Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    ELEKTRO - dvoustavový regulátor

    Tak, od března ho zdražili ... holt inflace ... ale i tak, 190,- Kč je krásných
    • 20
  2. vix

    ELEKTRO - dvoustavový regulátor

    Mno, v Rusku, když je -40 °C tak jak jsou za výkonový potenciometr 2 kW rádi, že ? Vlastně mají dvě věci... regulátor VOLUME a přímotop (jen to nesmějí pouštět moc nahlas)
    • 20
  3. vix

    ELEKTRO - dvoustavový regulátor

    Není nad pulzní regulátor ... za celých 170,- Kč budu regulovat elektrické potahy (tahle myšlenka mě ještě neopustila ) Potenciometr je pro děcka !
    • 20
  4. vix

    nový problém na starom aute

    Slušný postarší chladič se dá sehnat snad za 1000-1500,- Pak by ti 4000 zbyly. Mno a za ně pořídíš spoustu věcí ... brzdy, žhavičky, baterku... A kdyby ti i potom něco zbylo, tak bys mohl přijet i na sraz Ale to je každého věc Díru ve výfuku řeším - sice mi děravý výfuk spousta tunerů závidí, já ale vím, že se s ním nedá moc dlouho jezdit (teda, po zakoupení špuntů do uší to bylo lepší, ale zase nestíhalo rádio)
    • 23
  5. vix

    Vaše zkušenosti s ND STARLINE

    Pegoo - jo, ti řeknu, že jsem si od nich koupil rameno a OK ty si ho koupíš taky a pak mi ho přijdeš omlátit o hlavu, bo bylo Ko, bo jsi chytil jinou šarži. A jakože to může být pravda, bo jsou to přebalovači. Pokud máš na to nervy, klidně, ale ze mě nevyražíš na Starlajn nic. Jinak, 205 má spodní čep v rameni a nové rameno s čepem stojí raketu - originál 3500,- (nájezd cca 120 tkm), neoriginál 1000,- (nájezd cca 40 tkm, tedy se mění společně s brzdovkou) Sice říkám, že nový díl nemá cenu, ale za dobu co auto mám, jsem to spodní rameno už 3x měnil. Přičti si poplatek/čas za servis ... á, modří již vědí
    • 66
  6. vix

    nový problém na starom aute

    Jo, přehřívá se ... bodejť by ne, když chladič na 1.9 D chladí 47 kW a u TD rovnou 66 Chudák malej tenkej. Rozdíl v průměru D/DT na rouře je asi 5-10 mm. Bych neřekl, že to bude tím. A diesely dokáží obstojně jezdit i bez výfuku
    • 23
  7. V Budějkách byla v noci nádherná bouřka... takže, auto je zase zcela černé. (jsem si říkal, že ho mýt nemá cenu)
    • 49
  8. vix

    turbo kit na 306

    sežeň si motor 2.0T 16V a vyměň ho za ten svůj starej. Pak už jen zlepšit brzdy, vyztužit poloosy... Ony ty motory se asi ve vnitřostech budou lišit, že ? P.S.: Výfukové sání je to samé jako rotační laťka.
    • 13
  9. vix

    To je teda teplo

    Co si najít lékaře v HK ? Já to neřeším, mám +/- volnou pracovní dobu, takže jen oznámím, že v daný den přijdu déle, nebo vypadnu dříve a zbytek si nadělám v rámci svého volna. Stejně ta práce musí být hotová tak jako tak ... a navíc, nesnáším papírování.
    • 18
  10. vix

    ksichtíky na ostatní řidiče :)

    jednou, když mě předjížděl oprýskaný Tranzit se stavebníma dělníkama, tak ti lepili kolečka salámu na sklo.
    • 11
  11. vix

    To je teda teplo

    Aluška, peugeotkovic : hmm, tohle je smutný Já to chápu, ale rozhodně s tím nesouhlasím. Modelový případ. Kamarád, úplný tragéd jako já, taky v zaměstnání před 2 lety byl nespokojen, šéf si taky myslel, že nemluví pravdu, apod. Říkal, že za dva rozhodně nepracuje, peníze mu nepřidá a kdesi cosi. Tož mu odešel. Výsledek: Kamarád si našel během měsíce nové zaměstnání, zkrátila se mu pracovní doba z původních nějakých 70-80 hodin (Po-Ne) týdně na 45-50 hodin za týden a to má prosím navíc víkendy volné. Finančně bere víc. Jeho nadřízený nenahradil jeho odchod jedním, ani dvěma, ale rovnou třemi novými zaměstnanci. Tím mu vzrostla krátkodobě moc. Jenže, nové zaměstnance je třeba zaškolit a to mu chvíli trvalo. Jo, a taky přišel o bonus za úsporu personálu. Majiteli firmy se nakonec z dlouhodobého hlediska politika kamarádova bývalého nadřízeného nelíbila a po roce a půl od kamarádova odchodu se s ním rozloučil Ono při vítězství záleží taky na úhlu pohledu. De fakto, vyhráli všichni A kamarád se chlubí, že je generátorem pracovních míst v ČR (ale dyť říkám, že je to tragéd) Aluška : zkušební doba je výhodná pro obě strany - pro zaměstnance, že když mu nový zaměstnavatel přijde jako despota nebo ho práce během 3 měsíců nebude bavit a zjistí, že to není ono, může klidně odejít. - zaměstnavatel má zase tu možnost vyhodit flinka a netáhlo během prvních tří měsíců. (a co ti brání si ve zkušebce hledat místo dál? ) ... ano, být na úřadu práce je nemilé, otázkou je, jestli být dlouhodobě někde, kde si tvé práce neváží, kde tě stresují, je lepší. Zvláště při dnešní míře nezaměstnanosti. Začíná se tříbit kvalita od kvantity Je to prostě ekonomický zákon. Taky nemůžu mít S-Klasse v kůži, ale pokud chci auto a mám auto, tak je to jen dobře. A to samé platí i o zaměstnání Pokud jsi tedy ochotná držet v následujících letech ústa a krok... (je to jen na tobě)
    • 18
  12. vix

    To musíte všichni vidět a slyšet;)

    Hele, dokáže tu rybička mluvit i jako Dail z Rychlý roty ? (něco, jako když jsem experimentoval s vodíkem )
    • 52
  13. Mno, já srovnával P205 D a F2 1.4 TDi a nějak mi z toho ta 205 vychází líp. Pominu-li takové banální věci jako spolehlivost, rezatost a ceny ND. Jede to stejně, žere to stejně a řve to stejně. Navíc, ty Holzbanky v F2 jsou děsně tvrdý a po 700 km co jsem v nich absolovoval jsem se těšil do těch svejch prosezenejch křesel. A navíc, 205 nádherně houpe. Vnitní prostor - raději no comment, do 205 se dá při troše štěstí naskládat i druhá, zatímco ve Fobii mají někteří jedinci problémy by se tam vsoukali sami. Ad design: Sice F2 dostala prestižní červený puntík za design. Ode mě, bo stále ještě nevím, co je na designu pojízdné ledničky tak světoborného, dostává proto puntík černej. A navíc, navíc šaltpáka v F2 vypadá jako by tam vrazili rukojeť z nějakého teskočísnkého deštníku. Rozhodně existují lepší auta než P205 a F2. buml: srovnávat hopsadlo do města F-SDI a rodinný taxík P406-HDI je trochu mimo mísu... ale jo, kup si F1-SDI a prodej tu P406-HDI a uvidíš, jak ti půjdou kšefty. Aneb, kolik lidí bude ochotno sednout do toho malýho werglu. Uvidíš, za jaké budeš jezdit ceny. Fusion: sice hezky napsaný, ale na radu netopky nedej. V Čechách by ti to nikdo neotiskl a překládat do to nemá smysl, bo za hranicema to už vědí. Anebo, proč si myslíš, že rodinné auto O1 v turbodechtu je oblíbené v Německu akorát mezi důchodci a studenty? Jediný, jediný co na Škodě Auto obdivuji, je její marketing. A to ohne sranda. Bo dokázat tohle prodat ...
    • 20
  14. vix

    aj jeden koň

    Mě to zase u autí nastává, když zrovna vůbec, ale vůbec nechci
    • 6
  15. vix

    čím to je?

    diesel má odvětrávání klikovky rovnou do vzduchového filtru .. ani nechtěj vědět, jak vypadal, když jsem svého dědečka hnal hodinu 120 ku Praze XS ho má jinak
    • 15
  16. vix

    aj jeden koň

    Ten kůň je očividně čiplej na 1 kW
    • 6
  17. vix

    čím to je?

    zkus se mrknout na průchodnost té hadice
    • 15
  18. vix

    406

    Kdys naposledy nastavoval ventilové vůle ? A jak byl při tom teplý motor ? ... ehm, mýmu atmosférákovi se taky od 120 už taky moc zrychlovat nechce, ale zase mám jen 47 kW a o 600 kg lehčí auto než je to tvoje. Mohou to dělat i brzdy. Spotřeba je v normálu ?
  19. vix

    čím to je?

    Kam je odvětrávaný víko ventilů ?
    • 15
  20. vix

    Klima do P106 po domacku ;)

    Dej si pixlu teplýho piva do mokrýho ručníku a vystrč jí z jedoucího auta. Nebo si omotej \"fakovák\" do mokrýho kapesníku a vystrč ho z toho okna taky. V obou případech uvidíš. ZZE platí vždy. Mmch, co tady blbnete s el. chlazením ? Výkon chladiče auta je v řádech desítek kilowatt, stará Š105/120 měla 29 kW chladič (na 33/40 kW motor). Výkonější auta ho budou mít o něco větší, ale střední hodnota výkonu je jen o kousíček výš, než u té Š105/120. mmch, účinnost při sublimaci je obdivuhodná
    • 70
  21. vix

    To je teda teplo

    pokud teplota dosáhne jisté úrovně, měla by být práce přerušena, nebo by zaměstnavatel měl zařídit takové podmínky, aby zaměstnanci \"nepošli horkem\" Zákoník práce nastudovaný nemám, ale když tam nebude stať o zkrácené pracovní době, tak alespoň o zaměstnavatelem poskytovaných sodovkách (sifonu) ano. Jinak bych se bouřil a šel domů (ať si najde někoho jiného, fundovaného... horku odolného...třeba nějakou cvičenou vopici). Nehledě na to, že pro uskladňovaní chemikálií platí také nějaké předpisy - a nedej bože, aby se něco nesmíchalo a pak nevznikl požár! Ad slévárna: tam už asi taky na pivo \"vosmičku\" nenarazíte, že ? Tak : Na zdraví !
    • 18
  22. vix

    Převodovka a motor

    Panečku, to je odpověď - \"klasický převodovkový olej\" \"klasický převodový olej\" znám třeba PP90 ... taková klasika, stejně jako \"klasická brzdovka\" (třeba červená Syntol.1) To už raději nepiš nic ! Takže, až zase bude \"klasická rada\", bylo by záhodno ji trochu specifikovat. Jinak může třeba taky uškodit, že ?! (dobře, Zelpole, máš čárku za příspěvek - byť bez informační hodnoty) Mmch, milý zelpole, víš, že třeba Pažoutí převodovky jsou na olej docela háklivé ?? Takže, olej do převodovky dle specifikace výrobce (manuálu), nějaké jsou snad ke stažení v sekci download. Mno, a když si dáte trochu práce, dají se v HLEDÁNÍ nalézt poměrně zajímavé informace ... zde třeba převodový olej pro atmosférické diesely
    • 7
  23. vix

    To je teda teplo

    Ještě, že v autě nemám teploměr... jsem v klidu
    • 18
  24. vix

    kotouče original?

    ty ceny jsou lidové Já na 205 mám přední destičky nějaké Fritechy .. cca 500,- Kč za pár Hele, vrzni tam to, co je příjemné v poměru cena x kvalita - hlavní je, by ti to brzdilo Mmch: Originál Peugeot neexistuje - těch firam bylo víc.. buď to bude Bendix, Lucas nebo ATE (resp., vždy půjde o přebal)
    • 7
  25. vix

    Palubka 205 a hodiny

    aaischa: pokud si i domákneš, odkud je signál od obou verzí snímán, nevidím v tom problém ...
    • 17
×
×
  • Vytvořit...