Aluška, peugeotkovic : hmm, tohle je smutný
Já to chápu, ale rozhodně s tím nesouhlasím.
Modelový případ. Kamarád, úplný tragéd jako já, taky v zaměstnání před 2 lety byl nespokojen, šéf si taky myslel, že nemluví pravdu, apod. Říkal, že za dva rozhodně nepracuje, peníze mu nepřidá a kdesi cosi. Tož mu odešel.
Výsledek: Kamarád si našel během měsíce nové zaměstnání, zkrátila se mu pracovní doba z původních nějakých 70-80 hodin (Po-Ne) týdně na 45-50 hodin za týden a to má prosím navíc víkendy volné. Finančně bere víc.
Jeho nadřízený nenahradil jeho odchod jedním, ani dvěma, ale rovnou třemi novými zaměstnanci. Tím mu vzrostla krátkodobě moc. Jenže, nové zaměstnance je třeba zaškolit a to mu chvíli trvalo. Jo, a taky přišel o bonus za úsporu personálu.
Majiteli firmy se nakonec z dlouhodobého hlediska politika kamarádova bývalého nadřízeného nelíbila a po roce a půl od kamarádova odchodu se s ním rozloučil
Ono při vítězství záleží taky na úhlu pohledu.
De fakto, vyhráli všichni
A kamarád se chlubí, že je generátorem pracovních míst v ČR (ale dyť říkám, že je to tragéd)
Aluška : zkušební doba je výhodná pro obě strany
- pro zaměstnance, že když mu nový zaměstnavatel přijde jako despota nebo ho práce během 3 měsíců nebude bavit a zjistí, že to není ono, může klidně odejít.
- zaměstnavatel má zase tu možnost vyhodit flinka a netáhlo během prvních tří měsíců.
(a co ti brání si ve zkušebce hledat místo dál? )
... ano, být na úřadu práce je nemilé, otázkou je, jestli být dlouhodobě někde, kde si tvé práce neváží, kde tě stresují, je lepší. Zvláště při dnešní míře nezaměstnanosti.
Začíná se tříbit kvalita od kvantity
Je to prostě ekonomický zákon.
Taky nemůžu mít S-Klasse v kůži, ale pokud chci auto a mám auto, tak je to jen dobře.
A to samé platí i o zaměstnání
Pokud jsi tedy ochotná držet v následujících letech ústa a krok... (je to jen na tobě)