Tak ať si kamarád koupí třeba I30, v servisu mu pak budou tvrdit, že to není vada, ale vlastnost Osobně si mylsím, že kdyby to byla lambda tak by jí kamarád prostě vyměnil a jezdil dát... takže je otázka jak velkej kamarád to je
Bohužel ve spoustě servisů udělají diag. a podle hlášky mění díly. Takže třeba hláška \"překročena regulace lamda\" pro ně přece znamená že je špatná lambda. Ve skutečnosti je problém v tom, že rozsah lambdy nestačí pro regulaci....
Hned po startu auto nereguluje na lambdu. Většinou až tak po 30-60s takže vyzkoušej natočit a hned vyrazit a potom nechat stát 2 minuty a udělat to stejné. Pokud se bude chovat stejně asi není problém v lambdě.
Může to být spousta věcí - čidlo teploty, špinavá klapky, vadný krokový motorek, netěsné sání ... ale třeba i horší svíčky a pod. Nicméně nebývá to drahá závada.