Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Mobelix - České Budějovice

    no právě, slušnou skříň aby člověk pohledal.. Buď je úzká, nebo nízká, nebo je to šunt - a když je normální, tak je neskutečně drahá Při ceně jedné dřevotřískové desky se mi ty ceny nezdají, zvlášť, když to ty "polské" firmy nakupují ve velkém. Ale jednou je tady inflace a spousta lidí zařizuje byty levným nábytkem... Já to mám jednoduchý. Byt ve staré zástavbě, kde snad není jeden roh pravoúhlej + chci mít byt docela dobře barevně sladěnej. Bude to fuška, ale těším se na to - ještě, že mám mezi spolužákama pár truhlářů
    • 14
  2. vix

    Mobelix - České Budějovice

    Mari: s tou klikatou čárou na podobným principu funkuje švédská IKEA Kvalitu jsem ještě neviděl (fakt na ty šaškárny nemám čas - a nerad se tlačím), ale zaváděcí ceny se mi zdají poměrně vysoké - když je porovnáš třeba se zmiňovanou IKEou Nevím, jaká je kvalita, ale vzhledem k tomu, že nábytek se povětšinou vyrábí v Polsku a podobných státech, takže, když bude na úrovni ASKA, bude to ještě dobrý. Jinak, design nic moc, ale chápu, u nábytku na 5-10 let to nemá pomalu ani cenu
    • 14
  3. vix

    Mobelix - České Budějovice

    Moebelix je taková low-costová IKEA
    • 14
  4. ne-e, vedle. Ono to jelo po dálnici těch 130 (tachometrovejch 160) asi 3 minuty, a asi se to začalo přehřívat, protože blikla teplota+STOP. Tak jsem to lupnul do odstavnýho pruhu a pomalu na neutrál doklouzal na EXIT 25. Mezitím to zhaslo. Takže, kontrolky, které dříve nefungovaly najednou svítily a sahary, které dříve fungovaly, se pro změnu teď netočily. a) mám kouzelné auto b) ještě, že jsme o těch saharách před mým odjezdem z Kostelce mluvili, že ? nesmíš ve všem vidět problémy
  5. já dorazil domů, se svým "skoroveteránem", taktéž. Bylo to hodně príma a všem díky, organizátorům předevěím. P.S.: Nechápu, jak se mi cestou mohly rozsvítit dvě červené kontrolky, které normálně nefungují
  6. vix

    Levná Shell

    ARAL v ČR skončil ... a začaly škatulata
    • 23
  7. vix

    Zajímá Vás spotřeba ?

    já mám spotřebu slušnou .. týdně do toho naleju naftu za 700,-
    • 13
  8. vix

    Novy vzhled stranky P-C

    hmm, ráno jsem se nepřihlásil, v práci to šlo (ale tak trochu bokem) a večer doma zase ne. Musel jsem tápat a hledat. A našel. hezké osvěžení, ale já jsem tak trochu konzervativní člověk, mě je to šumák. I když to chápu.
  9. to máte asi takhle: Autorádio Škoda dělá Blaupunkt. Pro Blaupunkt ho osazuje jedna taiwanská firma. Součástky pro tu taiwanskou firmu vyrábí čínská továrna. bych to tipoval podle designu na přelom 80./90. let, spíš konec 80. Do 205 se rádia nedávala (masově), tohle je vážně na větší auto.
    • 34
  10. já bych tohle řadil někam do 505 a podobnejch pleček
    • 34
  11. vix

    Vyklápěcí okna na 3dv.

    pak to může být trochu "komplikejtyd"
    • 36
  12. vix

    Zajímá Vás spotřeba ?

    neřekl bych, že 5 lt paliva je reprezentativní vzorek. Udělej dlouhodobý test - řádově tak 10-15 tkm, a pak se poděl
    • 13
  13. vix

    Vyklápěcí okna na 3dv.

    třeba, jak jdou ty dráty od repráků. Je na spojnici dveře/kastle, tuším hned pod tím táhlem, u pantů. Tam je objímka a tu rozdělej.
    • 36
  14. vix

    Vyklápěcí okna na 3dv.

    ale houby... ... mezi dveřmi je v kabelovém svazku taková objímka, tu rozmontuj a zjistíš víc. pokud bude méně konektorů na straně dveří a více na straně kastle máš vyhráno, resp. máš předpřípravu. Ten zbytek jsem zvládl pak ve dvou za jedno odpoledne. Sice ten mechanismus vyndat/zandat je takový ježek v peci, ale jde to. když už jsem to zvládl já, tak pak už musí každý
    • 36
  15. vix

    Vyklápěcí okna na 3dv.

    konektory ve dveřích. Je to taková kulatá spojka. A od 88 se dělal starý model zvenčí (oranžový blinkry) a nový už zevnitř (kulatá kroutítka topení) Jinak, pokud máš předpřípravu, je to pak trivka Na vrakáči si obstaráš motorky, přepínače a kabelové svazky z "bouraných"dveří (ty svazky je lepší mít, přinejhorším oddie tady dával el. schéma). U sebe demontuješ ruční mechanismus, namontuješ motorový, frkneš kabelový svazek do dveří, prokuchneš tapecír k ovladačům a secvakáš to. Pak už jen přidat příslušné pojistky a relátka do pojistkové skříňky
    • 36
  16. vix

    Vyklápěcí okna na 3dv.

    víme.. dojedeš na vrakáš a za mírný poplatek si koupíš motorky svazky a přepínače. Pak už to jenom vyměníš. Jestli máš předpřípravu na elektrický okna (spolu s centrálem, tak to poznáš podle počtu konektorů ve spojce ve dveřích)
    • 36
  17. vix

    jak to řešíte?

    Jestli máš 1.8-1.9 D tak je to normální. Do filtru patří "mokrá" molitanová (pěnová) vložka - 1,8-1,9 D neměly v P205 odlučovače oleje, proto jsou zanesený od oleje. Na papírový filtry to jezdí taky, akorát se zacákají od oleje (ale většinou neprdnou). Když je po 10 tkm vyměníš, nic se většinou nestane. Je jedno, jaký filtr máš, jezdí to stejně a žere to stejně. Mmch, cena papírového/molitanového fitru je +/- stejná ... ten molitanový se musí napoprvé, aby funkoval, navhčit olejem (já používám Silkal)
    • 6
  18. vix

    prodám papíry + karoserii

    papíry jsou na nic, za slušnou kastli počítej dvojku
    • 6
  19. vix

    Peugeot 306 vs VW Golf IV

    A na Citrouše Xsaru jsi koukal ? Podvozek a zbytek totožný s P306, jen ten interiér je novější (a hezčí). Přece jenom, intoš 306 byl vymejšlenej na začátku 90. let ...
    • 21
  20. vix

    Osvěžovač vzduchu do auta

    já mám vanilkovej stromeček za 30,- Kč ve slevě. z Křápoly dělám vždycky na léto pojízdnou cukrárnu (když se to nepřehání, tak to neva)
    • 38
  21. vix

    Zas..ný počasí

    to jo, ale tu vodu, kterou nepustíš díky retenčním nádržím do toho potůčku, tak neodteče hned do řeky. Takto ti odtéhá do řeky, a díky napříménému potůčku ji tam máš během 15 minut v té řece. Kdybys ji u sebe zadržel (v rybníčku, nádrži) a pouštěl ji postupně, tak tu povodeň zastavíš. Nehledě na to, že se pak průtok vody potoky vyrovná. to je, co ?
    • 75
  22. vix

    Zas..ný počasí

    no, nehledě na to, kolik vody zadrží les. no, nehledě na to, že tu máme stále meliorace (které odvádějí vodu z polí do struh a potůčků - a to hodně rychle) no, nehledě na to, že za posledních 50 let došlo v ČR ke zkrácení všech vodních toků o 1/3 délky (to je šrumec) no, nehledě na to, že třeba Otava se u nás v Sušici rozdivočí každoročně a skoro nikdy nedojde k velkým škodám - ale máme okolo řeky záplavový oblasti s loukama a lužním lesem, ochranný valy, by-passy mezi řekama .. a když to nepomůže, tak holt máme ty pytle s pískem a sací jednotky. Stejně druhej den je po povodni.
    • 75
  23. jo, ale taky se bude dělat v trochu větším počtu kusů ... ... a podvozek a spousta ptákovin je z malé pandy. ... si asi tak A co znám Němce, tak z toho vyleze něco na způsob New Beetle nebo tak
    • 17
  24. vix

    Svetla 205

    no, já měl vepředu ještě tu R2 a na Halogenku H4 mi konektory seděly.
  25. vix

    SILENOST!!-spoilery a blatniky

    to je právě na tomhle foru nejkouzelnější .. už přes 5 let. ... kdyby něco
×
×
  • Vytvořit...