Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Nejde chcípnout 306 hdi

    já mám u své mechaniky páčku Když ten chcípák selže
    • 22
  2. vix

    Druhy H4 žárovek

    mlhovky jsou na houby, spíš bych dal dolů přídavné dálkové
    • 13
  3. vix

    Látka na potahy sedadel

    posledně, když jsme se stavěli u známého na serviso-vrakovišti, tak jsme zase něco jeho aut odmontovávali... ... stává se z toho pomalu taková tradice popraskané plasty, upadlé části karoserie, stará relátka... to vše je v ceně velkých dílů. A všichni jsou spokojení. Oni, že jim mizí "klumpy", vy, že jste momentálně ušetřili 50,- Kč za blbosti, co se těžko shánějí, ale neboj, oni ti to jednou napočtou do ceny převodovky. Život je krásnej.
    • 18
  4. vix

    206 1.4HDI a mráz

    Mě palivovej filtr stojí 77,- Kč. A až se mi paní zima zeptá.. "Máš ho vyměněný" , tak jí řeknu, že ne, ale že ho vozím s sebou. Ale uznejte, není nic lepšího, než měnit palivový filtr v -22 °C
  5. vix

    Druhy H4 žárovek

    dej si tam 100W - on ti někdo dá časem po hlavě heverem. Ale jo, ty 100W mají spousty výhod - kromě toho heveru i to, že napájení světel jde přímo přes páčku ovládání (tedy bez relátek a přitom se krásně opalují se kontakty), po slepnutí parabol a degradaci materiálu v nich (teplota). Bejt tebou, dám tam klasiku 55/60 a naženu to svítivostí +30%, +50%. Žárovka sice nevydrží tolik tkm (možná s ní najedeš o 20 tkm méně), ale cena je výhodnější, parabolu si neničíš a přes páčku blinkrů(světel) ti tečou alespoň trochu rozumné proudy, takže ti o to déle vydrží. A žárovku snad vyměnit umíš, nebo ne ?
    • 13
  6. vix

    Rok a mesiac výroby auta

    anebo podle toho, jak ta 405-ka vypadá.. neměnil se v 92/93 vzhled auta (palubka apod) - nebyl facelift ?
    • 8
  7. vix

    Chladící soustava

    posilovač byl u některých verzí možná standardně (GTI) u jiných za příplatek. Rozhodně to předělat jde.
  8. vix

    Pri 80km/h se auto roztrepe

    Glogar
    • 6
  9. vix

    Chladící soustava

    od cca 4,5 lt do 8 lt... dle typu motoru.
  10. vix

    Pri 80km/h se auto roztrepe

    durino81 : jestli si myslíš, že 309 z 90´ má najeto jen 180 tkm ...
    • 6
  11. vix

    Žádost o povolení Pneu

    no, kdybys měl vzadu kotouče, tak 13" tam snad asi ani nenarveš ...
    • 28
  12. vix

    olej vo vzduchovom filtry

    Anebo to moc honí, i to se stává.
    • 11
  13. vix

    olej vo vzduchovom filtry

    ten flek je stejně většinou tam, kde je vyvedené to odvětrávání. Pokud není protrženej, taky bych na to dlabal. Nový filtr stojí 200,- Kč a cena je stejná jak pro papírový, tak pro molitanový. K tomu molitanovýmu používám na vlhčení Silkal.
    • 11
  14. vix

    Rok a mesiac výroby auta

    mrkni na to, jaký máš model - automobilky po prázninách (po celozávodní dovolené) mění vždy modelovou řadu. Při celozávodní dovolené se přestavuje linka na nový model Takže přijdeš do kvelbu a řekneš, že chceš čep na starý nebo nový model.
    • 8
  15. vix

    Pri 80km/h se auto roztrepe

    při ceně poloosy 1200,- Kč ji neřeším, spodní rameno stojí 1000,- (na 205D, která ho má vcelku) a oboje jde vyměnit za 15 minut na parkovišti. Při rozdílu ceny paliva benzín/diesel to máš za 4 nádrže zpátky A co to je u tvého ročního nájezdu ?? Jo, Ford ... taky dobrá značka
    • 6
  16. vix

    Zadna naprava prosim oradu

    zadní náprava po GO za 3000,- ... hmm, to ji chci vidět. Jinak, běžná cena dobré repase zadní nápravy je okolo 8 000 CZK. Ale při spotřebě té 205 1.9 D to máš hned zpátky jinak, pakt to chce tu nápravu zrepásnout, leda by pomohlo šamanské zaříkávání kobra : skákat přes železniční přejezd ? Tos viděl v Kobře11, viď ??
    • 18
  17. (vtipné)
    • 31
  18. Yves: z non-turbo motoru dělat turbo motor jen přehozením RJ, map apod. je blbost, bo ty díly motoru jsou jinak namáhaný, je tam jiný spalovací prostor, pevnější klikovka etc. Takže, přehraješ sice SW v ŘJ, ale už nepřehraješ jen tak zbylou půlku dílů motoru. A provozovat non-turbo motor v turbo režimu.. to fakt brzo půjde do kytek Přidáním vrtulky do sání způsobíš to, že dostaneš tlakový ztráty - motor bude jinak plněnej a budeš muset dát třeba jiné časování vačky. (hlavně, že budeš mít superpropustnej vzduchovej filtr) U benzínu máte kvalitativně-kvantitativní řízení motoru, tj. hlídáte si jak poměr směsi, tak její množství.
    • 33
  19. vix

    olej vo vzduchovom filtry

    toro: Kardinální blbost. Pokud si chceš zadřít motor, tak si tam tu suchou klidně dej ! Vyjde to nastejno, jako bys tam nedal žádnej filtr. Než molitanovou suchou ... to už je lepší ta papírová. Ta alespoň filtruje. Sice je zacákaná od oleje, ale funguje.
    • 11
  20. vix

    olej vo vzduchovom filtry

    no, vzhledem k tomu, že 309 D má mít "mokrou pěnovou vložku" ve vzduchovém filtru, tak mě to, že nemá odlučovač na odvětrávání klikovky ani nepřekvapuje. Spíš mě překvapují "automechanici", co tam rvou běžnou papírovou vložku.
    • 11
  21. vix

    Náhlá ztáta výkonu

    jo 406 má trochu jinou "techniku" než 205 1.4 Třeba ta se liší absencí váhy vzduchu.
    • 6
  22. Sraz byl super... už jsem ani nedoufal, že se tam objevím. Ale na skok jsem se tam přece jen zastavil. Jinak, do ČB jsem dorazil okolo 2:00 ráno a celou trasu mě dostávaly ty červený světýlka při cestě. Bylo jich opravdu dost Ad kuřáci : To se vám to hulí vevnitř, když venku je zima, což ? Výběr lokálu skvělý, obsluha příjemná, i když lehce zmatená, ale myslím, že to do příště doladí. Mě přijít do putyky takováhle banda... a v takovém množství ... tak bych to nezvládl... prostě v putyce vládl takový příjemný "francouzský" zmatek. Bylo to děsně fajn
  23. Art: hustější palivo - větší hmotnot - s tím si poradí ŘJ, ona si to zadaptuje, jako si zadaptuje 100 oct. benzín. Chladnější palivo má výhodu z Carnotova cyklu, a proto se ti zvedne "nepatrně" výkon. Například u tepelných (uhelných, jaderných) elektráren je to v zimě až 15 MW (na 220 MW bloku) oproti letnímu období.
    • 33
  24. vix

    Top speed 205 1.4XS

    chacha...
    • 37
  25. vix

    pořídil jsem si 205 Gti

    mě to hnije, ale všude.. a začíná se mi loupat střecha. Auto dostalo lepru a těší se na jaro
    • 60
×
×
  • Vytvořit...