Skoda, ze si nenapisal, ze si mal motor prehriaty a sahary nesli hned na uvod, trochu by to pomohlo hladat pricinu .
Uz viackrat na fore sa tu objavil jeden pdf dokument povodne z australskej stranky, kde je popisany veeeeeelmi pekne princip ako funguju sahary na P306. Je to sice pre benzinovy motor, kde sa o ovladanie sahar stara samostatna riadiaca elektronika sahar-BITRON (cez rele), ktory ma samostany snimac teploty chladiacej kvapaliny (hnedy). V mojom a ak sa nemylim, tak aj v tvojom aute su sahary riadene ECU cez relatka, ktore su zapojene rovnako ako na tej scheme.
Uz sa mi ho sem nechce opat davat, urcite ten dokumet tu na fore najdes,keby nie, daj vediet, myslim ze ti hodne pomoze.
Co sa tyka teplomera, aky tam mas teraz snimac? Novy, ci stary?Nebol si na diagniostike? Tam by si mal vediet vycitat teplotu motora cez ECU. To by mohlo pomoct analyzovat kde mas problem pri merani teploty.
Ako som pisal, na mojom aute (tiez mam len jeden modry snimac) sa info o teplote na budik odvadza od termistora, ktory je zapojeny medzi pinom 3 a kostrou. V tvojom motore podla mne dostupnych info to malo byt tak isto, ale podla snimaca aky mas, to zjavne tak nebude. Bud je merak zapojeny priamo na ECU, alebo jeden z vyvodov snimaca je spolocny pre merak aj pre ECU, alebo moze byt aj iny sposob zapojenia .... Nechcem hadat.
Ak si teda menil snimac a nic sa nezmenilo (bolo by uzitocne zmerat oba odpory na oboch snimacoch pri priblizne rovnakej teplote), skontroloval by som este konektor na snimac, mozno kabelaz... Moze to nakoniec robit aj pristrojovka (ja som mal napriklad prasknuty spoj priamo v palubopvke k ziarovke mazania). Pre tvoje info, budik merania teploty by mal byt vyvedeny na pine 5 zlteho konektora palubovky a mal by to byt vodic c. 401 ....