já nevím, mě sejmula zezadu Fobia při předjíždění (náraz na LZ bok) - rychlost asi 90 km/h, delta 15 km/h
Pak jsem si rozmlátil předek o odbučujícího Favorita - rychlost 15 km/h delta 5 km/h
No, a když jsem jel poprvé do práce, tak auto naložený, trochu jsem chvátal, bylo trochu mokro, předjížděl jsem kamion a Felicii za ním, a jen jsem se modlil, aby mi to tam strejda neposlal. A co myslíte? Poslal a bez blinkru... docela mě dostalo "brutální", ale naštěstí dostatečné zrychléní mého otřískaného vozu 205 D. Chytil jsem to přesně za přední dvěře (jak jsem chtěl a potřeboval) mého 3-doora, tedy už na zadní blatník. Naštěstí stín projíždějící 205 vrátil strejdu do "normálu". Ale bylo to fuj.
S 205 nechtěj bourat, nechtěj bourat s žádným autem. Jen marketingoví specialisti si myslí, že auta se konstruují proto, aby se s nimi mezi body A a B bouralo (a tak se to dneska už i prezentuje). Rozdíl * v EURO-NCAP slouží pro porovnání do rychlosti asi 50 km/h, ne více. Pak už je to stejně o štěstí, aneb, kinetická energie roste s kvadrátem rychlosti. A hybnost samozřejmně s hmotností.
A mmch, jak tvrdí kolega : "205 je tak dostatečně malá, že je problém se do ní strefit"