Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. Ak ide o mechanicke pocitadlo, tak mozno prasklo nejake prevodove koliesko. Na Skodovkach ( Favoritoch) praskalo umelohmotne koliesko z prevodu rychlomera na pocitadlo. Na prvy pohlad to ani nebolo videit, ale volne sa tocilo na oske...
  2. miroja

    zadny lavy podblatnik

    Tiez som ho nemal, kupil som ho cez nejaku firmu z hornej Oravy. Tusim dovoz z Polska. Celkom dobre pasoval. Ak si spomeniem, tak napisem kontakt.
    • 27
  3. Ziska par desiatok sekund casu :D:D
    • 6
  4. Ide skor o tlmenie hlucnosti, preto ho maju skor naftaky nez benzin. V zime prispieva rychlejsiemu zahriatiu motora. Poskodenia laku sa bat nemusis (ak motor nezahori plamenom ... ). [Edited on 29/4/13 10:15 by miroja]
    • 6
  5. Hladal som trochu na webe a zrejme ma aj tvoje auto podobne rele ako mam ja. Toto som nasiel ako nahradny diel:
  6. miroja

    Vypína kompresor klimatizácie

    Rozbehove kondiky potrebuje jednofazovy bezkomutatorovy motor na striedavy prud. Jednosmerny motor s komutatorom sa musi rozbehnut bez pomocnych zariadeni ak je eklektricky a mechanicky OK.
  7. Cau. Povodne som ti checl dodatocne zazelat vsetko najlepsie k vcerajsim meninam .. ale vidim, ze ta trapi klima . Aj mna hnevala. Raz isla, raz nie, uplne nahodne. Tak som nakoniec nasiel zavadu v relatku, ktore vypina klimu, ked je vyparnik prilis studeny. Ked som ho rozobral, okamzite bolo videt \" v com delo\" - popraskane spoje. Predpokladam, ze aj v tvojom aute mas nejake krabicky, ktore ovladaju klimu. Skus sa k nim prebojovat a skontrolovat, ci to tam nevyzeara tak, ako v mojej (tri spoje elmag. rele boli popraskane)... Stacilo prespajkovat a od som mal pokoj a snad pojde aj tento rok .
  8. Ak je to niekde pri vstrekovacom cerpadle, tak tato fotka by ti mohla pomoct. Nepises aky mas presne motor, asi uz DW8, toto je fotka starsieho cerpadla, ale vyzer to tam priblizne rovnako. Tie modre sipky na fotke si nevsimaj... EDIT: Tak som bol pomalsi ;-) [Edited on 26/4/13 11:20 by miroja]
    • 6
  9. Aj za seba by som naftaky tak neodsudzoval... aj ked moj je este atmosferak, co uz teraz tazko zozenies. Na tachometri mam cez 200 000 (nikto nezisti, kolko je skutocnost, kedze auto preslo cez AAA ) ale od vymeny oleja do dalsej mi klesne hladina na mierke o par mm. Spotrebu na dlhsie trasy mam okolo 5l, nastartoval som aj pri -27 stupnoch vonku pred panelakom bez garaze. Ja nepotrebujem trhat asfalt, kratke trasy riesim peso alebo na bicykli, taze pre mna je to dobra volba;) Aj ked som hned po kupe menil chladic klimy, opravoval sahary a pred rokom musel menit spuzinu(y) na prednej naprave, no mozno len preto, ze som na konci dialnice vletel do slusnej diery .
  10. Konecne teplo aj v nasich nadmorskych vyskach. V sobotu bolo sice polojasno, ale predtym aj vcera a dnes konecne slnkooooooo :-)) EDIT: Aktualny pohlad zo sterchy [Edited on 22/4/13 10:29 by miroja]
  11. miroja

    První jarní košení...

    Tak u nas este daky tyzden potrva, nez bude co kosit. Nad rodnou obcou je este zjazdovka plna snehu...
  12. miroja

    Sahara 306 HDI

    Treba vykrutit tri skrutky (M6?) na kazdom motore. Hlavu som mal pod vrtulou (tu som drzal stranovym klucom) a maticu zo starny chladica (tam som si pomohol malou racnou). Mne slo vybrat oba motory, urcite som neskaldal ani chladic klimy, ani chladic vody. HDI-cko som nerozoberal, ale myslim, ze tam nebude velky rozdiel.
  13. miroja

    Sahara 306 HDI

    Motory mam prikrutene na troch skrutkach (sestrane hlavy,M6?). Mam to tak na aute aj na nahradnnych saharach,aj ked tie boli zrejme z aute zpred faceliftu. Mne slo zhodit motory aj s vrtulami. Ja som zhodil este ten plech, na ktorom je zamok kapoty a potom mi cely plast s oboma ventilatormi siel odklopit od chladica klimy a pristup k skrutkam bol lepsi.
  14. miroja

    Sahara 306 HDI

    Ja som sa stretol s dvomi sposobmi uchytenia vrtule. Ja som mal krizovu skrutku, tu bolo treba odskrutkovat a potom sla vrtula stiahnut, na druhom motore to bolo zaistene inak, ale nespomeniem si ako. Bol tam tusim len nejaky pliesok ....
  15. miroja

    cim mazat sroby od kolesa

    Ja mazem jemnucko vazelinou vsetky skrutky, ktore som potreboval pri opravach povolit. Tak som to robil uz aj na 120-ke a ked som ju potom rozoberal do srotu (syn ju pretocil o 360 stupnov, takze to bol totalka), okrem jednej na plynovom pedali, som odskrutkoval vsetky... To som vtedy robil z dvoch \"orangeov\" jeden
  16. miroja

    Sahara 306 HDI

    Ja som zhadzoval masku svetla, naraznik, plech nad chladicom.... Potom uz siel plast s motomi odklonit a motory odskrutkovat. S uhlikmi ti neviem poradit, u mna bolo treba len povodne rozbybat. EDIT: Takto to vyzeralo u mna, ked som zhodil predok. Peri rozoberani som vyuzil postup na vymenu chladica klimy, co sem daval Marko306. [Edited on 15/4/13 08:25 by miroja]
  17. miroja

    Sahara 306 HDI

    Ak by si chcel menit len jeden motor, tak si daj pozor na elektricke parametre. Oba motory musia byt elektricky rovnake, pretoze inak by sa pri pomalej rychlosti nemusel jeden z nich vobec roztocit ... Mal som tiez problem s motormi, podarilo sa mi uz zohnat dalsie (bolo to 5 dni pred dovoloenkou v Chorvatsku), ale nakoniec sa podarilo oravit povodny motor. Na jednom motore som mal zoxidovany konektor (vidiet ho na obrazku nizssie), na druhom boli zahrdzavene uhliky. Motor sa da rozobrat po odnitovani na troch miestach motora. Jedeno miesto kde to treba roznitovat je teiz na fotke. No na tvojom motore to moze vyzerat trochu inak.
  18. miroja

    kontrolny srob prevodovky

    Ilustracne foto prevodovky aj so symbolmi pri konkretnych skrutkach (vypustacia, kontrolna/nalievacia, nalievacia).
  19. miroja

    volný konektor 306

    Podla toho, co mam k dispozicii, by to mala byt patica na casove rele ostrekovania svetlometov, tak ako pise Ferry. EDIT: sedi aj farba - seda. [Edited on 9/4/13 07:39 by miroja]
  20. Na meranie v takychto pripadoch ...
  21. Ak sa ti nechce auto rozoberat, skus najst podobny motor a na nom zmeraj prud, ktory tecie vodicom od zeraviaceho rele k svieckam a porovnaj s tvojim autom. Ale bude to len orientacne meranie, pretoze prud svieckou sa lisi aj od vyrobcu sviecky. No pri zavade aku popisujes by mal byt rozdiel markantny.
  22. Napriklad zmerat odber prudu vsetkych sviecok pri zeraveni. Dalsia moznost - odpojit vsetky sviecky od vodicov a zmerat ich odpor proti kostre. Takto si ich ale len orientacne overis, najlepsie je ich vybrat a kazdu postupne na par sekund pripojit k akumulatoru. Ono je dobre nielen vediet ze zeravia, ale aj vidiet ako zeravia. Aj ked zima uz konci a (dufam !!!! ) a startovanie za teplot pod -10 bude az o par mesiacov ... mozno...
  23. Skusil si aj synchronizovat ovladac podla navodu? Mam podobny problem a a mne nepomohlo ani to, tak mi zostava uz len pridat ovladac cez diagnostiku.
  24. Najcastejsie konektory pod sedackou, potom ten kruzok. Riesilo sa to na fore viackrat, ak pohladas, najdes aj fotky.
  25. miroja

    Dodělání podávacího čerpadla

    Myslim, ze napriklad motory DW10 (2,0l) maju pretlakove cerpadlo. Skus sa u nejakeho predajcu ND pozriet na obrazok. Montoval sa napriklad do 306-tiek, do 406-tiek...
    • 8
×
×
  • Vytvořit...