Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. koblih69

    škrtící klapka 1.6HDI

    No tak jí zase vklidu zamontuj a nevymejšlej ptákoviny.
    • 25
  2. koblih69

    Aktuální spotřeba

    Čím rychleji to bude \"padat\" tím nestabilnější bude ten údaj při ustálené jízdě. Takže se upravuje ten algoritmus tak aby to mělo určitou setrvačnost - předpokládám, že s enebere nebere se aktuální hodnota, ale průměruje se pár posledních hodnot ( samozřejmě měřených několikrát za s )... ale to nemá smysl rozebírat. Nevypovídá to totiž nic o tom, že by jedno auto mělo mít menší a druhé větší spotřebu.
  3. koblih69

    škrtící klapka 1.6HDI

    Hm tak to půjde zase brzy ven :D:D
    • 25
  4. koblih69

    Kapota + folie

    Pokud chystáš takovou ptákovinu tak kup kapotu na vrakáči.
    • 14
  5. koblih69

    Jaký motor v naftě

    Setřím abych pak zaplatil víc :D:D to bych řešil úplně jako poslední. Dám příklad - rozdíl v povinným ručení bude stokoruny, ale co když budeš potřebovat Repas vstřiků? Když zvolíš auto se Siemensem tak se nedají repasovat a kupuješ nové a rozdíl ceny repase třeba Bosch a koupě nové sady Siemen bude tak velký, že rozdíl v povinném ručení ti to nepokryje ani za 10 let Stejně tak třeba spojka a pod.
    • 33
  6. koblih69

    Kapota + folie

    Nalakovat to samozřejmě musíš i pod tu fólii... i když záleží na jak dlouho to plánuješ ... Nicméně to bude stejně vypadat jako že jsi koupil na vrakáči černou kapotu a až bude po vejplatě tak se jí budeš teprve moct dát do barvy.
    • 14
  7. koblih69

    Peugeot 206 kola

    Je to jako v Sandokanovi všichni si sednou, připoutají se a řidič zakříčí \"Roubíky do úst\" a jede se. Jen tak mají jistotu, že si nepřekousnou jazyk Rouzumím, že velké kola vypadají dobře, ale já s autem potřebuju jezdit a né se kodrcat
    • 9
  8. koblih69

    Olej ENEOS

    No tak já si cenu na netu najít umím, takže moje poznámka šla směrem k Radkovi - tedy za jakou cenu to koupí on od známého. Pokud za víc než Total pak nevidím jediný důvod.
    • 14
  9. koblih69

    Olej ENEOS

    Radku, klidně u tebe už není co zkazit :D:D Jenom vtípek. Je fakt, že Nippon je renomovaný výrobce, ale jak je na tom cenově ve srovnání s Totálkou?
    • 14
  10. koblih69

    Přilepení znaku

    Pak jí ale nalep na sklo a né na lak, abys nelitoval až jí budeš chtít sundat.
    • 61
  11. koblih69

    Jaký motor v naftě

    Hm tak to je pech, doufal jsme, že aspoń do prvních modelů, tak to je špatně. Pak bych sáhnul po 66kw ale nechtěl bych Siemens. 1,6 je super motor, moderní a pod... ale na mě dojem neudělal ať už problémy s turbem a pod, ale má výbornou spotřebu. Takže to už raději 100kw, a když tak nad tím přemýšlím možná bych stejně šel to toho 8-mi ventilu 2,0 i přes FAP.
    • 33
  12. koblih69

    ťaha doprava

    robčo mockrát se mi stalo, že to bylo jen pneumatikami jak ti radí Olda. Vydrž na zimní pneu jeslti se to nevyřeší.
    • 28
  13. koblih69

    Přilepení znaku

    Nic tam nelep ! A zvážil bych ještě ty tuzing světla...
    • 61
  14. koblih69

    Jaký motor v naftě

    66kw má výhodu v tom, že tam není Dvouhmota. Jinak bych sáhnul po RHZ ( 80kw ) spotřebu s rozumnou jízdou udržíš na 5,7-5,8
    • 33
  15. Tak co Vendelínku? Jak to jezdí?
  16. koblih69

    Noční hlídání

    Zákazník je asi kolotočář Eda
  17. koblih69

    Noční hlídání

    Encyklopedie miluju
  18. koblih69

    Noční hlídání

    :D:D:D
  19. koblih69

    Auto pro manželku

    1. mechanika bych hodil ze stráně.... 2. picanto má podle mě normální mechanické čerpadlo hnané řemenem příslušenství 3. napřed bych kouknul na to jeslti tonení zavzdušněné případně vyměnil kapalinu. Nějaká obyč za Kelly bude kolem 100,- za litr to za zkoušku stojí. Samozřejmě je potřeba zkontrolovat jestli tam není nějaká jiná mech. vada. 4. Nevím jeslti to jde \"poštelovat\" ale v nejhorším by tě čekala repase hřebene případně jeho výměna z vrakáče. 5. Manželka jezdí už 5 let s Fiatem Panda - tuším, že 2 jsou dokonce tady v inzerci. Řadička vedle volantu, otočka na pětikoruně, Posilovač s funkcí CITY, perfektní výhled jako z dodávky. O spotřebě 5,3 za posledních 70 tis., vynikající spolehlivosti a levných ND ani nemluvím.
    • 8
  20. koblih69

    Vrácení poštovného či ne....

    I když by to asi bylo pro všechny prodávající příjemné tak to tak není. Jednak zbavit někoho práv jednostranným prohlášením dost dobře nejde a jednak tyhle pravidla plynou z institutu kupní smlouvy a odpovědnosti prodávajícího podle obč. zákoníku né z čehosi pojmenovaného \"obchodník\". Stačí si projít příslušné předpisy... to že si to někdo myslí a píše na Fakturu nebo ZL a pod nic neznamená do té doby dokud to nepodepíšu a i když podepíšu něco co mě krátí na právech daných zákonem nemá to žádný vliv. Takhle hloupý prodejce akorát riskuje, že mu někdo po 23 měsících napadne smlouvu a ta se stane jednoduše neplatnou s tím, že si vzájmně vrátí plnění a on na tom silně prodělá. Kupní smlouva vznikne bez ohledu na to jeslti je na jedné straně obchod (právní subjekt) a na druhé koncový zákazník, bez ohledu na to jesltl je zboží použité nebo nové. Zde jde jen o posouzení případných odpovědností za vady. Ale i věc použitá má svou standardní (byť zkrácenou) záruku na vady. Od kupní smlouvy uzavřené na dálku ( elektronicky, telefonicky, mimo provozovnu... ) platí možnost bez udání důvodu odstoupit ve zmíněné lhůtě. Je pravdou, že jsou z toho vyloučeny některé věci rychlé spotřeby a podléhající zastarání, vyrobené na míru. Zájemcům můžu poslat příslušné judikatury a související právní rozbory - manželka to zpracovává denně... Mimochodem konkrétně na Aukru se k tomu vyjadřoval i právník Aukra s jasným výsledkem... stačí pohledat BTW AUKRO není dražba - to je hrubý omyl. Je to tzv internetová aukce na kterou je z hlediska práva pohlíženo jako formu jakési inzerce která vede ke zprostředkování kupní smlouvy a ta se plně řídí občanským zákoníkem ( může i obchodním ale jen mezi 2 právními subjekty )
    • 21
  21. koblih69

    Nová autobatéria

    Bosch, chytrému napověz, ty ostatní trkni...
    • 22
  22. koblih69

    Nová autobatéria

    Varta
    • 22
  23. koblih69

    Trasenie volantu pri brzdeni

    no já bych se nebál ani tak účinnosti, ale spíš toho, že při brždění do zatáčky to má tendenci odskakovat.
    • 13
  24. koblih69

    Vrácení poštovného či ne....

    Pro právní subjekt? To jistě ne... to je podle občanského zákoníku a ten předpis je taky nadřezený občanskému zákoníku.... pokud by to bylo podle obchodního tak jsou posmínky smluvní a je to jenna dohodě
    • 21
  25. koblih69

    Vrácení poštovného či ne....

    No napsat že poštovné nevracíš můžeš, ale z právního hlediska je to asi stejně platné jako bys nenapsal nic. Platná právní úprava je tomu nadřazená. Samozřejmě by byla ostuda kdyby to kupující požadoval, ale kdyby došlo na lámání chleba tak by se ho domohl. Ještě k tomu vrácení poštovného za zaslání zpět tak to musím ještě upřesnit protože by se to co jsem psal dalo špatně vysvětlit. Pokud je to vrácení do 14-ti dnů pak jde poštovné za kupujícím. Pokud by ale zboží nemělo uvedené vlastnosti, nebo šlo o vrácení na základě reklamace pak má kupující nárok i na úhradu přiměřených nákladů které mu v souvislosti s tím vznikly, což je mimo jiné také třeba poštovné. [upravil dne 15/10/12 20:20 od koblih69]
    • 21
×
×
  • Vytvořit...