Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Vstřik na P106 1,5diesel

    A co zkusit zavolat třeba Vašendovi ? Volat do Peugeotu ohledně takto, už něco pamatujího vozíku, je trochu úsměvné. Myslím, že Vašenda to dokáže jak změřit, tak i vyměnit.
    • 28
  2. vix

    Laserová operace očí

    Jo, a málokterej očař tuhle operaci sám podstoupí ano, to je jako se zubařema ... ... prostě to tk trochu zavání známým : " Kovařova kobyla chodí bosa"
    • 36
  3. vix

    Jaky olej dolít do prevodovky?

    zeptej se kamaráda mechanika Jak prosté ... Já v manuálu mám 75W-80W GL5 , někdo tvrdí GL 4 ... jen vím, že převodovky u Pažoutů jsou na olej dost háklivé. (přinejhorším koupíš za 3000,- novou převodovku) Mmch, olej v převodovce se mi ohřál jen ty 2 roky, a fakt je to znát
  4. vix

    Jaky olej dolít do prevodovky?

    A co ho vyměnit komplet ? Stojí 200,- Kč/lt, a jsou ho tam 2 litry ? ... a máš po problému
  5. vix

    Laserová operace očí

    hmm, já si ještě holt pár let počkám... ... stejně je to zajímavý, před 20 lety se to řešilo ještě medikamenty (a blbě) a dneska vám odpářou snad 6 nebo 8 dioptrií. ... teda já jsem se svejma dioptriema žabař, i sportovat bez brejlí můžu (holt mám ale trochu posunutý "mířidla" , jen jste mě přivedli na myšlenku, že bych si měl ty svoje brejle - něco mezi lennonkama a obdelníčkama asi vyměnit. Přece jenom materiály zase trochu pokročily. ... výhodou brejlí, která mě tak napadá, je, že určité předměty po přiblížení nelovíte z očí, ale spíše z nosu (fuj) ... no a taky, když jdete v dešti nebo sněží, tak vám ten sajrajt nepadá do očí - ale zase houby vidíte
    • 36
  6. vix

    Couvání

    No, hádejte, jaký je asi tak dozadu výhled z obyčejné 205?
    • 56
  7. vix

    Vstřik na P106 1,5diesel

    hele, jestli se nepletu, tak na 1.5 D (čili starou mechaniku) stojí jeden nový vstřikovač MOTORPAL snad 350,- Kč/ks, original BOSCH do 1000,- Kč/ks. Ideální by bylo, když je budeš měnit, nechat ty původní proklepnout na měřicí stolici (uvidíš, jak budou rozprašovat), dát nová těsnění (normálně se koupí v Peugeotu po 20,- Kč/ks) a přepadový hadičky. Shánět nějakej klump z vrakoviště (v případě vstřikovačů) se ti taky nemusí vyplatit
    • 28
  8. vix

    Peugeot club.EU

    teda, webový stránky maj horší než my A to je už co říct, v tom provizoriu, co už se druhý měsíc plácáme ... jsem si nemohl odpustit si nerejpnout
    • 46
  9. vix

    1. bouračka v životě - prej opraveno

    rozumíš, dneska jezdit bez nehod není ani tak otázkou umění, jako spíš štěstí. Uměním ale je, že když se už něco semele, ať jsou škody minimální - takže, chodíš, slyšíš, mluvíš, uděláš dřep a jak vidím, tak i věty ti dávají smysl. Co chceš víc ? Plechovku opravíš.
  10. vix

    Kolik si vyděláte?

    Ale houby trh. Lenost je to Ano, pokud má člověk cíl, vůli, chuť a trochu mu to myslí, může se chytit. Prodavačky v hypermarketech - možná to bude znít cynicky, ale co se od nich očekává ? Píp. píp. píp ... 186,50 prosím a děkuju.. a s dalším zákazníkem se ten nekonečný černý pás rozjede znovu. Dřív prodavačka musela být ženská, které to pálilo, která musela umět rychle násobit, balit zboží apod. Ale dneska ... píp, píp, píp ... (ano, možná se vám nezdá platové ohodnocení úměrné dřině, ale jaké jsou reálné požadavky na prodavčku .. píp, píp, píp) Kdyby ale ta prodavačka po večerech navštěvovala jazykové kurzy, za rok by tu prodavačku dělat nemusela. Mohla by sedět v nějaké kanceláři, zase by se hádala se šéfovou, zpracovávala by nějakou administrativu, ale dovedla se by se už zeptat: " Can I help you ?" Když by přijela nějaká delegace, tak by tam nestála jako nějaké tydý, ale mohla by jim i něco vysvětlit. Časem by třeba přišla na to, že to co dělá, je pod její úroveň a mohla by se rozhodnout co dál... dodělat si po večerech maturitu, začít zase studovat... ... vyjet za prací do zahraničí, nebo nastoupit alespoň ve veřejné správě Já na pokladně (píp, píp, píp) neskončím - je to proto, že jsem na sobě pracoval, že jsem dokázal obětovat něco ze svého času, peněz, energie a úsilí. To mi nyní přináší jistou (komparativní) výhodu Rozumíš, pokud si odhákuješ svých osum hodin v Kolbence, přijdeš domů, dáš si nohu přes nohu, pustíš Nováky a otevřeš si pivko ... myslíš, že tě čeká v životě ještě něco lepšího ?
    • 63
  11. mě tam zatejká, občas, při anténě ...
    • 10
  12. jsem čekal ten červenej **** v khaki provedení, ale tohle mě dostalo
    • 44
  13. já mám přesně toho červenýho ****
    • 44
  14. vix

    Kolik si vyděláte?

    No vždyť to říkám - nebyl jsi ve správnou dobu na správným místě /nebo jsi - neměl dobrýho známýho, strejčka.../ stejně jako já. No já jsem kus za "prodavačkou", což mě docela sere - se dvěma USO strojní + elektro. Ovšem jak říkám "nemám strejčka". [upravil dne 12.11.2007 myryn] Když máš takové vzdělání, tak se líp prodej ? Nečekej na strejčka! Dneska je podniků, co shánějí strojaře a elektrikáře. A ty jsi navíc obojí. Dyť tahle kombinace je bombastická. Strejček ti z tohohle nepomůže, a když, tak za pár let půjdeš se strejčkem. Musíš si z toho pomoci sám. Buď si přiznáš, že ti to takhle vyhovuje (plat vs. osobní výkon, nebo jiné okolnosti), anebo budeš zdravě naštvaný a budeš hledat - a s tím, co máš za školu, najdeš zcela jistě, dobře a rychle. No, a pak je tu otázka, jak jsi dobrej Třeba já teď potkal konstruktéra, kterýmu je asi 55 let, člověk by řekl, že montážní zařízení nahreslí a navrhne už levou zadní ... a až je mi trapné (vzhledem k mému věku) mu neustále radit a něco mu opravovat. To je druhá strana mince. Pokud se nebudeš vzdělávat - zakrníš a veškeré školy jsou ti k ničemu. Máš dvě školy a brečíš ... tebe ta práce musí neskutečně bavit, že jsi "spokojený s takovým platem, nebo je ti lhostejné, že ztrácíš to, co jsi se naučil a čemu jsi věnoval čas, úsilí a energii. V obou případech, jak to tady asi tak říkáš, tě nechápu. Anebo jsou tu jiné okolnosti, ale pak to bylo tvoje rozhodnutí zůstat v práci za daných podmínek - ale pak nebreč ! Prostě : Život je otázkou priorit.
    • 63
  15. přehazují se PP za ZP a PL za ZL ... vzhledem k tomu, že mám jen jedny disky, tak i když každoročně 2x přezouvám, tak tohle ctím. Přehazovat kola z prava doleva a naopak prý není k nim šetrné, bo se jinak namáhá vnitřní kord. Já nevím, mě se u jeté pneumatiky (jsem ji koupil na autě), poté co jsem s ní najel 50 tkm, oddělil běhoun, ale to už doopravdy měla jen 1,8 mm vzorku.
    • 28
  16. jé, nám stále ještě funkuje autooprava určitých, ne zcela slušných, výrazů
    • 44
  17. podle mě ten nejlevnější **** stačí - OK si vybral skvěle Nabíječku používám, když je baterka náhodou KO, tj. max. jednou za rok. A ušetřené prachy za nabíješku vrazím do lepší baterky
    • 44
  18. Já mám furt A60 (první a jediný můj Canon )
    • 41
  19. rozumíš, když píšeš blbě česky, mezi odborníky tě neřadím (sorry). Můžeš být (ve svém oboru) sebelepší, ale pokud przníš svůj rodný jazyk, tak asi nebude něco v pořádku. Je to o přístupu. Pokud budeš precizní v českém jazyce, máš potenciál být precizní i v tom, co děláš. Protože, z principu, nebudeš lhostejný. Za chvíli totiž můžeme psát jak se nám zamane, ale pokud nebudeme dodržovat pravidla češtiny, budeme potom brát na vědomí i ostatní pravidla ? Třeba technologická či montážní. No řekneme, shoda podmětu s přísudkem je nám šumák, utahovací moment je šumák a proč bychom tohle dělali. Dyť si můžeme dělat co chceme. A zatímco napsáná slova "Obědnávka ND dílů" působí komicky a jednomu by se na ty ND i sliny sběhly, tak upadlé kolo zase tak komicky nepůsobí viď ? A přitom vše je jen o jednom - dodržování pravidel. (jen ten papír - bohužel - snese všechno)
    • 20
  20. klumir: já mám disky snad 20-ti letý a vzduch neuniká, nebo uniká přes ventilek. Spíš zpuchří guma u ventilku, než zrezne těsnicí plocha disku. Já to vyvažování nějak neřeší, převažuju při výměně pneumatik (letní za zimní a naopak). Mám jen jednu sadu disků, takže na jaře a na podzim mám ty kola bezpečně převážený
    • 28
  21. MartinR má právdu - vodivý "sráč" Loclite (mě zatím funkuje všechno - klep, klep)
    • 8
  22. nebreč... ... mě to taky netopilo, nakonec jsem zjistil, že to byl stále otevřený termostat (seklo se v něm těsnění). Shánět šrouby M7 je fakt super ... proč dolíváš obyč vodu, když destilka stojí cca 10,- Kč/lt ? (v nouzi nejvyšší bych ji tam nalil, ale normálně ?) ... zkus to prohnat nějakým odrezovačem, a uvidíš ... na výměník topení potřebuješ rozebrat spodní část palubky
    • 6
  23. vix

    regulator tlaku paliva

    Burisek má pravdu : Dělá seřizovače u Bosche, 8 let seřizuje mašiny za mega a půl a DRV (německy DruckRegelVentil) zná jen u CR na vysokotlakém čerpadle. Nechme ho bejt, dělá (snad) svou práci dobře a (po 8 letech snad určitě) ji rozumí. Tak ho prosím nechte bejt. My ale tady řešíme jiný (kupodivu) DRV (německy DruckRegelVentil) na benzínovým "sráči" A protože tlak na benzínovým "sráči" dosahuje něco mezi 3-6 bary (možná o fous víc), tak to při troše štěstí jste schopni ho změřit A pokud Vám nefunguje, tak je stejně většinou zanešený jen sítko, anebo stojí pár kaček. MMCH: cokoliv jde změřit v polních podmínkách (i manometrem), akorát při výrobě potřebujete Buriska a mašiny za mega a půl
    • 19
  24. Hmm, a co konektor ? Ten máš v pořádku ? Jinak, půlka lidí to má tady odpojené, většinou tomu nic není a je to pro zlost. Pokud pravidelně měníš filtr a bereš naftu u slušných pump, tak bych se ničeho nebál. Ale následky po odpojení - to riziko si prostě musíš zvážit. (buď budeš jezdit s kecací svítící kontrolkou, nebo ničím neznervózňován, ale zato bez kontroly )
    • 6
  25. vix

    Opět zdražují pohoné hmoty

    A zase je o čem psát, že ? Pamatuju doby, kdy jsem tankoval zhruba za stejné peníze, barel ropy stál 35 USD, a 1 USD byl za 42 Kč. Dneska holt ropa stojí 100 USD a 1 USD je za 18,50 Kč. ... ano, ropa se neustále zdražuje od svého objevení (tehdá ji kupodivu nikdo nechtěl), a vždy před zimou ... a vždy před zimou takovéhle reakce ... tak holt budu paltit za 100 km jízdy autem o cca 10 Kč víc.. dyť jsou to asi tak 4%, což odpovídá roční inflaci v ČR. ... a bude se psát dále...
×
×
  • Vytvořit...