Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. Co tu hadici zkrátit? A narazit zpátky
  2. vix

    Bílá technika

    záleží, jakou má náladu ta baba na konci linky ... (analogie Peugeot Partner / Citroen Berlingo¨) ... resp., co tam nalepí
  3. vix

    Bílá technika

    ne, moje kombi-lednice má pitomejch 71 dB ... a v té době byla děsně \"super\" tichá Když není seplá, možná má těch 41 dB... Jako, když jsem se bavil s Johnem, o PC větrácích... nemohl pochopit, že 24 dB je pro běžného člověka neslyšitelných. A proč to výrobci uvádějí - je to prostě jen jiná \"stupnice\" P.S.: jedná se o pojem \"akustický hluk\" a \"akustický tlak\"
  4. vix

    Bílá technika

    Není nad to, aby lednice dávala 41 dB (běžný šum tichého prostředí je 35 dB), ptačí zpěv je nad 50 db. ... prostě, není nad reklamu P.S.: nic to nemění na tom, že ta kombi-lednice může být fakt super
  5. vix

    stroboskopy

    stroboskopy, coby běžný uživatel, děsně miluju
  6. Troska v roce 1968 byla doopravdy dobrým a prospěšným \"strojem\" !
  7. vix

    diesel a emisna kontrola

    dodino: nechápu tvůj příspěvek, i se svým, jsem prošel, sám od sebe STK + EM. Se vším všudy! edit: kamion s 1 mio tkm může mít klidně i 3-4 roky [upravil dne 7/2/09 vix]
  8. vix

    vada na tachometrů-celkový stav km

    306 TD je \"čistě mechanickej stroj\" .. to jen tak pro příště
  9. vix

    diesel a emisna kontrola

    Lej si do auta, co chceš, to je tvoje věc. Raď si taky co chceš. Pokud jsi s 20-ti letým dieselem neměl problém, tvoje plus. Rozhodně Petrolej nesplňuje EN 590, a to je dobré připomenout hned na začátku. I staré \"šlupky\" snesou až 25% BfS v Naftě EN 590, ale proč bych to sem psal, že? Přece jenom BfS zase tak dobře nemaže, jako druhořadá nafta. Pokud chceš radit, piš to i s touhle větou a ne s tím, že se ti to na podruhé povedlo !!! dodino: emise jsou postavené, jak jsou postavené - prostě u dieselů jsou předepsány přechodové otáčky, a přes to vlak nejede! (zatím)
  10. vix

    diesel a emisna kontrola

    Petrolej patří do lampiček, na hřbitov :aut Ne do aut - protože petrolej, nevím proč, nesplňuje EN 590
  11. malý náhled do historie : Felicia 1960 Berte to tak, že to spíš než Audi je to \"jen\" Troska. Sice neobyčejná (a to jí nikdo neodpáře), ale Troska. Buďte trochu poplatní době vzniku ... vrátí se vám to, věřte.
  12. Přední světla z Caddyny nechte, jsou super. Uvažovali jste o nárazníku v old verzi Audi ? (tedy nárazník přes celou délku vozu - ten nástřel v \"new verzi\" vypadá dost \"rozstříštěně\") Snažte se nechat Trosce její důstojnost !!! Zadní světla z Puňta budou super P.S.: Zatím ty úpravy v rámci historické stránky vozu shledávám jako \"ucházející\" - prostě se mi to líbí - včetně spodní části nárazníku
  13. vix

    Jakou spojkovou sadu na 405?

    Záleží na tobě a době, na jak dlouho si chceš ještě auto nechat. - pokud plánuješ nájezd do 50 tkm, dávál bych tam staré \"šlupky\" nebo noname, a cenu tlačil co nejníž dolů. A rozdíl na ceně značkového a neznačkového dílu ukládal na účet, pro případnou koupi nového vozu. - prostě porovnávat cena / celkový nájezd vs. nutnost připravenosti vozu k provozu. - jinak nezapomeň, že ti to radí ten, který má na svém autě už 4. sadu spodních ramen (nájezd na sadu \"noname\" ramen je cca 40 tkm) - je to tvoje auto, dělej si co chceš - zodpovědnost je jen na tobě (a následky si neseš taky sám - mmch, u spojky je nutno přičíst i cenu za práci spojenou s výměnou, která dosahuje cca 1/2 ceny nové spojky)
  14. vix

    diesel a emisna kontrola

    Z tohohle fora se doopravdy začíná stávat slušný \"Dikobraz\" ad konocvý díl výfuku: hmm, třeba já mám na autě, ač ho nepotřebuju, zařazený (možná už nefunkční) oxidační katík. Měl bych mít i tenhle do \"foroty?\" Přehazovat výfuky kvůli EM ? V mém případě se bavíme o \"vraždě\", která je provozně v 5. pětiletce, a cena nového zadního dílu výfuku se limitně blíží ceně celého \"vozu\". Jezděte a starejte se o ty auta, jak potřebují - odvděčí se za to bezproblémovým provozem a bude na ně spoleh. (a je jedno, je-li to 20-ti letá vražda nebo roční vůz) Pokud chcete někde něco a někoho ošálit, šálíte i sebe. Je to pak už jen váš boj!
  15. vix

    čerpadlo na 1,9d

    Jestli je na něm napsáno LUCAS, tak holt good luck. A abych dořekl b), jde předělat na Bosch ze staré konfekce, jen přijdešě o PP.
  16. vix

    Mírně nabouraná ojetina..?

    Dneska o slušnýho Žigula nezavadíš ...
  17. vix

    Bílá technika

    Méďo, vybíráš Ferrati mezi bílou technikou. Tomu odpovídá i cena. V tomhle segnemtu, který není main-stream, je cena o něco vyšší. Ty výrobky nejsou špatný, jen poměr cena/výkon v porovnání se životností je někde jinde, než u běžné \"konfekce\". Osobně bych volil jinou cestu, ale pokud jsi schopen cenu akceptovat, parametricky vypadají OK. P.S.: Liebherr už doopravdy za 16 tKč ? Nakrizenou
  18. vix

    Noční hlídání

    Mno, noční hlídání by mohlo být mezistupněm k chatu. Je to už drahně let, co smysluplně funkoval chat. Jen připomenu: \" ... hmm, zase půlnoc?!\" P.S.: Pokud rozchodíme zase smysluplně chat, na nějaké noční hlídání se můžeme vykašlat, no.
  19. vix

    co je To to??

    mno, 1.4 je řada TU, 1.6 je už XU. (a je mezi nima opticky docela rozdíl) Přehodit jde ledacos, jen jestli to bude potom ono. Obvykle lidi od toho odrazuju, ale převodovka by měla na motor sedě (nemám ověřeno), takže při troše stěstí to s karbíkem půjde. Jinak, potom hodně štěstí na technické P.S.: Osobně bych tohle dojezdil a přitom šetřil na nové.
    • 9
  20. vix

    Vyčisťenie klapky

    mno, to je normální - každý benzín trochu \"houpe\". Přece jenom, tvůj motor není karburátorový, řídí ho ta chytrá ECU motoru, která sbírá informace od lambda sondy, čidla teploty motoru, nastavení šrtící klapky, polohy plynu apod. A podlo toho lehce upravuje směs a volnoběžné otáčky. Dost dělá také zatížení elektrospotřebiči - světla, klima, vyhřívaní zadního skla, větrák apod. Toto může volnoběžné otáčky taky zvýšit. Takže, jestli ti houpe pouze mezi 800-900, tak bych se na nějaké rozebírání škticí klapky vybodl. Ale třeba se pletu, tvůj motor jsem neviděl, ani neslyšel.
    • 7
  21. vix

    Vyčisťenie klapky

    Jak moc to kolísá? O kolik?
    • 7
  22. vix

    Vyčisťenie klapky

    Proč to chceš dělat ?
    • 7
  23. vix

    francouzska auta pryc z ceska

    Jak znám českou přizpůsobivost, tak jednoduše;) Marlin něco podobného prováděl opačným způsobem... z BMV udělal Peugeota (308 tuším) Technicky to zase není tak složité
  24. vix

    francouzska auta pryc z ceska

    Odkaz jsem četl, a mohu potvrdit, že nemá cenu na něj klikat. Pan Sarkozy, malý francouzský Napoleon.
  25. vix

    Partnerko, dýchej!

    Kdyby Fusion už před 2 měsícema udělal to, co se mu radilo, nemusel zakládat tady tohle vlákno. Ale ono je lepší založit vlákno nové a vymyslet výmluvu, než jen trochu chtít. A pak tu můžeme psát stále dokola, že ventilové vůle u starých dieselů jsou základ. Ale je to marný, je to marný, je to marný. P.S.: Když ty ventilové vůle dokáže změřit lama jako já, tak pak už doopravdy každý. (možná i Fusionovo partnerka)
×
×
  • Vytvořit...