Přejít na obsah

miroja

Uživatel
  • Počet příspěvků

    1 345
  • Registrace

Vše od uživatele miroja

  1. Dik za info, mozno to tam koncom augusta testnem \"na vlastnej kozi\". Spomenies si ako sa tam pohybuju ceny za apartman/noc - dvaja dospeli ludia... PS: Cuvat viem (alebo si to aspon myslim)
  2. Ten tip z minuleho roku na StariGrad Paklanice som dostal myslim od teba. Mozno keby som nasiel nieco na zaciatku alebo konci dediny, tak by sa dalo ist niekam po plazi od centra... Nemusi to byt vyludnene, len uprednostnujem prirodnu plaz, bez betonovych platni, pristavnych mol, rybarov, kludne kameinkovu. Piesok vobec nie je podmienkou ... Ako si tam pozdavalo more? V Truranj (kde som bol minuly rok) boli napriklad dost velke prudy pri prilive a odlive, nastastie pralelne s pobrezim, takze ma neodplavilo od brehu, ale plavat proti bola zaberacka :-)
  3. Caute. Hladam nejaku malu dedinku najlepsie v okoli Zadaru. Ide mi aj o to, som nemusel byt na plazi, ktora je priamo pred domami, ale dalo by sa ist niekam mimo dediny, no zas nie autom. Kludne aj cez 10 min peso. Minuly rok som dostal tip na Turanj,mili ludia, fajn ubytovanie, dobra cena, len sa tam nedalo ist mimo ofic. plazi, aby mal clovek vacsi klud. Minuly rok som dostal tip aj na Starigrad. Ak ste tam niekto boli je tam niekde taka \"plaz\" ?
  4. Keby si tam dal terajsi - Cinsky, tak by si ho tam asi uz nenasiel. Pekne by sa za ten cas rozlozil na atomy. A ze Cinske vyrobky stoja za prd. Kdeze, to len oni myslia aj bezpecnu samodestrukciu ;-) Dva v jednom :-))
    • 26
  5. miroja

    elektronicka regulacia

    Regulacia ventilatora je na samotnom ventilatore. Su tu niekde aj fotky, verim, ze najdes, myslim, ze aj v sekcii 406-tiek. EDIT: V stredovom paneli palubovky je len ovladanie, ako som pisal, regulacia je pri ventilatore. Takto to vyzera v mojom ovladaci ventilatora (ziadna elektronika, iba par SMD odporov...): [Edited on 10/7/12 10:23 by miroja]
  6. Pravdepodobne bol meneny po buracke blatnik a ten uz nebol pozinkovany...
  7. miroja

    manual

    Da sa, len treba vediet od niekoho tie udaje, o ktorych pises ;-) ...
    • 7
  8. Ja som este moje auto neodvzdusnoval, tak ti nechcem radit len teoreticky, ale na fore sa to viackrat preberalo, tak skus pohladat, isto najdes vsetko potrebne.
    • 6
  9. miroja

    Vymena cerpadla JWZ na DW8

    Mozno sa mylim, ale WJZ = DW8 - mechanicke vstrekovanie, mechanicke riadenie okamihu vstreku (auto nema ECU). WJY = DW8B mechanicke vstrekovanie, elektronicke riadenie okamihu vstreku (auto ma ECU), cerpadlo ma o jeden konektor viac - spolu teda 3.
    • 7
  10. miroja

    Vymena cerpadla JWZ na DW8

    WJZ = DW8 WJY = DW8B
    • 7
  11. Co sahary. Tocili sa, ked si mal zvysenu teplotu na palubovke? EDIT: To mohol byt primarny problem. Teraz to mozes mat zavzdusnene, alebo ti mohlo odist termostat, tesnenie pod hlavou.... [Edited on 9/7/12 10:22 by miroja]
    • 6
  12. Ja mam Break a mne to vychdza na dlhodobu spotrebu za minuly rok 5.3. Bol som aj v Chorvatsku (s klimou a patricne nalozeny) a tiez jazdim aj mesto v zime. Ked myslim zimu, nemyslim tym zimu niekede okolo Komarna, alebo Bratislavy, ale poctivu zimu u nas na Liptove. Ked ti to zere viac ako by malo, bud mas problem v aute, alebo je to sposobom jazdy. Neverim tomu, ze by si sa sa na benzinaku pri tych istych podmienkach jazdy dostal na uroven spotreby nafty.
    • 18
  13. Sorry, prehlaidol som info, ze sa tocia aj na pomalu rychlost, beriem spat co som napisal v minulom prispevku. Ak je to tak, ze ti bezia sahary na obe rychlosti, tak potom by to skutocne ukazovalo na snimac teploty. Este by mohol nepresne merat teplotu snimac, ktory ukazuje teplotu na palubovke. To by sa dalo mozno overit cez diagnostiku ak ma auto s OBD-ckom....alebo nejakym inym (infra) teplomerom. Ak vytiahnes ten hnedy konektor, rozbehnu sa sahary na pomalu rychlost (na par sekund), alebo idu rovno naplno? Ked zapnes klimu (motor nastartovany a nie prehriaty, predpokladam, ze mas klimu funkcnu) tak na aku rychlost sa ti rozbehnu sahary?
    • 21
  14. Ak vytiahnes ten hnedy konektor, mali by sa sahary rozbehnut najskor na pomalu rychlot a o par sekund na plnu. Tebe zjavne nejdu sahary na pomalu rychlost. Podla vsetkeho mas vlastne motory OK, problem bude v ovladani. Skus vybrat obe poistky pre sahary (v motorovom priestore) a potom vytiahni konektor z hnedeho sniamca teploty. Mal by si pocut cvaknut najskor jedno rele a o par sekund zvysne dve. Poistky navrhujem vybrat preto, aby ti to nezatienil hluk zo sahar. Ak nebudes pocut to prve cvaknutie, treba hladat pricinu preco. Skus skontrolovat samotne rele, skontroluj tiez paticu, kabelaz vzadu za relatkami, moze byt problem aj v BITRONe, alebo kabelezi BITRON-rele .... Ak nahradis kontakty toho \"pomalychodneho\" rele prepojkou (v mojom pripade jedno z ciernych), mali by sa obe sahary rozbehnut na pomalu rychlost. kdesi som tu videl aj moju fotku,ale radsej to napisem opat, daj si pozor, ak sa netrafis na spravne piny patice, mozes poskodit BITRON. Takto si mozes overit, ci mas kabelaz motory-patice relatok a to prepinacie rele (ja ho mam zelene) OK
    • 21
  15. miroja

    ventilator

    A skusal si napajanie pripojit priamo na motor (cela elektronika ovladania odpojena)? Roztoci sa vtedy vzdy a spolahlivo? Neiskri prilis moc komutator?
  16. miroja

    Spojka klimatizace

    Cez diodu netecie prud trvale, iba v okamihu vypnutia, ked ma polacit napatovu spicku,ktora vznikne nahlym prerusenim prudu v indukcnosti (cievke elemag. spojky). Takze sa tam pouzivaju didoy, ktore su stavane na kratkodobe velke spicky.
    • 54
  17. miroja

    Spojka klimatizace

    Urcite v zavernom, paralelne k cievke (katoda na +). Ak nevies aky tam bol original, vyber nejaku rychlu aspon na 5A.
    • 54
  18. miroja

    Spojka klimatizace

    Ta dioda je tam na potlacenie napatovych spiciek, ktore vznikaju pri spinani,ale hlavne pri rozpinani tej elmag. spojky. Ak by bola naprikald skratovana, moze to poskodit vystupny prvok ovladania tejeto elmag spojky (pravdepodone rele, pripadne iny vykonovy spinaci prvok). Ak je prerusena, neplni funkciu a vtedy sa napatove spicky siria po elektroinstalacii vozidla. Nemusi sa nic stat (oktem rusenia autoradia),ale moze vdaka tomo odist nejaka elektronicka vybava auta.
    • 54
  19. Pozri sem. Marko to daval dole, ked menil chladic klimy.
    • 21
  20. Mam zopar otazok: Bezia ti vtedy oba motory na saharch? Bezia ti sahary najskor na pomalu rychlost a potom na plnu? Skusal si odpojit konektor na BITRON? Toto by ti nepomohlo?
    • 21
  21. miroja

    Stupně výbav

    Nieco \"home made\". Bud nejake doma skonstruovane zabezpecovacie zariadenie,alebol len jeho imitacia na odradenie zlodejov.
    • 32
  22. miroja

    ventilator

    Ak to vyzera ako rebrovanie hlavy na motorke, tak to nebude odpor. Zjavne mas elektronicku regulaciu otacok motora. Mozno je tam nejaky studak, alebo nieco vadne (darlington). Ak neholdujes elektronike, tak to asi sam neopravis. Uhliky v motore si kontroloval?
  23. miroja

    Spojka klimatizace

    Ak sa nemylim, a ma to ma rovnaky princip ako na 306-ke, tak skus najskor skontrolovat, ci ti ide napatie na elmag spojku ked ma zapnut klimu. Mal by tam byt pri kompresore konektor, tak meraj napatie na jeho dvoch pinoch. Ak je tam napatie, potom by som hladal chybu v elektromagnete spojky. Ak nie, je to mimo spojky (kompresora).
    • 54
  24. Ja som to nasiel v inzercii. Chlap to mal predtym na Oktavii combi a ze nemal problem. Vsak uvidim. Dufam, ze do stredy to budem mat, lebo vo stvrtok mame statny sviatok a v piatok si beriem volno, tak hadam s priatelkou niekam do okolia vybehneme aj s \"bicyklami na chrbte\"
    • 9
  25. No ja chodievam opacne. Byvam v L. Mikulasi a obcas idem do Brna. Idem cez ZA,dialnicou po Trencin,potom Uh. Hradiste, Brno (mimo dialnice). V CZ si znamku na dialnicu nekupujem, pretoze by to aj tak bolo len par km po dialnici a okolo Brna je dialniica \"starsieho rocnika\". Z dialnicneho vyjazdu v SK je par km betonka (ako dialnica okolo Brna), ale potom su to uz slusne cesty. Ak nechces kupovat dialnicnu znamku pre SK dialnice, tak potom najlacnejsie riesenie je ist cez Zilinu (Bytcu) . Aj ked Bytca -Zilina je aj dialnica, je to len cca 20km, takze to mozes obist a druhy usek dialnice je Ivachnova - L. Jan (cca 30km) ten sa da tiez obist. Tam by som odporucal skor ist cez Besenovu (na krizovatke po zjazde pred zaciatkom dialnice za benzinkou Slovnaft potom na krizovatke odbocit vlavo smer Besenova). Je to sice o par km viac do LM, ale je tam jednak krajsia priroda a aj cesta je o cosi lepsia. Mozna trasa Bytca - L. Jan bez dialnic: https://maps.google.sk/maps?saddr=Byt%C4%8Da&daddr=49.2400584,18.612566+to:49.1208433,19.4635313+to:liptovsky+jan&hl=sk&ie=UTF8&ll=49.071167,19.552574&spn=0.17746,0.308647&sll=49.104781,19.453611&sspn=0.044335,0.077162&geocode=FRYW7wIdGi4bASmBwDXdAWEURzHnlos09p07cA%3BFfpX7wIdVgEcASnnkhPxtGAURzFgVJOz0fcAEw%3BFUuG7QIda_0oASkDbcP0wKMVRzFAHm6y0fcAEw%3BFWFq7AIdyEIsASkzzjvZZpwVRzGVxPJYYfhNaA&dirflg=t&mra=dpe&mrsp=2&sz=14&via=1,2&t=m&z=12
    • 8
×
×
  • Vytvořit...