Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. krtek 2

    Snimac otacok

    daj vin
    • 10
  2. tlak paliva zmeraj preventivne by som pretesnil sacie potrubie tesnenie je za par drobnych
    • 32
  3. krtek 2

    Zadní stěrač

    urobil si dobre su tichsie nemaju vole lebo je to z jednej ocelovej pasoviny tam budes len gumicky menit len u nich je dolezity pritlak takze pravidelne mazat pohyblivu cast hlavneho ramena(klb) stieraca lebo ti stred sietracov prestane zotierat
    • 27
  4. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    ano to je ohrev vody , regulator tlaku paliva (nizkeho taku je vo filtri na spode toho vicka filtra http://picino.rajce.idnes.cz/nastenka/#7.jpg je to mechanicka zalezitost nic nespina 9len udrzuje tlak cca 1.25 baru v tom filtri a nadbytocna nafta ktoru cerpadlo tlaci sa vracia spet do nadrze cez tu lavu hadicku na vrchu filtra cerpadlo spina rj motora cez dvojrele v kastliku rj motora ,ten regulator len mechanicky udrzuje pozadovany tlak vo filtri
    • 53
  5. krtek 2

    blbnou sterace peugeot 406

    vazelina nevodi aspon nie klasicka
    • 11
  6. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    no podla foto neni tam ten bimetal ale u teba ani neni nutny preto lebo tie dva spodne natrubky mas navzajom prepojene je to taky medzityp ja to mam trochu inak zapojene i ked obal filtru mame rovnaky(len ty tu klapku nemas) mal by si mat potom uz elektricky predohrev ak vobec nejaky to malo ja tam mam na spode dve hadicky a idu na teleso termostatu (ohrev) takze su dve varianty zapojenie ako mam ja co ty nemas a druhe je ako mas ty ale musis tam matt elektricky predohrev ak ho nemas tak mas nejaky bastel, elektricky predohrev -https://www.google.sk/search?q=1579+Y6&tbm=isch&imgil=PabhePb32EPzaM%253A%253BsGOpUXBEOYNR9M%253Bhttp%25253A%25252F%25252Favtogorod.by%25252Fnews%25252Fview%25252Fv_prodaju_postupil_klapan_podogreva_dizelnogo_topliva_citroenpeugeot%25252F&source=iu&pf=m&fir=PabhePb32EPzaM%253A%252CsGOpUXBEOYNR9M%252C_&biw=1440&bih=809&usg=__FNiezGUqNJDO58w2EAnWhHHvuco%3D&ved=0ahUKEwjk9tCRss_JAhUHWiwKHeCoCPQQyjcIKQ&ei=vHBoVuSoDoe0sQHg0aKgDw#imgrc=PabhePb32EPzaM%3A&usg=__FNiezGUqNJDO58w2EAnWhHHvuco%3D pripadne daj vin kod a poviem ti presne ktory z tychto dvoch zapojeni mas mat
    • 53
  7. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    no urcite tam je ak neni zlomeny inak by tie dve spodne hadicky nemohli fungovat foto uloz niekam inam a sem daj len odkaz na to miesto
    • 53
  8. krtek 2

    2,0 HDI nestartuje

    a neboli tie spodne hadicky ucpane? na ten predohrev ? ono je to trochu nestasne vyriesene tym ze su hadicky na spode tak sa do nich dostava aj kal z filtra ten pada na najnizsie miesto sustavy co v tomto pripade su tie dve spodne hadicky potom ked je rano chladno bimetalova klapka sa prepne na tie spodne hadicky a ak tam je bordel ktory este chladom prituhne moze znepriechodnit cestu nafte do filtra
    • 53
  9. krtek 2

    Vrchni kryt motoru

    ja to zohnal na ebay
    • 21
  10. krtek 2

    Starter??

    robi to kedykolvek ale vecsinou sa to prejavi ked zacinaju prve ochladenia
    • 16
  11. krtek 2

    Topení

    nemas elektricke pridavne topenie takze toto odpada ako mozna pricina
    • 17
  12. krtek 2

    Topení

    daj vinkod tychh 1.6-tiek je hafo ale montovali elektricky ohrev aj do tychto motorizacii pokial dobre vidim problem moze byt aj v tom oprava- pise tam len nafta ale aj tak hod pre istotu vin kod
    • 17
  13. krtek 2

    Hluk- vibrace motoru 2.0HDi

    skontroluj reakcne vzpery (tzv akceleracne silentbloky)jeden je na vrchu motora lava strana a druhy je dole drzi motor
    • 16
  14. krtek 2

    Starter??

    ak sa ti to zopakuje poklep kladivom po starteri a toc znova ak sa roztoci su v tahu uhliky v starteru
    • 16
  15. krtek 2

    406 hdi teplota motora 66 kW

    teplota varu je posunuta vyssie pri vysom tlaku to znamena ak za normalneho (prevadzkoveho)tlaku v systeme sa voda vari pri 110 stupnoch pri vysich tlakoch sa to posunie napr na 115 stupnov ale termostat reaguje len na teplotu vody nema to s tym nic spolocne a vicko nadrzky ma pretlakovy ventil cize tlak sa tam vecsinov pohybuje v spravnych hodnotach ak motor nema iny problem
    • 24
  16. krtek 2

    Cuká, vyšší spotřeba

    pokial ma motor kod NFU(N6A) tak ma klasicku zapalovaciu rampu s dvoma cievkami je to jeden kus nedelitelne
    • 34
  17. krtek 2

    Cuká, vyšší spotřeba

    skus vyskusat inu zapalovacie cievku
    • 34
  18. krtek 2

    aditivum

    naco auto do mraznicky ? staci naftu v sklicku ten vyzrazany parafin je viditeny okom
    • 71
  19. krtek 2

    Topení

    a co mas za motor? benzin nafta? mas pridavne elektricke topenie? dolezite info
    • 17
  20. krtek 2

    aditivum

    ja to trochu to vif amatersky testoval a co mozem stopercentne potvrdit je studeny motor chyta lepsie a to hned po prvom pouzity v zime posuva zrazenie parafinu na nizsie minusove teploty odskusane v mraznicke a taktiez znizuje penivost nafty pena sa rozplynie do par sekund a neosetrenej nafte to trva aj par minut pokym zide pena tolko moje poznatky k ostatnym ucinkom sa nevyjadrujem
    • 71
  21. 1.2,a 110 koni? z dlhodobeho hladiska to bude podla mna pruser za mna urcite to HDi i ked osobnu skusenost s konkretnymi motormi nemam a viac preferujem benziny
    • 15
  22. krtek 2

    Riadenie, zvlášne správanie.

    http://www.isaauto.sk/e-shop/action/productdetail/oc/736.xhtml ja som tu pruzinku s ciapockov sice nevidel ale na obrazku vyssie to mas je to vo vnutri klbu je treba komplet odobrat vazelinu a hladat to trojcipe lozisko by malo byt podla mna na hriadeli zaistene poistnymi kruzkami proti pohybu neverim ze len tak je nasunute pozri ci na hriadeli su urobene zapich(zapichy) pre poistny kruzok(kruzky) v mieste trojcipeho loziska teoretcky ak neni lozisko zaistene proti pohybu tiez to moze robit problemy zaistene myslim takto https://www.google.sk/search?q=poloos+vnutorne+lozisko&biw=1440&bih=766&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_o9Tx-LrJAhWCa3IKHWT_Dv4Q_AUIBigB#imgrc=9UmX1arfYWOoIM%3A
    • 15
  23. krtek 2

    vyhřívání zrcátek

    mne neslo naklapanie zrkadiel a problem bol v tom joisticku ktorym naklapas bolo treba rozobrat a ocistit vodive obrazce plosnaku ci tebe ide len o vyhrev?
    • 46
  24. krtek 2

    pomalé stahování el.oken

    spolujazdcovo okno mi ide ako slimak jak v new tak v old modeli neriesim hlavne ze ide
    • 14
  25. krtek 2

    Riadenie, zvlášne správanie.

    https://www.google.sk/search?q=poloos+vnutorne+lozisko&biw=1440&bih=766&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj_o9Tx-LrJAhWCa3IKHWT_Dv4Q_AUIBigB#imgrc=-NUnhSmsMrXFSM%3A vlavo je to trojcipe lozisko a v pravo telo toho klbu foto je ilustracne
    • 15
×
×
  • Vytvořit...