Zkusím to jinak, kde to napsáno, že jen o jeden index apod. V TP je index jen Y-300km/h a pro zimní povolen nižší index. Tudíž to chápu tak, že max. rychlost vozidla je 230km/h, můžu použít index V-240km/h bez upozornění, protože je vyšší než max. rychlost vozidla. Pokud dám index H-210km/h, nálepku, nebo jiné upozornění už musím dát. Viz vyhláška.
"V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem"