Jump to content

Hodo65

Uživatel
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Hodo65

 • ID člena
  30303
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha 8
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AnotherOne: Díky za informaci, zkusím prověřit v eshopu jak tu velikost středového otvoru, tak i to, zda disky osadí středícími kroužky. Bohužel na webu výrobce (INTER ACTION) jsem nenašel ani informace o kompatibilitě s TMPS senzory, ani informace o velikosti středového otvoru. Jak to bude s diagnostikou, počkám, jestli se neozve někdo, kdo má přímou zkušenost se starším modelem a dvěma sadami se senzory. Laďa: Právě proto, že se mi nechce moc chodit po úřadech, našel jsem radši disky, který maj všechny parametry, který jsou už v techničáku zapsaný. Ale ještě uvidím, víc by se mi líbily jedny disky, který maj ET40 místo požadovaných ET42. Asi by s tímto rozdílem neměl bejt problém, ale nechci řešit případný problémy kvůli takový maličkosti, jako rozdíl 2 na hodnotě ET.
 2. Originální alu disky na mém P508 GT jsou v docela žalostném stavu, takže uvažuju o tom, nechat je na "doražení" na zimu a na léto pořídit novou sadu kol. Bohužel, co jsem koukal na eshop Peugeotu, tak i po "slevě" je nákup celý sady v 18" docela za raketu, takže nákup originálů pravděpodobně vyřazuju z dalšího rozhodování. Povedlo se mi najít v rozměru 8x18 5x108 ET42 (rozměry přesně dle techničáku) dokonce i nějaký disky, který by se mi docela zamlouvaly, byť žádný se bohužel vzhledem nevyrovná originálu, což jsem nečekal. Velikost středového otvoru u disků bych u prodejce samozřejmě ještě ověřil, protože tato informace se bohužel takřka nikde na eshopech neuvádí. Mám ovšem dotaz, jak to bude v případě, že bych i novou sadu osadil TPMS ventily, půjdou ventily i na neoriginální disky vůbec namontovat a v případě že ano, jak to bude potom při každém přezouvání na jaře a na podzim, bude nutno vždy na diagnostiku s novou sadou nebo si jen auto načte nové ventily a bude vše v pohodě? U mé předchozí P607 by muselo auto na diagnostiku vždy při přezouvání, proto jsem se na na ventily na zimní sadě vybodnul, u P508 to ale může být třebas jinak. Další dotaz je, zda bude možno použít originální šrouby nebo bude zapotřebí pořídit novou sadu? Rád bych byl připraven dopředu a nechtěl bych řešit vše narychlo v okamžiku, kdy bude auto v pneuservisu, proto se radši ptám tady. Na foru jsem hledal, ale bohužel odpověď jsem nenašel. Díky za případné informace.
 3. Dnes jsem se na to pro zajímavost zaměřil, nicméně jen po cestách v Praze, takže při rychlostech v rozmezí cca 40 - 80 km. Ručička na rychloměru ukazuje přesně to, co head up displej. Asi jedna z mála věcí, u kterých mám u tohohle auta štěstí .
 4. Článek na téma uvedení pneumatik Tomket na český trh - http://auto.idnes.cz/pneumatiky-plaste-obuti-e-shop-radek-grill-tomket-fvn-/automoto.aspx?c=A170116_201243_automoto_fdv A názor z diskuze pod článkem na to, kdo asi bude skutečným výrobcem pneumatik s tímto labelem, kterej zní docela logicky:
 5. Hodo65

  WIP Nav Plus

  Mám 2/2012, ale navigace mi na přelomu roku chcípla, tak jsem ji nechal opravit (příběh s opravou tady je ) a při tý příležitosti jsem tam nechal dát kartu 8GB, takže by snad problém bejt neměl. Ale i tak radši mažu manuálně , než to nechávat na jednotce, která si to maže a zálohuje, jak uzná za vhodný.
 6. Hodo65

  WIP Nav Plus

  Tak včera v průběhu asi 3 hodinový cesty jsem zaktualizoval mapy z původní verze 2016-1 na verzi 2017-1 (i když popsanou jako 2016-2017 2nd edition), vše proběhlo naprosto korektně a korektně se to chová i po aktualizaci. Aktualizace jedné mapy cca 20-30 minut. Původně jsem chtěl staré mapy smazat, ale tato volba se mi nikde nenabídla. Myslím, že v předchozí verzi firmware tato volba byla, aktuálně mám 2.86.B.1 a tam není, dokonce ani nepřístupná (zašedlá). Tak doufám, že při nějaké z příštích aktualizací nenarazím na problém s nedostatkem místa v paměti . Takže kdo váhá, s chutí do toho .
 7. Hodo65

  WIP Nav Plus

  Tak to si sypu hlavu popelem, link jsem useknul a nahradil tečkama, nechápu, proč to v postu zůstalo celý . Příště si dám majzla, zřejmě je to vlastnost systému, který jsem si nevšiml. Díky za upozornění .
 8. Hodo65

  WIP Nav Plus

  Osobně do toho taky ihned nejdu, ostatně stejně na to teď nemám čas . Ale informaci pro "nedočkavé" jsem považoval za vhodné sem dát . Edit: Jinak ten link, co jsem dával a byl jsem za něj upozorněn na možnost trestu, nikam nevedl, končil třema tečkami za doménou . Pravidla znám a snažím se jimi řídit .
 9. Hodo65

  WIP Nav Plus

  No nevím, odkaz na stažení začínající http://psa.download.navigation.com mi nepřijde jako úplně nevěrohodný . Ještě jednou bude link a budu trestat
 10. Hodo65

  WIP Nav Plus

  Mapy Evropy 2017-1 (mapové podklady 2.Q 2016) jsou k dispozici na známých zdrojích .
 11. Tak hlavně, že to nakonec dobře dopadlo . Jinak já osobně bych tam ty znaky nalepil ...
 12. Díky za nakopnutí s tím sacím potrubím, charakter zvuku by tomu docela odpovídal, zvuk je opravdu spíš plastovej než kov na kov. Zatím se mi auto nepovedlo servisákovi nacpat (bohužel ti, co za něco stojej, maj práce hodně), ale zkusím ho tímhle směrem navigovat. Pokud by to bylo opravdu ono, bylo by to v pohodě, mám ale obavu, jestli to nebude něco horšího . Budu si držet palce .
 13. Díky za info. Snažil jsem se vypozorovat, jestli se to neprojevuje v souvisloti s nějakejma podmínkama, ale na nic jsem nepřišel, naprosto bez souvislosti s venkovní teplotou, délkou jízdy, prostě nic. Dělá to naprosto nahodile a opravdu jen občas, někdy ihned po nastartování motoru a zařazení, jindy zase třebas při dojezdu a přesunu voliče do P. Převodovka jinak řadí naprosto hladce bez žádných nežádoucích projevů, proto mi to vrtá hlavou. Ale zrovna dneska večer, když jsem odjížděl od klienta směrem k domovu, tak se ten divnej zvuk ozval ihned po nastartování motoru, takže tam žádná souvislosti s převodovkou možná ani bejt nemusí. K tomuto názoru se začínám přiklánět i proto, že jsem několikrát lehce sešlápnul plyn a pustil a ten zvuk se krátce ozval při spadnutí otáček do volnoběhu . Taky mi přijde divný, že ten motor se celej dost klepe, ale to může být taky tím, že jsem 30 let jezdil jen s benzínem a tohle je můj první dehet . Jak jsem koukal do serviceboxu, je tam kromě běžnejch silentbloků ještě nějakej tlumič rezonancí, což vůbec netuším, co je, takže i to by nakonec mohl bejt možnej zdroj problému. No nic, zkusím to příští tejden nacpat svýmu servisákovi, ať zkusí zjistit zdroj tý rezonance a pokud se mu to povede, budu snad moudřejší. Kdyžtak sem pak dám info, i kdyby to nemělo nakonec souvislost s původním dotazem. Olej v převodovce jinak nechám samozřejmě vyměnit, pro klid duše .
 14. Já to s cca 150 tisíci km koupil a výměnu určitě budu v dohledný době nechávat dělat, jak jsem psal. Nejsem si ale jistej, zda to bude jen olejem, protože auto přítelkyně (508, 2,0 HDI, 120 kW), který jsem kupoval o měsíc později s obdobným nájezdem, nic podobnýho nedělá a dle servisky (oboje kupováno v ČR, autorizák) se tam olej v AT určitě taky neměnil.
 15. Asi nemá smysl to tu hnojit touhle debatou, takže kdyby měl někdo něco k mýmu dotazu, budu rád.
×
×
 • Create New...