Mhh, tak do kategorie \"vrak\" spadá půlka 306, půlka 406
Poměrně \"nový\" auta, že ?
Hele, Medvěde, jsem rád, že máš rád Pavlíka a až mu bude osmnáct, koupíš mu auto za několik průměrných platů. Pavlík se bude mít. Jenže zapomínáš, že někteří lidé se na auto museli naškudlit sami. Takoví ti aaischové, vixové, oddieové, Marcelové a podobní. Stejně jako ti, co začínali školu s baťužkem a autem po tátovi.
Medvěde, pro tebe ve zkratce:
- cílem auta je přemisťovat lidi mezi body A a B
- cílem auta není mezi body A a B bourat (což se nám snaží sdělit marketingoví specialisté)
- počet airbagů nemusí mít na bezpečnost silničního provozu vliv.
- produkce CO2 je závislá ponejvíce na množství spotřebovaného paliva. (auto se spotřebou 7 lt/100 km produkuje více CO2, než auto se spotřebou 5 lt/100 km - spousta 205 1.8D normálně splňuje ještě dneska hranici 130 g CO2/km )
Nemám nic proti ekologii, jako zaléčený alergik jsem rád za každý katalyzátor (a naopak nesnáším čipované tubodehty a vymlácené katy), ale celý tenhle paskvil beru jako zelenou lobby (možná podporovanou ještě zeleno-bílou lobby s okřídleným šípem a dubovými ratolestmi ve znaku), jako pokus o něco. Jen mi stále uniká, o co?
Jen, že ropa jde nahoru, auta se tak moc dobře neprodávají, na ekologické limity se doteď nepřihlíželo. Holt vláda něco zavede zpětně! Pokud to ustojí a moc lidí nenaštve, tak ji možná budou i příště volit. Jsem zvědavý, jestli si to riskne
Mmch: Tuším, že poplatek na ekologickou likvidaci fénů, ledniček, televizí, počítačů apod. se taky neplatí zpětně
Asi nám začíná okurková sezona.
OKčko: Biješ se dobře a s půlkou, co tvrdíš souhlasím (ale ne s tou, kde si přihříváš polívčičku s \"pány poslanci\" )
Staré auto nemusí být vrak !
Jendorázový poplatek nic nevyřeší.
Pokud pro lidi bude stále znamenat 10 tisíc navíc za přepis hodně, po levných vozech v ceně do 30-40 tKč nebude poptávka a prodávající odstrouhá. Vozítko si logicky ponechá (nebude vrakovat auto v ceně 30-40 tKč) a vesele, do mrtě, dojezdí. Nové (novější) auto kupovat nebude.
Jestli cílem paskvilu je omladit vozový park (který nám rok od roku úspěšně stárne), zlepšit ekologii a vymýtit vraky ze silnic, tak pak mi tu stále něco nehraje