Přejít na obsah

krtek 2

Uživatel
  • Počet příspěvků

    8 540
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    2

Vše od uživatele krtek 2

  1. krtek 2

    Kontrolka dobíjení

    meraj napetie na baterke ked sa sa za chodu motora rozsvieti kontrolka
    • 8
  2. krtek 2

    vymena budikov 1.6 hdi

    tak odpoviem si sam, staci vymenit kus za kus ,jediny problem je ze sa prepisali kilometre podla new budikov
  3. krtek 2

    Kontrolka dobíjení

    ten tenky kablik z altiku zdemontuj (zaizoluj aby sa nikde nedotkol kostry) a otoc klucik v zapalovani kontrolka nesmie svietit , berem spet tuto to ide cez BSi neviem ako sa to bude spravat
    • 8
  4. zdravim chlapi,menil uz niekto budiky? je to treba sparovat s autom alebo staci vymenit kus za kus ? 1.6 hdi 68Kw rv 2010
  5. obrazok a popis neni smerodatny ,to je len OEM kod ak pri tej remenici u predajcu najdes svoj OEM kod je dobra objednavam uz roky a este sa nestalo ze by nepasovalo a popisy obrazky castokrat boli zmetocne jediny problem by mohol nastat ak to tam uz mas prebastlene iny kompresor remen atd
  6. nepozeraj popis remenic u predajcov kazdy ma ine koty jeden maximalny priemer druhy len priemer drazok a podobne pozeraj podla oem kodu na tvoje auto a kupis spravnu
  7. myslis remenicu ci? jak sa mohli rysky prekryvat?- no prisponovalal viac spodnu kladku v napinani je rozdiel medzi tymito dvoma remenicami len 2.5 mm v priemere samozrejme trebalo by to na obvod prepocitat ked vezmem do uvahy ze remen je len na polovici obvodu remenice(necelej polovici) tak rozdiel medzi nimi bude cca 8 mm po obvode viac v prospech tej vecsej remenice 158
  8. na kladke sa ti musia prekryvat dierky ak sa kryju je to ok ,ak sa uz nekryju remen je vytahany treba menit alebo to niekto zle nasponoval
  9. krtek 2

    306 1.6 Nestartuje

    pozri ci mas iskru na svieckach
  10. to je na volnobeh mas tam aj otacky motoru pokial myslis mna
  11. tak tu to mas ,dobre som si pametal egr normalne je otvoreny, zatvara az ked dupnes na plyn (potrebujes vykon)
  12. nemam uplnu istotu ale tusim ze nema zavrety na volnobehu skuknem na dia a napisem
  13. no nebere to polohu egr uz som ti pisal, elektricku cast som mal na mysli elektromagneticky ventil ktory egru reguluje podtlak a tym ho ovlada ale v jakej realnej polohe sa egr nachadza to tvoje auto nevie to az modernejsie jak som pisal chyt tu trubku po jazde ak nebude horuca zaslepene je to dobre
  14. kde si to zaslepil? pod egrom alebo na saciom potrubi na tej nerezovej trubke?
  15. chapes ? egr system sa sklada z mechanickej a elektrickej casti ,mechanicku cast si odstavil cize egr uz nechodi(je zavrety trvalo) ,jedine co chodi je jeho solenoid ktory ovlada rj motora (to co vidis na dia ) ale je mu to k nicomu lebo uz nema co ovladat tak po jazde chyt tu trubku co som spominal vysie ak bude horuca tak si to spatne zaslepil ak nebude horuca problem v tom nebude a je treba hladat inde problem v riadeni motora
  16. a preco by mal byt zavrety? hoci je zaslepeny?,to co ti na dia ukazuje neni sledovacka egru ze kolko je otvoreny ale to rj motora ho chce otvorit na 10 percent to ze cez egr nic neprejde je vec druha ,vyskusaj co som ti pisal odpoj vahu a odsleduj tu trubku(trubku nie lebo mas zaslepene) ale pozeraj na dia vtedy by ho rj motora mala prestat otvarat egr -je mrtvy (zavrety trvalo) lebo si ho urcite odstrihol od podtlaku
  17. ked stratis udaj o hmotnosti vzduchu rj odstavi egr a ma byt zavrety mne to tak robi odpoj konektor odpoj konektor od vahy auto prebehni potom zastav a trubka od egru co ide do sania musi byt studena respektive studena nebude ale udrzis na nj ruku pokial na nej ruku neudrzis daco je zle bud prepusta zasekava sa a podobne egr
  18. krtek 2

    306 1.6 Nestartuje

    a ked das cerpadlo napriamo natocis?
  19. krtek 2

    ...když se daří...

    hydraulicku nenastelujes
  20. krtek 2

    ...když se daří...

    u new modelu nedavas ziaden kod ,radio ma ulozeny vinkod ,to znamena ak by si tam zalozil radio z inej 406 musis cez dia v konfiguracii prepisat vin kod (aby fungovalo)mozes v poho odpojit baterku tu mas nazornu ukazku
  21. krtek 2

    Zadní náprava 406, renovace.

    rozmysli si ci ti to stoji za to ak to rozoberies pomenis silentbloky tycky a potom este na GO no nieco to stat bude ,ak ti to vzadu moc nemlati tak by som to zbytocne nerozoberal inak ak sa do toho pustis tak pozri moje vlakno su tam aj fotky z repasu aj zakladny popis k tomu https://www.peugeot-club.com/topic/83123-krtkova-406-rhz/page-2?hl=+krtkova%20+406
    • 7
  22. krtek 2

    Zadní náprava 406, renovace.

    prednu napravnicu som daval dole a naspet ,priprav sa na to ze tie skrutky co ju drzia budu zarezle a bude to boj vytocit ich, nak tam neni nic zaludne okrem toho ze to ma svoju vahu a potrebujes bud pomocnikov alebo aspon dielensky zdvhak na kolieskach
    • 7
  23. krtek 2

    Zadní náprava 406, renovace.

    no ja tu napravu repasoval menil (vsetky silentbloky ) takmer kompletne okrem napravnice ta tam ostala, je tam toho dost na vymenu a taktiez tie nahhrad diely nieco stali
    • 7
  24. krtek 2

    Kontrolka mazání P 406

    aha mux no to nemam schema ,,a na ten pin konektora si pripojil kablik ktory je napjeny na kostru? a nesvieti?
  25. nakoniec to stejne asi rozhodne pani manzelka ,sry len sranda mam tretiu 406 takze neni to tak kriticke s tym aby sa to rozpadavalo, ten motor 1.8 16 je vpoho spolahlivy takze 4 roky to v poho prezije podvozok treba trochu castejse udrzovat ,(ulozenie tlmicov ,tycky stabilizatory a tak) inak ziadne zaludnosti elektrika v poho nesere sa ,az na par drobnosti miesta je dost je kde sadnut ,ja viac nepotrebujem staci mi to uplne ,vezmem nieco mladsie a furt to budem obzerat ze tu skrabnute tam skrabnute tu preliacinka a tak? nechce sa mi to auto svoju kvalitu rozhodne ma i ked ma aj nedostatky ako odlepujuce sa platno na tapaciroch(najvecsia pohroma 406 ) blbe radenie spiatocky priemerny vyhlad dozadu cez zadne skklo zvlast v noci a podobne
×
×
  • Vytvořit...