Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    spotreba u 306 2.0 HDi

    Matt : No, k tomu mechanikovi ti gratuluju. On totiz i takovy motor 1.9 D co se daval do 205 nekdy na konci 80. let minuleho stoleti taky spaluje dvakrat. Dvojity spalovani je totiz supr vec ... bezvadne snizuje vykon !
    • 9
  2. vix

    STK a zadni mlhovky

    Petr605 : No, vis s tema mlhovkama.. kdyz jsme si je za tech 10.000,- jako extra vybavu koupili, prece nam nebudou hnit nekde dole. Ostatni prece musi videt, ze na to mame. Ale nejlepsi je to v noci, kdyz potkavam v patek ty diskometence... prehorely jedno vlakno v lampe (ono 100 W se na te zivotnosti projevi) + 2 mlhovky. Jeste, ze maj polsky (ty moc nesvitej ). BTW: ty pri viditelnosti 2 kilometry tu HUSTOU mlhu a TROPICKY dest na silnici nevidis ? Dojdi si k ocari
  3. vix

    STK a zadni mlhovky

    Osvětlení vozidel § 32 (1) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu a (5)Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy. P.S:: me taky prijde nelogicke, aby se v mlze mohlo svitit dalkovyma, ale jak je videt, je to mozne. Nicmene svitit parkovackama se vicemene zakazuje.
  4. vix

    STK a zadni mlhovky

    vostik: byl tady o tom nejaky flame kdysi, kde mi bylo vysvetleno, ze nesmi svitit s obrysovkama... ale ze s dalkovejma muzou. Nicmene ruku do ohne za to nedam.. me se to taky zdalo nelogicky, ale podle 361 to snad tak je... Jestli budu mit naladu, mrknu se do 361
  5. vix

    STK a zadni mlhovky

    ja nevim.. vyhlaska rika, ze mlhovky nesmi svitit s obrysovkama, a ze se maji pouzit za \"snizene\" viditelnosti (tj. huste deste a mlhy). Na STK se kontroluje, jestli sviti, nic vic a nic mene... podle me se Ferdovi nerozsviti hned napoprve a tak se Ferdovi v hlave nerozsvitilo (ja bych taky 2 vypinace necekal) a vymyslel si novy predpis, aby zamaskoval neznalost. Nepravem bych ho nemlatil, ale zkusil bych to s napravou.
  6. vix

    únik oleje

    jenom me tak napada, ja nemel jednou dotazeny filtr a S105 zrala jak prokopla... taky to na zemi louze nedelalo, ale jak se zvedl tlak...
  7. vix

    únik oleje

    5 lt na 1000 km... !!!! no, v norme je tak 1 litr/1000 km. Muze to delat cokoliv : Gufera, krouzky... Jde z toho cerny dym ? Nebo to hod Vasendovi, at se na to mrkne (zmeri tlaky, apod...)
  8. vix

    Pískání na dieslech

    oddie : Aha. Ja tam tu kladku nemam. Ale vzdycky zapasim s tim regulacnim sroubem, protoze na spravnou stranu se mi ho povede tocit vzdycky az na poctvrty, popaty
  9. vix

    Pískání na dieslech

    No, ja bych altik povolil z drzaku a napnul remen. Pak bych zase vsechny srouby dotahl. Remen by mel jit prstem v prostredni casti trochu prohnout. Myslim si, ze by nemel byt dotazen moc na fest, pac pak odchazeji loziska v altiku, a kdyz je na volno, tak to zase nedobiji.
  10. vix

    Vyhřívání zadního skla

    Tak si propiskni kabel od pojistky k oknu, a kdyz to nepujde, jsi dal.. Treba ti je nekdo prestrih. Nebo je mas spatne ukostreny (jsou-li ty dvere ukostreny) Kiku, nad tvym \"ekologickym\" vozitkem mi obcas zustava rozum stat.
  11. vix

    405 - spinac svetel

    zeptej se oddieho, treba spinac mit bude ( oddie ma totiz vsechno ) Ze by svetla byla zapojena primo, tj bez rele, se mi nechce verit. Jestli se nepletu, tak bez rele byla zapojenu u S 105/120 svetelna houkacka a asi po nekolika sekundach se to zacalo palit. Ono drzet pres 10A stale (!!) na kontaktech, je docela osemetne. Ja bych to tipl na spinacku, nebo rele (ktere tam podle tveho elektrikar neni)
  12. vix

    306 sedan 1.6i - par drobnych dotazu

    si zajdi do obchodu a tam jsou na to pripraveny... me vzdycky puci metr
  13. Ladis : Jo, bodvky vpredu vyskladane do napisu P 205 by nebyly od veci... nudim se, no
  14. Mam dva dost ujety napady : 1) Zarovka 5/20 W pro pripady zima/tuha zima - kdyz by se to nejak sprahlo s bimetalem, mohlo by se zrcatko 5W pritapet celou cestu 2) kdyz uz to bude mit nekdo rozhozene, nebylo by od veci do zrcatka implemetovat kus oranzovyho plexi a 2-3W zarovicku pripojenou na blinkry ? 205 kuprikladu bocni blinkry nema, ale mit neco, co maj Mercedesy a nova Octavie by nebylo od veci, nemyslite ? No, nudim se
  15. vix

    306 sedan 1.6i - par drobnych dotazu

    Ad trysky : Mam na 205 (1 pramen na trysku) lehky upgrade z 309 (2 prameny na trysku) a uvazuju na heavy-uprade z Fiatu UNO ( 3 prameny na trysku) Trysky nestrikaly.. byl v nich nejaky bordel, tak jsem je vyndal a v horky vode nechal odpucet. Pak jsem zjistil, ze nadobka ostrikovacu trpi ledvinovymi kameny, vymyt a od ty doby bez problemu. Ale 306 by mela mit mensi dirky.. tak nevim Ad baterka : jasne, cim vetsi tim lepsi. 40 Ah mely snad S100, S110 a prvni 120. Jinak, starter je zarizeni vyznacujici se velkym odberem a mizernou ucinnosti, takze, kapacita se hodi. Navic v zime (promrzla baterka) klesa kapacita baterky snad az na pulku. Ad sterace : ja koupil na svoji 205 nejaky noname za 113,- a mam je tam druhou sezonu. Nic moc extra to neni, ale stiraji. Myslim, ze sterace jsou spotrebni zbozi (asi jako benzin, olej a voda do ostrikovacu)
  16. vix

    chladic-vetrak

    hmm, už to tady bylo ! Mám dojem, že tady oddie a Hics vedli s ostatníma plodnou diskuzi, na jejímž konci byl výsledný obrázek-schéma zapojení sahar tak, aby se za jízdy točily obě dvě. Je to sice trochu off-topic, nicméně jsou tam také informace, kde co je. zkus zalistovat v historii
  17. vix

    Novinky z rýžoviště!

    A proč ne ? Je fakt, že na některý se dá položit i pivo s párkem... ... takové křídlo svému majiteli reklamu fakt dělá, zvláště má-li ho ukecaný od hořčice
    • 7
  18. vix

    Spojkááááááá

    1) Menis alespon preventivne servisy ? 2) nesla by ta platova spojka udelat nejak jinak - kvalitneji, nebo ji nejak obejit ?
  19. vix

    Novinky z rýžoviště!

    nahodou, je to super vec... muzes si na to dat reklamu a kdyz te zastavi poldove, tak ji jenom vypnes... Taky by me zajimalo, co na to bezpecnost provozu....
    • 7
  20. vix

    Vyhřívání zadního skla

    Na upadle kontakty je lepidlo Locklite nebo jak se to pise a stoji okolo 300,- Kc. Jinak uz se to tady probiralo... Tak hodne stesti pri hledani
  21. vix

    Promptna vymena tesnenia

    Ty jo, to neni snad mozny... anebo je, ale je to fakt \"neuveritelny\" Kdyby tomu chlapovi urizli ruce, bylo by mu to jedno, pac je k praci nepotrebuje. jo, nenji service, jako servis. P.S.: U me zase byl problem s blbou vymenou oleje, pac na to v sobotu nemeli cas. Tak jsem koupil hasak a menim si ho sam... napodruhy uz jsem chytil tu spravnou rutinu, a divim se, co je na tom tak slozityho, pac me to trva 15 minut cistyho casu
    • 9
  22. vix

    prevodovy olej

    No, myslim, že já nebudu limitovanej dlouhověkostí převodového oleje, ale spíš jeho vlastnostmi v zimě... Jestli chceš něco s větší viskozitou, dej si tam med, ten je viskozní dost (akorát v chladu trochu tuhne a za vysokých teplot se mění v karamel... mňam) Ale jinak taky bych se v zimě nejradši co nejméně nadřel ...
    • 9
  23. vix

    309 GT par zavad

    ten zámek: bud je vyháklý táhlo, seklej mechanismus, nebo jsou dveře zavařený Sundej čalounění... a je tam okno.. nicméně k zámku se může.. jakž takž ... Ten mechanismus by nemel být problém...
  24. vix

    309 GT par zavad

    Ad drncani : me to taky delalo, nakonec stacilo rozebrat a slozit brzdy, resp z nich oklepat okraj kotoucu, ktery bal orezly + vyčistit ty drahy, po kterych jezdi destičky. Ad spojka : nevím ? Nebude to mezi sedadlem a pedálem ? Ad dveře: Jseš si jistej, že nemáš vyhozený táhlo ? Jinak zámek je korunová záležitost, na vrakáčích se jich válí mraky.
  25. Ladis : Ano, cestou zarovek se zabyvali.. na Skodovackym Techwebu Ta zarovka staci jedna - 21 W = 20 W tepelnyho vykonu. Treba takova vyhrivaci decka pod zadek ma cca 50-60 W, a kdyz srovnam plochu meho zadku a plochu zrcatka. Tusim, ze tehda borec vylepil alobalem vnejsi, navetrnou stranu zrcatka, aby nemel tepelny ztraty. Tuning po pokrocile... vyskrabnutim trochy zrcadlove folie ziskate i originalni kontrolku. Testovano v mraznicce pri -18 oC, a pry to funguje. Jinak, cena opravy cca 50,- Kc... draty, 2 zarovky a vypinac, ale prace tak na 2 dny... Ale kdo by se s tim delal
×
×
  • Vytvořit...