Asi tady budou větší odborníci takže jen pár bodů: u některých bank mít účet musíš, u jiných ne, ale založení nneí problém, samozřejmě, že to měsíčně něco \"žere\". Peníze složit jdou, ale zjisti si konkrétní podmínky, Někde je to za poplatek, někde zdarma, ale jen ke dni uplynutí fixace, jinde úplně bez poplatku... ale podmínky se můžou poměrně zásadně lišit.
Nijak bych se tím netrápil, dal si dohromady podstatné věci - tedy částku, dobu trvání, možnosti předčasného splacení, pojištění ... a s tímhle zadáním si oběhnul banky a požádal o nabídku.