Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Další nehoda na D1 !!!

    taky nejsem jednostrannej: na D1 v pravým se s osobákem jet nedá (nebo dá se zapřením), v levým jsou zase střelci a kamiony. D1 má tedy mizernej povrch, k tomu připočti tranzit, přetížení jak některých aut, tak celé dálnice - většinou vedené ve sklonových poměrech 40.let minulého století Vyjde ti neskutečnej mix. Informační tabule ani cokoliv jiného tady nepomůže - možná lepší povrch - jenže na ten buď nejsou peníze, nebo čas, nebo lidi, nebo nevím co ještě (jako, rozkopat najednou 30-40 km D1 v jednom směru by bylo hodně hustý) for Myc.TD: Mě kastlík nevypadává, protože ho nemám
  2. vix

    Další nehoda na D1 !!!

    Fusion: já na kamiony nenadávám, jen, že na 41 km směr Praha (stoupání do kopce) jsem jel za 3 kamiony -jeden ve stoupacím, toho předjížděl ten v pravým (čti prostředním) a o tom kamionu v levým co bral oba se raději ani nebudu zmiňovat. Takový zcela normální stav. Třeba D5 mezi Plzní a Prahou je v poho, žádný koleje ani příčný prahy, a předjíždět se tam dá s mým vozem luxusně, bo, když asi 2 km za mnou probíhají \"sloní závody\", tak Křápolu jen lehce polechtám na plynu a zrychlím z 95 km/h (co standardně jezdí za kamiony) na 105-110 km. Mě to stačí, za ty 2-3 minuty, než se přižene kolona zezadu, to stihnu. Ale, chápu, že když někoho něco živí, že na to bude mít jiný názor ...
  3. vix

    Další nehoda na D1 !!!

    Ad narvat TIRáky na vlaky... myšlenka hezká, ale furt platíte řidiče, nákladní vlak cestovku extrémně závratnou nemá a propustnost sítě ČD i přes veškerou snahu o modernizaci je více než žalostná. V 80. letech 20.stol. to byl právě nárůst středisek ČSAD* pro vnitrostátní dopravu - \"ČSD\" tehdá už kapacitně nestíhalo (nebyli lidi, nebyl materiál nebo nebylo obojí) a proto se začala kamionová doprava pomalu rozjíždět * ČSAD vzniklo odštěpením od ČSD
  4. vix

    Další nehoda na D1 !!!

    Jestli na D1 je povrch průměrné kvality, tak potěš koště. Jen, že mě tuhle orgán stavěl, řka, že nemám nálepku opravňující pro jízdu na \"průměrné komunikaci\". Nakonec ho kamarádka přesvědčila. Když jsem jel ze Šebetova, tak jsem si 100 km po D1 zkusil, domnívaje se, že to bude lepší než děrovaná I/23. Avšak, raději tu \"třiadvacítku\", než D1. Pozitivním zjištěním bylo, že stoupací pruhy na D1 jsou v lepším stavu, než pravý pruh. No, nic, za dálniční bumážku jsem dal 900,- Kč. Kvalita odpovídá ceně. Ale třeba mi Mirek dá taky slevu. A V LEVÝM TO STEJNĚ HOUPE MÍŇ !
  5. vix

    prosím o radu převodovka ?

    převodovka na 1.4i ... taky už jsem sháněl . poměrně zajímavé zboží ... něco jako zadní nápravy na 205/309/405 a páčky na světla Dvakrát vybírat, pokud půjdeš na vrakáč (a nebude to levný )
    • 12
  6. vix

    205D

    Pokud myslíš ten kyblík na filtr s pumpičkou, tak jde dát i ze 405 D ?
    • 6
  7. vix

    Další nehoda na D1 !!!

    moment... oni jsou na D1 tři pruhy ? Mohu vědět kde? Na úseku mezi Prahou a Mirošovicemi je to trochu širší, ale složení .. polní cesta, drncák a trochu dobrý asfatt snad nelze nazvat tříproudou dálnicí. Se nedivte, nejen německým, řidičům, že jezdí v levém.
  8. Rád se s tebou, Medvěde, hádám... Pokud vím, co jsem našetřil, tak to stačilo na tu plečku. Pokud přihodíš pár tisícovek, bude to akorát na ten poplatek za vrak. Navíc, oba víme, co stojí pokupní servis . Právě, že ten rodinný střep je většinou lepší, než nějaké bazarové auto A zbytek byl v mém příspěvku.
    • 28
  9. vix

    dotaz na jezdce na olej

    Destiny. Ekologii neřeš ! Píše, že za nádrž oleje má zpátky kohouty a to co tam leje mu časem možná zas*re čerpadlo. Pak mu bude auto stát, aaischa bude shánět čerpadlo v ceně několika kohoutů a ekologie zase vyhraje! Na druhou stranu je fakt, že tyhle motory zkousnou hodně Mu fandím, beru ho jako pokusný vozítko. Aaischo, veď si prosím deník, co´s tam lil, kolik tam´s toho lil a v jakým poměru, kolik jsi na to najel apod. Pak to jednou pošleme panu Bursíkovi pod stromeček
    • 12
  10. Mhh, tak do kategorie \"vrak\" spadá půlka 306, půlka 406 Poměrně \"nový\" auta, že ? Hele, Medvěde, jsem rád, že máš rád Pavlíka a až mu bude osmnáct, koupíš mu auto za několik průměrných platů. Pavlík se bude mít. Jenže zapomínáš, že někteří lidé se na auto museli naškudlit sami. Takoví ti aaischové, vixové, oddieové, Marcelové a podobní. Stejně jako ti, co začínali školu s baťužkem a autem po tátovi. Medvěde, pro tebe ve zkratce: - cílem auta je přemisťovat lidi mezi body A a B - cílem auta není mezi body A a B bourat (což se nám snaží sdělit marketingoví specialisté) - počet airbagů nemusí mít na bezpečnost silničního provozu vliv. - produkce CO2 je závislá ponejvíce na množství spotřebovaného paliva. (auto se spotřebou 7 lt/100 km produkuje více CO2, než auto se spotřebou 5 lt/100 km - spousta 205 1.8D normálně splňuje ještě dneska hranici 130 g CO2/km ) Nemám nic proti ekologii, jako zaléčený alergik jsem rád za každý katalyzátor (a naopak nesnáším čipované tubodehty a vymlácené katy), ale celý tenhle paskvil beru jako zelenou lobby (možná podporovanou ještě zeleno-bílou lobby s okřídleným šípem a dubovými ratolestmi ve znaku), jako pokus o něco. Jen mi stále uniká, o co? Jen, že ropa jde nahoru, auta se tak moc dobře neprodávají, na ekologické limity se doteď nepřihlíželo. Holt vláda něco zavede zpětně! Pokud to ustojí a moc lidí nenaštve, tak ji možná budou i příště volit. Jsem zvědavý, jestli si to riskne Mmch: Tuším, že poplatek na ekologickou likvidaci fénů, ledniček, televizí, počítačů apod. se taky neplatí zpětně Asi nám začíná okurková sezona. OKčko: Biješ se dobře a s půlkou, co tvrdíš souhlasím (ale ne s tou, kde si přihříváš polívčičku s \"pány poslanci\" ) Staré auto nemusí být vrak ! Jendorázový poplatek nic nevyřeší. Pokud pro lidi bude stále znamenat 10 tisíc navíc za přepis hodně, po levných vozech v ceně do 30-40 tKč nebude poptávka a prodávající odstrouhá. Vozítko si logicky ponechá (nebude vrakovat auto v ceně 30-40 tKč) a vesele, do mrtě, dojezdí. Nové (novější) auto kupovat nebude. Jestli cílem paskvilu je omladit vozový park (který nám rok od roku úspěšně stárne), zlepšit ekologii a vymýtit vraky ze silnic, tak pak mi tu stále něco nehraje
    • 28
  11. vix

    Proč to pořád chcípá???

    K : Tak jeď do těch Zdib
    • 16
  12. vix

    kupit ledničku whirpool - ano či ne

    Já před 2 lety řešil jestli Elektroluxku nebo Whirpoolku. Fakt vycházely úplně stejně, vždy jsem našel pro a proti. Nakonec jsem si hodil korunou. Myslím, že mezi těmito dvěma značkami je stejná paralela, jako mezi SPARTOU a SLÁVIÍ
    • 15
  13. vix

    Zlomený šroub

    1) Pokud je zalomený v kotouči, sundej kotouč - a pak sikovky 2) Pokud je zalomený u náboje - až to budeš vrtat pro ten závitník, tak si dej majzla, až si nezničíš závit v náboji. Přece jen ten šroub je dostatečně tvrdý (a navíc je zalomený)
    • 25
  14. vix

    Marline prodej bawo a kup toto

    A tady mu možná udělají i cenu. Mno, a takhle se vytahuje
    • 19
  15. vix

    Marline prodej bawo a kup toto

    Marline, s tím Ofroutem opatrně... zapadneš o kus dál a pak budeš muset shánět větší traktor (nebo vyprošťovací tank) V zimě taky první odstavují auta žigulíkáři, pak škodovkáři, pak ti se řetězama a nakonec čtyřkolky. A silničáři se k nim probíjejí v tomto pořadí. Takže, sice dál dojedeš, ale o to pak mrzneš déle (plzeňsky \"dýl\").
    • 19
  16. Já to přehrávám na nějakém archaickém BSplayeru - 0.86
  17. Marline, mohl´s jezdit po \"dálnici\". Měl´s to kousek. Nějaké informace o dálnici R43 Fotogalerie \"Hitlerovy dálnice R43\" - dobrá je interaktivní mapa. P.S.: Server www.dalnice.com používá ještě \"rámy\"...
  18. vix

    technické dotazy - motor

    Fíha, další Motor přehodit jde, ale nepočítej, že budeš přehazovat jenom motor. Přidej k tomu brzdy, poloosy, chladič, celou elektroniku ... Možná z toho časem i ten 3.0 uděláš, ale budě tě to stát 2x tolik, než když tu 1.8i prodáš a koupíš si rovnou ten třílitr. Navíc, po dobu co budeš mít auto rozvrtané, nebudeš moci jezdit. A až tuhle \"splácaninu\" budeš jednou prodávat, tak horko těžko - jako, někteří se najdou, co to ocení, ale kolik jich bude? Protože i průměrný policajt rozezná řadový čtyřválec od Véčkového šestiválce S placením povinnýho na 1.8i - to je dobrý vtip, nejlepší jaký jsem dneska slyšel! P.S.: Pokud se ti ty motory podaří přehodit, dej vědět - byl bys asi druhý nebo třetí z těch několika tisíc lidí, co mělo podobný dotaz. P.S.S.: Ale jak se říká: \"Všechno jde\"
    • 19
  19. Jardo: Do těch čísel přidej ještě, že okolo toho \"skákal\" nepočítaný počet členů Pegi-clubu a dva státní policisté
  20. 1) Velký (ale opravdu velký) dík všem organizátorům srazu. A také dalším, kteří se na něm podíleli, aby všichni mohli odjet domů. 2) Počasí bylo fajn, sice přeháňka (čti: menší průtrž mračen) zamrzela, ale i tak to bylo počasí skvělé (mohlo být i hůř). 3) Jo, dojel jsem v pořádku. Ještě jednou díky, byl to super a fajn víkend.
    • 46
  21. Aha, tak to se okolo té 17-18 Brnu asi vyhnu. Otázka dne zní: 1) je lepší jet jet přes Velkou Bíteš a potom po 379 a 377 do Boskovic (jak mě žene route planner) 2) nebo to vzít přes Brno ?
    • 22
  22. Jo, Ukrajinci mohou povídat, že ? (názor hodný sedmiletého děcka)
    • 69
  23. vix

    Mapa ČR pro pražáky

    Koukám, že zázraky se dějí.
    • 50
  24. vix

    Radar...

    Zpráva z dnešního odpoledne
    • 42
  25. vix

    Radar...

    Harley: Aby se platy podobaly musíš makat. Nebo se přestěhovat
    • 42
×
×
  • Vytvořit...