Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Zimní výbava na D1

    \"Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!\" (staré příslové indiánského kmene Dakotů) Zatím to vypadá, že dáváme dohromady expertní skupinu, která koně staví na nohy, popř. přesvědčuje okolí, že kůň není mrtvý. Třeba tenhle kůň nakonec vyhraje Velkou pardubickou
  2. vix

    Zimní výbava na D1

    Michale, hezky napsané. Ano, zimní pneumatika je v zimě fajn (stejně jako letní v létě), ovšem i kombinace zimní pneumatiky v létě a letní pneumatiky v zimě jsou možné. A dokonce - funkční. Bohužel, stále se přeme o to, jestli letní v zimě zakázat nebo ne. Je sice pravda, že letní pneumatice byla víceméně přišita hromadná nehoda na D1, ale bylo tam také nepřizpůsobení povaze a stavu vozovky a nedostatečný odstup. Celý fígl je v tom, že když se nepřemýšlí, tak tě ani zimní pneumatika nespasí. A proč se kvůli tomu dobrovolně připravit o možnost volby?
  3. vix

    Zimní výbava na D1

  4. vix

    tak mame zas konecne leva :) jjjjj

    A takové předjíždění se pro spolujezdce u auta s pravostranným řízením stává neskutečně adrenalinovým zážitkem.
    • 7
  5. Já pravděpodobně na 99,9% již řádným členem v tu dobu nebudu, tak se zdržím hlasování
    • 21
  6. vix

    Zimní výbava na D1

  7. vix

    Zimní výbava na D1

    Proto se ptám Tebe a Medvěda. Tebe už někdo sestřelil v zimě na letních? Jinak, tohle resumé je stejné, jako: \"Až sem dopadne atomová puma, budeš hovořit jinak.!\" (což je sice přirovnání přitažené za uši, ale úplně stejné) Ano, nikdo mě ještě nesestřelil a atomová puma sem nedopadla. ... píšu jen, že lidi na letňákách mě extra nevadí, ovšem stále mi vadí lidi, co mi předepisují použití zimních gum od-do! Jak jsi na tom ty (Medvěd, MartinTalbot) (s atomovou bombou, potažmo s letníma/zimníma gumama)?
  8. vix

    Zimní výbava na D1

    Neměním ... jen aplikuji to, co se mi děje. Pokud mají jisté značky(skoro všechny) problém na břečce s letníma a já je na zimních předjíždím tam, kde bych si je na suchu neodvážil předjet, a ta samá auta auta mi to \"vracejí\" zpátky na mokré, bezzasněžené silnici jen proto, že jedu svých 90, je vše v naprostém pořádku. Mě fakt auta na letňácích nevadí. Sebevrazi se vysortují poměrně snadno (Darwin by ti o tom vyprávěl) a ti co mají letní a chtějí přežít, přizpůsobí rychlost povaze a stavu vozovky. Čímž mi nevadí taky, bo se dají předjet.
  9. starej wergl ?
    • 12
  10. vix

    Zimní výbava na D1

    Ale prdlajs: Toho se zimníma \"potkám\" pouze ve větší rychlosti (což je pro všechny lepší, že)
  11. vix

    Zimní výbava na D1

    Pak je otázkou, ve které zatáčce se s takovým setkáš. Z toho matematicky vyplývá, že na zimních je pravděpodobnost kolize nejméně poloviční oproti letním. ;-) Jak píšu, mě nevadí lidi na letních v zimě. Pokud se s ním v zatáčce setkám (a on má tu kliku, že stále na sněhu jede) jede si svých 30 a já ho mám šanci i na těch 50 m předjet. Pokud se do té doby, dokud ho nepotkám/nezačnu předjíždět, dokáže ze silnice vysortovat sám, jeho volba (a moje plus) Ano, pokud bude mít letní, pravděpodobnost kolize bude skoro nulová, bo ho buď budou tahat silničáři, nebo bude čekat do do oblevy. Což je pro mě významné plus. (máš tam chybu: na zimních je pravděpodobnost kolize dvojnásobná - nesmíš zapomínat, že jsem šikula z hor (záleží na pohledu))
  12. vix

    Zimní výbava na D1

    Martin s Talbotem: jo je markantní rozdíl mezi sjetým letňákem (tzv. slickem) a letňákem. Myslíš, že by bylo lepší, kdyby měl sjeté zimáky (pod 1,6 mm) ?
  13. vix

    Zimní výbava na D1

    předně, značka C15 je upravená vyhláškou, ne zákonem! A i na letňákách cesta okolo Stutgartu probíhala OK. Proč bych se měl řídit nějakou připitomělou vyhláškou (!) ... Medvěd stále nechápe rozdíl mězi vyhláškou a zákonem. (nebo ho prostě nechce chápat) Mmch, na zimních, jako v půlce léta, cesta probíhá OK - máš pneumatiky = jedeš, máš vzorek, jedeš taky. Opotřebení pneumatik neřešíme. Ne nadarmo těm, co najedou 5-10 tkm za rok, doporučuji kupovat/používat zimní pneumatiky celoročně Ad dohadovaní o trivialitách.. dneska jsem přehazoval zimní kola na zadní nápravě v tričku (7 dní po \"stanném právu) ... fakt jsem si při tom myslel, že kluci, co nás \"chrání a buzerojou\" musí mít radost. Samozřejmně - na zimních by to bylo na mokré silnici 30.10. jiné kafe. Víc by to hučelo, víc by to žralo (pokud bych neměl na kole třeba Matadory MP58). Jinak, jelo by to stejně, brzdilo by to stejně. Otázka na Medvěda č.1: Chceš říci, že 30.10., kdy byl okolo Stuttgartu sníh (a v ČR stále natvrdo povolené letní - bez omezení) by jízda na zimních pneumatikách, na mokré, nezasněžené silnici byla bezpečnější, než na letních, ač se nám na letních nic nestalo ? Otázka na Medvěda č.2: Někoho z tvé rodiny někdo sejmul na letňákách na sněhu, že to tak obhajuješ? Edison: U nás, na Šumavě, máš na 16 km asi tak 4 možnosti, jak někoho předjet.(hezky řečeno, je to tu samá zatáčka) Pokud se někdo chce vysortovat co 50m, jeho volba. Nesmíš svoje úvahy vkládat do Polabské nížiny!
  14. vix

    Zimní výbava na D1

    Medvěde, ti tví \"idioti\" jsou obsaženi v bodě \"2\" Jinak, pokud by to bylo tak, tak jsem přesvědčen, že letní/zimní gumy nic neřeší, bo vždy se najde někdo, kdo se na tebe vyvalí zpoza horizontu. A v tu chvíli je jedno, jaké má gumy. Na druhou stranu je pravda, že na letních na sněhu většinou svou cestu ukončí nedobrovolně(!) o několik zatáček dříve, než na zimních (a to bez zásahu těch, co pomáhají a chrání) Nevýhodou přezutí \"idiotů\" na zimní pneu je to, že místo v nízkých rychlostech do tebe napálí ve vysokých. A stále se motáme okolo toho, že jistý (...) předepíše zimní pneu od-do. Třeba 30.10. bylo okolo Stuttgartu bílo, a dálnice byla mokrá a beze sněhu a letní pneumatiky jen šveholily. A co na to značka C15a : Ta, která řidiče chrání? Mmch, místo slova zákon, užívej prosím \"pojem\" vyhláška ! Je v tom markatní rozdíl
  15. vix

    Zimní výbava na D1

    S tvými názory jde i nejde souhlasit, víceméně (spíše více) máš pravdu, ale: 2) doteď jsem byl názoru, že šikula z hor dokáže jezdit po zasněžených kopcích i na letních, kdežto v Praze jsou ti zimní na nic, bo při 3 cm sněhu je Praha jedno velký kalamitiště (to je hezké slovo, že? ) Takže, proč vůbec přezouvat na zimní? 3) mě ani netankuje, jesti státní správa ty prachy na zimní gumy má nebo ne, a ať si jezdí, jak si jezdí. Mě jen tankuje, že někdo předepisuje něco od-do. 4) dle vyjádření \"mého pneuservisáka\" (to je skoro jako \"můj dochtor\", \"můj automechanik\"), tak \"větší půlka\"© už má přezuto a ta \"menší půlka\"© čeká s přezutím, až napadne první sníh
  16. vix

    jaký vysavač?

    Hmm, mám vysavač (myslím že dobrý) v ceně 2-3 tKč, na pytlíky (bo cyklonový se musí čistit a to jsem línej), je to kompakt, bo na mých 50 m2 bohatě stačí a velká krá(m) by doma zabíral jen místo. Takže, pokud budu chtít čistit potahy v autě (což se koná asi tak jednou za rok), si vodníka buď někde za mírný obolos půjčím, nebo ukecám někoho kdo ho má a pak ho vytáhnu na pivo. Takže to nakonec vyjde nastejno.
    • 34
  17. Spíš dvojmontáž z Iveca 165/70 R13 (rulez )
    • 17
  18. vix

    Stmívač osvětlení - výroba

    je tam napsáno na jakývkoliv auto Jo, jen ti u té 205 musí těsnit anténa
    • 21
  19. takže, čtvrtek 6.11., 18:00 na rynku v Třeboni u kašny. (edit - doplněn datum) [upravil dne 4/11/08 vix]
    • 18
  20. vix

    světla z vrakovišť

    Reklamace je fajn věc, ale pokud to někdo prodává. Ano, dá se říci, přehlídne se apod.
    • 12
  21. Takže, Pegi rachtá a na STk jsou fajn - chilli klasickej \"Hepáč\"
    • 37
  22. Na tom je (a bude) práce jak na kostele.
    • 22
  23. Kecejte o tom ještě chvilku a Kurt to přehodí
    • 23
  24. Když jsem línej, tak taky řadím bez spojky Není to zase tak těžké ... srovnáš otáčky motoru a převodovky ... pomocí meziplynu
    • 28
  25. vix

    Zimní výbava na D1

    tím pádem se stává opět heslo, jenž se objevilo před vydáním 411 - \" Nebezpečí na tebe číhá na každém rohu\" zase opět o něco pravdivější
×
×
  • Vytvořit...