Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    startování - se spojkou

    OK406 - co to máš za hezké čtení na dobrou noc ? Všechny motory diesel mají turbokompresor? Jako turbo+kompresor ? Já tam nemám ani jedno Jinak ten návod dává asi stejný smysl, jako můj přeložený návod k taiwanskému videu
    • 77
  2. vix

    Spotřeba - kvalitnější benzín

    hmm, testy na jedné nádrži jsou skoro na nic... kolik je statistická chyba ? 2%, 10% 15% ?? Ono stačí, když stojíte trochu do kopce, jak moc je citlivá pistole na tankování apod. Třeba u OMV mi pistole cvakala vždycky o 2 lt dříve a pak jsem při příštím tankování ty 2 litry u neznačkovky dotankoval Další tankování u neznačkovky - a spotřeba(litry) opět v dlouhodobém průměru. Pokud chcete dělat dlouhodobý test, tak doporučuju na takových 10-15 tkm. Pak ty čísla k něčemu budou. Jedna-dvě nádrže jsou pro kočku. Ale mít radost z krásné spotřeby - zážitek k nezaplacení
    • 17
  3. vix

    "Pětkový" pidisraz v Čeče...

    škodolibci... takhle si střílet z pana Drivera ! MMCH: v sobotu se budu motat po Praze, tak že bych se třeba domotal ?
    • 66
  4. vix

    Bubny u 205

    brzdy jdou křížem (I. okruh PP+LZ, II. okru LP+PZ). A protože ti svítí kontrolka, a utekla ti kapalina (tobě teče pravé zadní prasátko, že ?) Hele, jsou to brzdy, je to bezpečnostně relevantní prvek - a ve stavu, v jakém to auto může být, dupneš na brzdu, rupne ti ta narezlá trubka na druhém okruhu, a jak tak budeš sjíždět z kopce ... Oprava brzd za trojku s tím, že budou brzdit ... to je skoro zadarmo, ne ?. Existují auta, kde jenom prasátko stojí tolik... A dát tam jetý pakny si představuješ jak ? Jinak, pokud chceš dělat takový pitominy a dávat u brzd jetý věci, tak si koleduješ přinejmenším o pěkný malér.
  5. vix

    Bubny u 205

    na 1.7 D pokud teče zadní prasátko, tak to prasátko - nové stojí 400,- Kč, to druhé bude pravděpodobně taky v háji,když už to budeš mít dole, tak i zadní pakny, kouknul bych na lanovody ručních brzd (většinou jsou taky K.O.) a zkontroloval brzdové trubky (pod nádrží rády hnijí). No a pak už jen novou brzdovku No, a když už to bude kuchlý, tak bych vyměnil i přední brzdové hadice, budou asi už zpuchřelé.
  6. vix

    Xenony - dotazy pro laiky

    1. Ano, Xenonové výbojky byly původně jako záměna za dálková světla - patice H1 nebo H3 2. Je to výbojka - a nějak nastartovat se musí - i když dneska se dokáží předřadníky i vimplementovat do samotné "žárovky" 3. Ani ne, jenom musíš vyměnit komplet paraboly + dodělat automatické naklápění světel 4. Celou parabolu 5. Nemusí být - ale při dnešní ceně předních světlometů obecně. 6. Je to výbojka - záleží na wattáži, ale výbojky jsou všeobecně hospodárnější... při stejném světelném výkonu potřebují méně "muziky", takže při stejné " muzice" mají vyšší světelný výkon.
  7. vix

    chcete nekdo plakaty s auto tematikou?

    já chcu škodárnu necháš mi ji ?
    • 13
  8. vix

    Systém Peugeot 2. (bez zbytečností)

    IPS je jasný .. stačí zagooglovat : IPS - Institut politologických studií resp. International Plastic Systems (jo, to by sedělo, na ty dnešní plastový pixly) resp. Lýkožrout smrkový - Ips typographus Spokojenej ? SRS - je zkratka "self repairing system" a je jí vybaven každý Peugeot. S airbagama nemá vůbec nic společnýho, z airbagů se musejí vyndat žárovky.
    • 26
  9. vix

    Systém Peugeot 2. (bez zbytečností)

    v téhleté debatě je to irelevantní, nemyslíš... hele, víš co je za zkratku SRS ?
    • 26
  10. vix

    Systém Peugeot 2. (bez zbytečností)

    Favorit měl vážně vracečku - MPI verze určitě (stejně jako Felicia) - karbíky byly plněny klasicky přes membránové čerpadlo poháněné vačkou. - jinak, chytrá knížka říká, že zpátky šly jen benzínové páry (něco na způsobu "odlučovače plynu") - přepouští pouze benzínové páry vzníklé při běhu, popř. po ohřátí benzínu při od ještě teplého motoru (si ekologie)... takže klasická vracečka to není. Ale hadice tam je.
    • 26
  11. vix

    Systém Peugeot 2. (bez zbytečností)

    Ale dneska je taky hafo aut bez vratné větve. Akorát musejí mít regulátor tlaku.
    • 26
  12. vix

    Horské kolo

    no, vzhledem k tomu, že už nejsou pomalu některé letošní modely, tak ty loňské jsou dávno pasé. A kupovat kolo přes net je super, zvlášť, když každý výrobce má trochu jinou geometrii rámu. Pokud si na něj nesedneš, tak nikdy nevíš. Ale jinak jo, nic proti internetovýmu prodeji.
    • 58
  13. vix

    Motor cuká a chcípá...

    pokuid je v háji potenciometr, tak buď vyměnit (= koupit nový, protože ty staré bydou zlá, nepěkná věc.. resp. budou na tom stejně) Jinak, když dáš hledat, tak tu kdysi dávno někdo radil, že se dá přesunout ten jezdec trochu dál, takže bude jezdit po nevydřené dráze. Taky to může být teplotní čidlo... může to být cokoliv... od PC se špatně radí
    • 29
  14. vix

    Motor cuká a chcípá...

    potenciometr škrticí klapky ? A má to řídicí jednotku nebo ještě karburátor ?
    • 29
  15. vix

    SILENOST!!-spoilery a blatniky

    resp. zjistíš, že auto na "litá kola" nejezdí (jezdí na naftu), křídlo je sice hezký, ale nové dlaždičky do koupelny vypadají líp a čas, co bys trávil vrtáním se v autě budeš věnovat pokládání těch dlaždiček, protože řemeslníci : a) nemají čas b) jsou drahý c) tak pečlivě jako ty by to určitě neudělali Takže dojdeš do stavu, že auto se bude skládat ze sériových dílů (protože ty fungujou a oproti tuningu stojí pakatel) a budeš do toho lít jenom tu naftu a sem tam vyměníš olej a nějaký ten filtr. Na tuning nebudeš mít čas, peníze a nakonec ani náladu. P.S.: Maximálně ti bude tolerováno modelaření - nejlíp, když si prosadíš modely 1:1
  16. vix

    startování - se spojkou

    Proč namáhat ještě víc startér a tím vytloukat v zimě baterku ? A u dieselu obzvlášť (zvlášť když tam má někdo u toho dieselu jen 44 Ah, že ) ? Čím je toho na startujícím motoru navěšeno míň, tím líp. Takže, vyšláplá spojka to jistí ...
    • 77
  17. vix

    Sluneční clona

    Ticcino : neplatí tohle náhodou pro autobusy a přepravu koní ? Na přední sklo nepatří nic kromě nálepky na aktuální rok, navíc je zde něco ve smyslu " nesmí omezovat ve výhledu".. takže žádné roztomilé plyšáčky, stromečky a klubové vlaječky pověšené na vnitřním zrcátku. Na zadním okně můžeš mít cokoliv - v tom případě musíš mít auto vybaveno oběma vnějšíma zrcátkama - sám jsem ho kdysi na Š105 v polovině 90. let minulého století (spolu s mlhovkou) dával. Myslím, že v polovině 80. let jsem nemohl se svou Š105 S (S - jako socialismus) vybavenou jedním vnějším zrcátkem převážet koberec presahující rozměry střechy. Jinak bych se odvolával na kamiony, ty taky "skrz" návěs nevidí , pick-upy a ostatně zafoliovaná zadní skla jsou k vidění denně. A mimochodem, přední sklo se dá koupit rovnou se stínítkem (ten pruh zdraží sklo asi o 300,- Kč)
    • 29
  18. vix

    alternator na 406

    altwernátory jsou záměnné (teda, musíš chytit stejný výkon - 50A - 70A - 90A apod.) Možná budeš muset přehodit držáky. Nevím, za kolik se pohybují "nové" alternátory, ty "staré" jsou v ceně 1000-1500 Kč.
  19. vix

    olej do 106 1.6 16V

    Crack: dneska je už TOTAL u Peugeotu odvařenej, dnes je jedinej "správnej a politicky korektní" SHELL. Ve starým manuálu na 205 (ještě Peugeot/Talbot) mám oleje SHELL a ESSO, po Totalu ani památka. Svět se mění a marketing s ním
    • 12
  20. vix

    205 GTI

    1) tohle patří do BAZARU !!! 2) hezká pohádka ... ještě jsi zapomněl říct, že si ji před 20 lety koupil 50 letej děda, aby s ní mohl jezdit do kostela. ... stejně jsem si vždycky myslel, že GTi z 87´bez STK je tak maximálně za odvoz
    • 6
  21. vix

    aku mate turisticku navi GPS

    ony existují i "turistické" navigace ? Fíha, to jsem trochu zaspal. A on je někdo vůbec kupuje ? Když jedu autem, tak průjezd třeba Paříží může být bez navi docela zábava, ale proč si ji kupovat, když jí jdu pěšky nebo na kole ? Stačí slézt a doptat se. A když jedu/jdu po Čechách, tak mapa v měřítku 1:50, nebo 1:25 je skvělá, zvlášť, když člověk přijde na to, že tenhleten cíp lesa je tenhleten cíp lesa na mapě. A že občas na "čundru" někam zabloudím ? Od toho mám mapu nebo pusu ... a ostatně, nikam nechvátám, jsem přece na dovolený
    • 21
  22. také se přikláním k názoru, že lepší je to zachovalejší (neplést s udávaným počtem kilometrů) značku si na něj můžeš napsat třeba fixkou
    • 13
  23. vix

    olej do 106 1.6 16V

    nějaký olej doporučuje výrobce dle API/ACEA (toho bych se držel), a pak záleží na tobě, jakou si zvolíš viskozní třídu. 10W40 je dobrý pro běžné ježdění... 5W40 je taky dobrý pro běžné ježdění... nezapomeň, že i skvělý olej může motoru uškodit. nevím, já mám motor konstrukčně starý přes 20 let - mě snad bude jezdit i na mazut
    • 12
  24. vix

    Horské kolo

    .. hele dělám v Automotive - tady je kolo společenskou nutností. A přece si nebudu kupovat motorku, že ? (v mém případě bych skončil na JAWĚ Pérák, nebo něčem podobně historickém) Jinak, nejsem žádnej sportovec, takže kolo bude i náležitě lehké...o to lehčí bude má peněženka
    • 58
  25. vix

    olej do 106 1.6 16V

    Castól Magnatex GTX 10W40 bych si nalil do svýho "vyšeptanýho" diesela. Ale ne za tu cenu Je jen o chlup horší (nebo dokonce stejnej) jako MOGUL Forte GX-PE 10W40
    • 12
×
×
  • Vytvořit...