Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. miroja

    Spotreba

    Teoreticky sporebu moze ovplyvnit aj to. Jeho uloha je totiz upravit vstrekovanie naftu pri studenom motore. Ked sa voda zohreje, mal by sa vyradit. Nemam presne taky motor, ale tiez tento \"sytic\" mam. Ked nastartujem studeny motor, udrzuje to cca 1000 otaciek, ked sa motor zohreje, tak otacky klesnu na 750-800. Riesilo sa to tu viackrat, skus popozerat. EDIT:Tak som cosi nasiel napriklad tu: [Edited on 13/11/11 11:00 by miroja]
    • 14
  2. Podla mna cerpadlo riadi dvojfunkcne rele. Myslim, ze by malo byt hnede a malp by byt namontovane blizko baterky. Uz sa to tu riesilo, kukni naprikald toto vlakno:
    • 11
  3. miroja

    ohrievanie zadneho skla

    Spinac objavis, ked das dole vnutorny kryt piatych dveri. Ak si dobre spominam, dole v miestach kde je vybratie na ruky su dve skrutky a potom uz len stiahnut. Samotny spinac je taka mala rurocka v pravej casti dveri, v ktorej sa pohybuje kovova gulicka. Ta gulka sluzi ako spinac osvetlenia, ktore je pod platom. Niekde som tu zazrel aj fotku,ale netusim kde. To osvetlenie, co mas vzadu nad platom na streche ma take iste funkcie ako v predu (trvale svietenie ak je zapnuty klucik,vypnute, alebo v zavislosti od otvorenia bocnych dveri. Tak isto sa rozobera, je tam aj taka ista ziarovka.
    • 29
  4. miroja

    Pukanie v riadeni - Horne Ulozenie ?

    Podobne priznaky som mal aj ja. Podozrieval som horne loziska, nakoniec bol odlomeny kusok spruziny hore, ani nie cely zavit. Prislo sa na to, az ked som chcel vymenit loziska...
    • 21
  5. Myslim, ze ziarovky maju regulaciu jasu riadenu sirkou impulzu. Kedze vlakano standardnej ziarovky ma velku zotrvacnost, oko to nepostrehne ako blikanie. LED nema prakticky ziadnu zotrvacnost, preto to blika. Keby bola regulacia linearna (spojita), tak by to neblikalo, ale zas by kuril regulacny clen (tranzistor), preto sa to v modernejsich zapojeniach moc nepouziva.
  6. Neskusal si ziarovku vytiahnut z tej umelej hmoty? Mne to pripomina tie moje, ktore su trebars v hodinach, palubovke... Tiez bolo treba potocenim vybrat taku nejaku objimku a z nej vybrat samotnu bezobjimkovu ziarovku.
    • 26
  7. miroja

    Spodek auta

    Ja som bol na tom tak isto (P306 Break,vyrobeny dec. 2001). Tiez som vnutorny blatnik nemal, stav vo vnutri blatnika OK. Napriek tomu som ho kupil a pri vymene zimnych pneumatik namontoval. Este potrebuje trosku v jednom mieste \"doladit\", ale inak sadol celkom dobre.
    • 9
  8. miroja

    POMOC - svítí mi Diagnostika

    :D:D:D:D
    • 11
  9. miroja

    Spotreba

    306-ky maju standardne vzadu len jednu hmlovku. To druhe cervene \"svetielko\" je len sklicko, teda pokial to niekto pred tebou neprerobil. Zacal by som ziarovkou...
    • 14
  10. miroja

    Praskající H4

    Kde presne so meral to napatie? Ak priamo na akumulatore, tak alternator moze dodavat do palubnej siete aj vyssie napatie. Mal si vtedy zapnute svetla? Mozes mat niekde zly kontakt a pri vacsich prudoch to moze skreslovat namerane vysledky napatia. Navyse to blikanie svetiel by tiez mohlo naznacovat aj nejaky zly spoj...alebo problem s alternatorom (regulatorom).
    • 6
  11. miroja

    chladič

    Na fore sa da najst vela uzictocnych rad a informacii,len treba trosku hladat, vsak
    • 11
  12. miroja

    chladič

    Myslim, ze ti hodne pomoze vlakno s postupom ako vymenit chladic klimy od Marka306. Ked som menil svoj chladic klimy, bola to podla toho postupu brnkacka
    • 11
  13. miroja

    Zadní stěrač

    Mam sice Break, ale mohlo by to byt podobne. Najskor som musel dat dole pastovy kryt z vnutra piatych dveri. Potom som sa dostal k samotnemu stieracu. Ak si dobre spominam, tak do zadnych dveri sa po zapnuti packou dostava 12V, cele ovladanie motorceka stieraca zabezpecuje take modre rele - cyklocac . Malo by byt umiestnene blizko motorceka. V prvom rade si over (ziarovkou, merakom), ci tam mas napatie po zapnuti stieraca packou na volant. Skus sa pozriet, ci to tam nemas zoxidovane,alebo ci tam nemas len nejaky zly kontakt. Mohla tam zatiect voda. Dalsia moznost, ze mas prerusene vodice v priechodke medzi karoseriou a dverami. [Edited on 2/11/11 07:44 by miroja]
  14. miroja

    predne hmlovky

    Ten znak je aj podla mna symbol len ostrekovaca prednych svetiel. S hmlovymi svetlami to myslim nema nic spolocne. Aspon podla toho,ako to z tej fotky vidiet. Rele by malo byt skor pri poistkach pod palubovkou. Ked hovoris, ze kabelaz mas natiahnutu, tak skus zmerat, ci nahodou tie vodice od hmlovych svetiel nekoncia na niektorych kontaktoch kde nemas momentalne rele osadene. Ja mam novsie auto (asi taku istu poistkovu skrinku ako Andreww), takze ti uplne presne neporadim.
    • 14
  15. miroja

    Stale blika AIRBAG

    Cital som (aj tu na fore), ze niekto mal problem s kontaktmi airbagu na volante. Mal by tam byt kruzok, ci skor medzikruzie,o ktory sa dotykaju kontakty. V principe cosi ako uhliky na alternatore. Skus to tu prehladat.
    • 6
  16. miroja

    Prosím radu....

    Este skus nejake kvalitnejsie fotky. Uzitcny je aj detail na konektor,ale aj pohlad z dalej,aby sa dala lokalizovat poloha na motore.
    • 7
  17. miroja

    nefungují stěrače a rádio

    Este ma napadlo, ci to nahodou nesposobuje vadne radio, pripadne nejaky skrat v instalacie radia,zvlast ak nie je original.
    • 7
  18. miroja

    Prosím radu....

    Mohol by to snad byt spinac tlaku mazania,ale podla fotky je to skutocne len odhad. Ak som \"trafil\", staci novy konektor na vodic,tam velke prudy netecu. Ked sem budes davat lepsiu fotku, nezabudni pridat aj info o ake auto, rok vyroby a motor sa jedna. Najlepsie dole, do popisu.
    • 7
  19. miroja

    nefungují stěrače a rádio

    Mas stierac aj vzadu? Ak ano, skontroluj, ci nemac predrate a skratovane vodice v priechodke, alebo skratv v okoli motorceka (rele cyklovaca) piatych dveri.
    • 7
  20. miroja

    IGO8

    Mozno je to uz neskoro, ale vedel by som zabezpecit Navteq aj Teleatlas, (teraz TomTom) z juna (cerven) 2011 komplet Europu.
  21. miroja

    jak se dostat k anténě

    Nie je to tak davno, co sa to na fore riesilo. Skus pohladat
    • 6
  22. miroja

    Vysoká spotřeba 1,9D

    Skor by si sa mal asi popozerat po takom istom motore ako mas (DW8B), pretoze tento typ tam ma viac elektriky ako tie tri ostatne \"1,9-tky\" (a pokial viem ako jediny ma uz ECU). Aby si nemusel moc prerabat aj elektriku.
    • 75
  23. miroja

    Budík ukazatele teploty

    To moze len admin, uz som to tu aj parkrat navrhol ...
    • 17
  24. miroja

    Budík ukazatele teploty

    Isto si tu hladal? Tento odkaz som uz daval viackrat, tak preco nie aj teraz
    • 17
  25. miroja

    1,9D - klepanie motora

    No ja mam z toho tiez taky pocit, ze to bude skor v elektronike, nez v oleji ci filtroch, prave preto, ze zabral \"restart\" ECU. Pytal som sa znameho, co mi robi opravy na ktore si netrufam a aj on sa stretol s jednym takym pripadom (Xsara s rovnakym motorom), kde sa to minulu zimu stalao asi 4 x a odvedy pokoj... Asi pockam, s akou intenzitou sa to bude opakovat v mojom pripade a az to bude casto, zacnem sa tomu venovat intenzivnejisie.
    • 42
×
×
  • Vytvořit...