mno, to je normální - každý benzín trochu \"houpe\". Přece jenom, tvůj motor není karburátorový, řídí ho ta chytrá ECU motoru, která sbírá informace od lambda sondy, čidla teploty motoru, nastavení šrtící klapky, polohy plynu apod.
A podlo toho lehce upravuje směs a volnoběžné otáčky.
Dost dělá také zatížení elektrospotřebiči - světla, klima, vyhřívaní zadního skla, větrák apod. Toto může volnoběžné otáčky taky zvýšit.
Takže, jestli ti houpe pouze mezi 800-900, tak bych se na nějaké rozebírání škticí klapky vybodl.
Ale třeba se pletu, tvůj motor jsem neviděl, ani neslyšel.