předně, značka C15 je upravená vyhláškou, ne zákonem!
A i na letňákách cesta okolo Stutgartu probíhala OK.
Proč bych se měl řídit nějakou připitomělou vyhláškou (!) ... Medvěd stále nechápe rozdíl mězi vyhláškou a zákonem.
(nebo ho prostě nechce chápat)
Mmch, na zimních, jako v půlce léta, cesta probíhá OK - máš pneumatiky = jedeš, máš vzorek, jedeš taky. Opotřebení pneumatik neřešíme. Ne nadarmo těm, co najedou 5-10 tkm za rok, doporučuji kupovat/používat zimní pneumatiky celoročně
Ad dohadovaní o trivialitách.. dneska jsem přehazoval zimní kola na zadní nápravě v tričku (7 dní po \"stanném právu) ... fakt jsem si při tom myslel, že kluci, co nás \"chrání a buzerojou\" musí mít radost.
Samozřejmně - na zimních by to bylo na mokré silnici 30.10. jiné kafe. Víc by to hučelo, víc by to žralo (pokud bych neměl na kole třeba Matadory MP58). Jinak, jelo by to stejně, brzdilo by to stejně.
Otázka na Medvěda č.1:
Chceš říci, že 30.10., kdy byl okolo Stuttgartu sníh (a v ČR stále natvrdo povolené letní - bez omezení) by jízda na zimních pneumatikách, na mokré, nezasněžené silnici byla bezpečnější, než na letních, ač se nám na letních nic nestalo ?
Otázka na Medvěda č.2:
Někoho z tvé rodiny někdo sejmul na letňákách na sněhu, že to tak obhajuješ?
Edison:
U nás, na Šumavě, máš na 16 km asi tak 4 možnosti, jak někoho předjet.(hezky řečeno, je to tu samá zatáčka) Pokud se někdo chce vysortovat co 50m, jeho volba. Nesmíš svoje úvahy vkládat do Polabské nížiny!