no, nehledě na to, kolik vody zadrží les.
no, nehledě na to, že tu máme stále meliorace (které odvádějí vodu z polí do struh a potůčků - a to hodně rychle)
no, nehledě na to, že za posledních 50 let došlo v ČR ke zkrácení všech vodních toků o 1/3 délky (to je šrumec)
no, nehledě na to, že třeba Otava se u nás v Sušici rozdivočí každoročně a skoro nikdy nedojde k velkým škodám - ale máme okolo řeky záplavový oblasti s loukama a lužním lesem, ochranný valy, by-passy mezi řekama .. a když to nepomůže, tak holt máme ty pytle s pískem a sací jednotky.
Stejně druhej den je po povodni.