude probíhat správně a tím pádem opět hrozí zanesení FAP. Ale je to jen moje úvaha...
    • 48
  24. Mike407

    Poklička disku-prosba

    Podle serviceboxu je pro kola Univers 16\" a Quazar 17\" krytka za 158,- a pro Cosmos 17\", Etoile 17\", Galaxie 18\", Soleil 18\" a Nineteen 19\" za 101,- [upravil dne 25/2/14 23:07 od Mike407]
  25. Bederní opěrka by měla jít opravit doma. Návod najdeš tady: http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=35855 Už jsem to také dělal a není to nic složitého.
×
×
  • Vytvořit...