Přejít na obsah

vix

Uživatel
  • Počet příspěvků

    4 839
  • Registrace

Vše od uživatele vix

  1. vix

    Páčka stěračů

    otázkou je, co bylo dřív.. jestli slepice, nebo vejce by mě zajímalo, co mě tam pak cvaká
    • 22
  2. vix

    volba presidenta CR

    ... zisky, když vezmu v mém případě, že když dám plnou nádrž (cca 1500,- Kč) a stát za ni vyinkasuje na daních 2500,- Kč, tak mi povídej, kdo má z toho zisky ... jinak, alespoň mám záložní řešení v Českých drahách, neboť drahou sice nejezdím, ale zase je s ní zábava (přijede/nepřijede a vůbec kam / jestli vůbec dojede) a o tom, co vypouští motorová trakce ČD se snad raději ani ekologům nesní.
    • 41
  3. vix

    Páčka stěračů

    jo, musíš... už chápu, proč jich tam má aisscha tak málo (já mám ještě navíc 2 na okýnka)
    • 22
  4. sundáš z airboxu tu přední "sací" hadici co jde z masky -povolíš ten železnej pásek - já ho tám alespoń mám) a airbox by měl držet na jednom šroubu v převodovce (je to na tom plastovým držáčku na levé straně boxu, dole, asi ve 2/3 délky boxu - já tam zase z pohodlnosti ten šroub nemám). Pak už jenom postrčíš box dozadu (je uchycen ještě na trnech v přední části nosníku - prostě ho vysuneš z těch 2 děr). Pak už by ti měl držet jenom na hadicích.
    • 13
  5. na převodovce, pod Airboxem
    • 13
  6. zpátečku si propískni - mě nešla mezi čidlem (bylo spadlý a ohnilý) a objímkou, tak jsem mězi čidlem a objímkou natáhl dráty.. teď ji mám na pojistce přes rádio... a ten černej kabel (-), co se vine interiérem, tak ten je více než super.
    • 13
  7. hele, než to rozkuchneš: 1) když ti mlhovka nesvítí, máš zaplý světla.. a zaplý myslím jako zaplý, ne parkovací ! 2) máš v cajku žárovku ? 3) není uhnilej konektor vzadu na mlhovce? (mě třeba v létě nesvítil vůbec komplet zadní podnárazník - mlhovka, zpátečka, osvětlení RZ) jinak, těch relátek tam máš opravdu poskrovnu...
    • 13
  8. vix

    205

    205 se nedovážely, dovážely se od roku 87/88 snad jen 309 D (stály tehdá cca 250 tKč .. dovezlo se jich snad jen 350, ale kvůli velkému zájmu se jich dotáhlo přes Tuzex dalších 150 Jinak, dovážely se hlavně Renaulti, už proto, že Renault je dodnes ve Francii "státní podnik".
    • 19
  9. vix

    rady ohledne pojistovny

    ten olej může být jenom gufero - ona, když už se po letech mění poloosa, tak by se mělo dát nové. A ten náraz mu jistě taky nepřidal. Prostě to zkoukni
    • 31
  10. vix

    205

    Vopičí: O tomhle jsem psal už v jednom příspěvku. Ty ty 205 máš tak rád, že je nakonec zprovodíš i ze světa (resp. rozebereš na ND)
    • 19
  11. vix

    Ani bugatti sa nepohne bez benzinu :-)

    OK406: Ani za zlatý prase. Těžkej wergl, navíc ještě z toho zimního počasí nechutně za.... prostě, zablácenej.
    • 8
  12. na color lajnu mám z 91 nebo možná i z 92 druhého v němčině nabídkový leták. kurs franku v té době byl irelevantní, ona česká kačka byla tehdy jinde ( a ruský rubl jakbysmet) ... spíš si zjisti, kolik tehdá stály já nevím, třeba kleště, a přepočti to na ty kleště.. nebo nějaká jiná, v socialistickém Československu dostupná komodita (a že jich bylo ) Ten leták mám doma, zkusím ho někdy (někde) najít.
    • 94
  13. vix

    cena nafta&benzín

    A pak že to nejde Takže, dneska tankováno u stejné firmy, jako před 2 lety a nafta 28,90 ... při 3-5% roční inflaci, ceně dolaru a nafty na světových trzích.
    • 31
  14. Brzdí to křížem tedy PP+LZ a LP + PZ Jo, a jen pro info, u 205 to většinou uhnije pod nádrží.
    • 13
  15. vix

    cena nafta&benzín

    Asi to prostředí moc neznáš, viď? Není státní správa, jako státní správa. Jsem státním zaměstnancem 12 let a rozhodně si nemohu pochvalovat výši svého platu, spíš naopak. Gotreku, nesmíš vytrhávat věci z kontextu Pro tebe platí první začátek věty ano, vždy existuje možnost jak vydělávat víc. Jak jsi si jistě všiml, nikde nepíšu, že budeš ve státní správě spokojený. A ještě si odpověz na otázku, kolik jsi vydělával, než jsi do té státní správy nastoupil
    • 31
  16. vix

    cena nafta&benzín

    nehledě na to, že stále existuje možnost, jak vydělávat víc ... třeba změnit práci, třeba se naučit cizí jazyk, třeba studovat, třeba udělat rekvalifikační či svářečský kurz nebo prostě jen nastoupit do státní správy mmch, před 2 lety 12.12.2005 jsem tankoval za 26,50 Kč/lt ( ta cena mi zase jako terno nepřijde)
    • 31
  17. vix

    Mot. olej do 206 1.9D

    No, já bych ty teploty zase tak docela i řešil - přece jenom, ten 10W40 se dostane na ta správná místa rychleji. O tom, na jakou visklozitu byl ten motor konstruovanej ... Mmch - na 206 by snad měla jít objednat jako speciální výbava i roztáčecí klika, kdyby motor s tou 15W40 nepohl
    • 11
  18. vix

    predstih na 1,9DT

    mno, záleží, jak ho máš utažený
    • 15
  19. vix

    peugeot 207 rally sprint Strahov

    hezká troska
    • 9
  20. vix

    jaký žárovky?

    existujou taky relátka Ano, pokud jsi kutil a neva ti u 309 překopat elektriku. Nicméně to, co jsem napsal o heveru a 90W žárovkách je z mé strany pravda a za tím si stojím - prostě tam nepatří, a pokud vědomě riskuješ a ohrožuješ ostatní (a samozřejmě sebe a osádku svého vozu), je to jen a pouze tvé rozhodnutí. A neříkám, že dobré.
    • 29
  21. vix

    jaký žárovky?

    90W žárovky jsou na hever ... a když bude dotyčej alespoň trochu soudnej, dá ti vybrat : světla, nebo mezi oči ? 90W žárovky na auto nepatří - kór na 309, která má na přepínací páčce co dělat, aby udržela 55W
    • 29
  22. vix

    bořil někdo s 205 ? důsledky?

    aaischa: jo, ale zrovna na to bych nesázel
    • 23
  23. vix

    koupě 306 nebo 406?

    ceny základních dílů, jako olej, filtry, destičky apod jsou +/- stejné. Jiné jsou ovšem doopravdy ty ťukací věci, nedejbože nějaké specialitky ... výměník topení, světlomety, nárazníky apod. 306 by mělo jezdit po českých, moravských a moravskoslezských silnicích víc, než 406 a od toho se budë odvíjet i cena ND na vrakovištích. Nehledě na to, že toto kupodivu platí i pro německé, francouzské a španělské silnice. Prostě trh se 306 je větší, něž s 406. S tím, a s Garfieldem souhlasím Extrém jsou třeba 205, kde se nové díly dají sehnat "za hubičku" ( v jednoduchosti je krása) a staré víceméně za odvoz (pokud ovšem jsou )
    • 20
  24. vix

    bořil někdo s 205 ? důsledky?

    já nevím, mě sejmula zezadu Fobia při předjíždění (náraz na LZ bok) - rychlost asi 90 km/h, delta 15 km/h Pak jsem si rozmlátil předek o odbučujícího Favorita - rychlost 15 km/h delta 5 km/h No, a když jsem jel poprvé do práce, tak auto naložený, trochu jsem chvátal, bylo trochu mokro, předjížděl jsem kamion a Felicii za ním, a jen jsem se modlil, aby mi to tam strejda neposlal. A co myslíte? Poslal a bez blinkru... docela mě dostalo "brutální", ale naštěstí dostatečné zrychléní mého otřískaného vozu 205 D. Chytil jsem to přesně za přední dvěře (jak jsem chtěl a potřeboval) mého 3-doora, tedy už na zadní blatník. Naštěstí stín projíždějící 205 vrátil strejdu do "normálu". Ale bylo to fuj. S 205 nechtěj bourat, nechtěj bourat s žádným autem. Jen marketingoví specialisti si myslí, že auta se konstruují proto, aby se s nimi mezi body A a B bouralo (a tak se to dneska už i prezentuje). Rozdíl * v EURO-NCAP slouží pro porovnání do rychlosti asi 50 km/h, ne více. Pak už je to stejně o štěstí, aneb, kinetická energie roste s kvadrátem rychlosti. A hybnost samozřejmně s hmotností. A mmch, jak tvrdí kolega : "205 je tak dostatečně malá, že je problém se do ní strefit"
    • 23
  25. Ano, to je syndrom "zachránců aut". Chtějí, aby ty jejich "šroty" jezdily, a tak rozeberou kdejaké slušnější auto na ND Nic si z toho nedělejte, taky takhle "zachraňuju" auta
    • 94
×
×
  • Vytvořit...