Přejít na obsah

Multiplex406

Člen klubu
  • Počet příspěvků

    217
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Multiplex406

  1. Multiplex406

    508 a olej

    Zdravím no nevím co máš za motor nebo jsem to přehlédl , ale pokud jsi měnil i filtr což je asi jasný a nemáš motor 1,6 VTI nebo THP kde je 4,25 nebo motor 1.6HDI kde je 3,25 a to by bylo zase moc. Tak 4.4l je drobet míň podle údajů které bys měl mít v návodu k obsluze. olej.pdf
  2. Olej mechanická převodovka 2014 - Vypuštění - Naplnění _ Mechanická převodovka ML6C.pdf
    • 81
  3. No nevím, ale s PP2000 se na test zrcátek 508 asi nedostaneš to chce DIAGBOX myslím ?
  4. Multiplex406

    Koberečky

    Zdravim Já koupil zde , jak na 508 tak 308new model a spokojenost, kvalita vypadá ok na 508 druhá zima a hlavně nesmrdí klasicky po gumě. Mám gumové celoročně. Látkové jsem měl origo a bortil (prošoupal) se mi v místě pod plyn.pedálem jak se opírá pata nohy. http://www.agauto.sk/cz/detail/koberce-gumove-peugeot-508-2011--19862.html
  5. Ještě doplním aditiva dle typu. 508 - B1KT0102P0 - Vývojová změna _ Aditivum pro systém filtrování pevných částic.pdf
  6. 508 - B1KI0108P0 - Naplnění _ Nádržka aditiva.pdf
  7. Multiplex406

    Vrzání z nápravy

    Něco podobného jsem také registroval nakonec to bylo upevnění spodních plasových krytů , které nejsou upevněny šrouby ale jen nacvaknuté , byla tam vůle a klepalo to. Použil jsem mezy podlahu a ochraný plast v místě přichycení gumové podložky cca 3-4mm tloušky a bylo po bouchání.
    • 72
  8. Multiplex406

    Economy mode activated

    Taky mě to štve , zrovna jsem dělal nějaké pokusi s telefonem a pořád jsem musel startovat. Bohužel to nejde nikde pomocí dia. vypnou ani nastavit (alespoň jsem na to nepřišel) pouze jde při diagnostice vystoupit z eco režimu na 1 hodinu aby neotravoval při diagnostice což samozřejmě problém v provozu neřeší. U 406 se i to nejobyčejněší origo radio prostě pokud nebyl zásah po hodině vyplo a bylo. PS: Pokrok nezastavíš
    • 13
  9. Multiplex406

    spotřeba / rozměr pneu

    No dovolím si odhadnout narůst spotřeby při regeneraci o více jak 50-80%
  10. Multiplex406

    spotřeba / rozměr pneu

    No jen chci podotknou že u vozů s FAP je standartně v BSI nastaveno nezapočítávat spotřebu při regeneraci do PP aby to majitele nelekalo proč ? to najednou tak žere:). Vzhledem k tomu že regenerace za ideálních podmínek probíhá cca každých 600 km což je 1x až 2x za nádrž je odchilka celkem logická.
  11. Nemám aut. , že by rozdíl v brzdovém systému ?
  12. No vzhledem že jsem trochu postiženej a vše pořád kontroluji tak na 100% vím že se mi nic nehřeje ani za deště , jezdím dlouhé trasy ve třech + tak 50% zátěž kufr , a kola jestli nehřejí kontroluji dost často od té doby co jsem na staré 406 hodil bubny do modra.
  13. Multiplex406

    závada na PGA jednotce

    Měl bych otázku: BPGA jednotka se týká jen vozidel vybavených bezklíčkovým startováním ? [upravil dne 25/6/14 20:25 od Multiplex406]
    • 17
  14. Tak že u mě ověřeno po odpojení ventilátoru pořád stejné při zapnutí AC = ventilátor vyloučen. Jak jsem psal u mě to ventilátor nedělá. Těžko posoudit na dálku jaké to vibrace každý má. Já si prostě myslím že je to záležitost agregátů především AC kompresoru který prostě v nízkých otáčkách vibruje je to jen točivé zařízení s plochou vačkou ( snad to nazývám správně ) které prostě vibruje a malinko snížené ot. motoru jeho zátěží se sečtou a je to cítit. Zkuste si odpojit konektor ventilátoru , položit ruku na AC kompresor a ať někdo sepne klimu , schválně jestli budete pociťovat vibrace kde jsou cítit nejvíce. ps: příklad úplně z něčeho jiného lítám modely vrtulníků kde toho taky dost rotuje tak že se vše s přesností na mg vyvažuje protože sebemenší vibrace by stroj dokonale rozebrali. A chci říc že přesto při roztáčení z nul. otáček na max. letové dochází v určité části otáče k vibracím že model by i někam odskákal pokud by v nich setrval.
    • 17
  15. Tak že u mě ověřeno po odpojení ventilátoru pořád stejné při zapnutí AC = ventilátor vyloučen.
    • 17
  16. Ještě udělám pokus vylučovací metodou - odpojim ventilátor a zkusim to. I když si myslím jak jsem to zkoušel tak běžel na I. stupeň a to není skoro slišet a vibrace jsem pociťoval při volnoběhu stejně, tak že ventilátor spíše ne , alespoň v mém případě.
    • 17
  17. No vy..... se na to je jedna z variant. Nebo pokud máš auto v záruce pevný nervy a čas, tak můžeš zkusit servis co on na to ??? ale obávám se že to zkončí tím že je to vlastnost. A ještě jedna připomínka mimo co si vzpomínám na svoji bývalou 406 1.9 td tak tam když se zapla klima tak se přidali na volnoběh otáčky. Hold nová doba.
    • 17
  18. Zdravim Musím potvrdit taky vibrace, když stojím zapnutá klima a je volnoběh. Pozorováno co auto mám. Dnes jsem to z důvodu své bádavé povahy a tématu zde jsem drobet zkoumal. Můj závěr: 1. vyvážení vrtule - aktivoval jsem přes dia chod vent. na II. rychlostní stupeň s bez nastartovaného motoru. v autě jsou cítit určité vibrace, ale jiné než při běhu motoru + klima. hmatem rukou na motor ventilátoru při běhu žádné vibrace cítit nejsou tudíž jisté vibrace jsou způsobené proudem vzduchu na lopatkách což považuji za normální jev , je to jen plast. 2.chod motoru +klima - po mírném zvýšení otáček motoru ( mírném tak že se nehne ani otáčkoměr který je krokový motor cca 1x krok 50 ot/min) vibrace ustanou můj osobní závěr je že při provozu klim. při volnoběžných ot. se motor zatíží a ot. malinko klesnou tak že to nelze pozorovat na budíku ( díky jeho krokové charakteristice) a agregát se dostane do stavu pociťované vibrace. [upravil dne 11/6/14 17:41 od Multiplex406] [upravil dne 11/6/14 17:42 od Multiplex406] [upravil dne 11/6/14 17:43 od Multiplex406]
    • 17
  19. Musím malinko reagovat , jak jsem již jednou psal první prohlídka servis německo , jinak sám doma a pořád. Samozřejmě né každý má podmínky , čas a znalosti se do toho pouštět. Jinak servis box používám a není nutné ani dráhé plný přístup. Když něco potřebuji vemu kreditku online si zaplatim 1 hodinu cca za 6.- euro a tisknu si do pdf. vše co potřebuji návody postupy podle kterých je vše jasné. To je reakce na plný přístup , tak je to dělané pro nezávislé opravce , tak že hodinu přístupu započte k práci a je to. A přípravky schválené výrobcem ?? toď otázka někdo je má možná všechny někdo ne a jiný je zas nepoužívá protože to zdržuje a to časově náročné třeba při geometrii a td. Značkové servisy nemají u mě důvěru nevím jestli někde v ČR nebo SK je servis kde můžete být přítomni u auta nebo se dívat s krze sklo jako já v německu ? ale jinak Vám prostě řeknou co mají a je to buď pravda nebo ne a člověk nemá šanci to poznat jestli je to udělané nebo jen napsané. Jinak já sám nejsem opravce, auta jsou jen můj koníček protože jsem v tom výrůstal, táta ,děda , strejda všechno automobylové opravárenství na různých úrovních.
  20. 319 € To je ale drahá myčka:D
  21. Se divím že neměnili vzduchový filtr ??
  22. Multiplex406

    spotřeba / rozměr pneu

    Tak taky drobet do mlýna 25.1.2014 dálnice z Plzně - směr Fr. Orciéres - tam a zpět celkem 2160 km Zimní gumy 215/60/16 continental 3 lidi komplet 3x lyže ,3x snowboardy jídlo a spousty piva. ( všechno ve vnitř) Takhle jsem to auto sedět ještě neviděl. Jízda 120 a 2 oktávky v koloně přede mnou tak jsem jízdu musel korigovat + -. (jedna okta 1.9 PD + rakev 6,1, druhá ta samá motorizace ale kombi bez rakve 5,2 ) V cíli 5.1 ale z Grenoblu cesta do střediska cca 130 km jsem chvílemy ve stoupání myslel že jsem někde ztratil tak 100kW:D celkově domů za 5.0 [upravil dne 2/3/14 07:21 od Multiplex406]
  23. Multiplex406

    Vrzání z nápravy

    Zkusil bych ještě vyloučit jako zdroj pazvuku uložení příčného stabilizátoru v gumě a to demontáží tyček stabilizátoru a následné zkoušce jízdou přes nějakou nerovnost kde se to projevuje. Prostě to musí být něco co je ovlivněné teplotou - plast , guma ???
  24. Multiplex406

    Vyzvananie pri hovore

    Mě to třeba nefungovalo s Samsung s5610 utopia žadný android a nešlo to ani na hf parotu ve služebním
  25. Multiplex406

    508 - skúsenosti.

    Zdravím v novém roce. Jednoduchá otázka pro mou hlavu zapomnětlivou. Obyčejný oranžový display bez navi (RD5) - teplota venku klesne pod 3° a méně mezi budíkama se na displeji na chvilku objeví grafické hlášení možné námrazy \" RISK OFF ICE \" OTÁZKA: je toto zobrazení provázeno zvukovým signálem ANO NE ? (jako třeba rezerva paliva) dík
×
×
  • Vytvořit...