Přejít na obsah

koblih69

Uživatel
  • Počet příspěvků

    22 390
  • Registrace

Vše od uživatele koblih69

  1. koblih69

    306 5dv hatch 1,4

    A hlavně bude mít otimální délku a tím i nejlepší možný příjem [upravil dne 30/12/12 12:12 od koblih69]
  2. koblih69

    Svatba v Hr

    Nebuď lenoch, net je téhle \"romantiky\" plný. Tady třeba něco ofiko: http://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/jak_resit_situace_v_zahranici/snatek_v_zahranici.html PS: ještě je čas...
    • 26
  3. koblih69

    306 5dv hatch 1,4

    Já nebyl v myčce ani nepamatuju, ono taky není o co stát. Pravda pokud jsou tam textilní kartáče je to o 100% lepší, ale stejně ten prach dřeš po kastli.
  4. koblih69

    točí ale nestartuje

    Do indukčního jsou právě jen 2 kabely Je to porostě cívka. Samozřejmě můžou být 2+stínění, Případně víc pokud je ta cívka dvojitá a pod. Ale klasické indukční čidlo jsou 2 kabely.
    • 15
  5. koblih69

    306 5dv hatch 1,4

    Marcel myslí asi tu origo z Peugeotu, to je asi menší zlo než to v tvém odkazu. Jinak nesundávat anténu do myčky tomu nerozumík, když budu puntičkář tak je to i v návodu u myčky napsané. Já sundávám samozřejmě vždycky. Možná ti chybí vidět poničenou střechu (myslím prolomenej plech) po mytí s nesundanou anténou
  6. Ne, to by neblikala kontrolka oleje...
    • 13
  7. koblih69

    Motor K.O. ???

    Tím bezpochyby ničemu neuškodíš
  8. Nevrže ten automatickej napínák? Já tam slyším něco kovovýho.
    • 29
  9. Tohle mě docela pobavilo:
    • 11
  10. koblih69

    Motor K.O. ???

    Oddie má pravdu. Mrkni na weby třeba turbo servisů - doporučují \"dochlazovat\" volnou jízdou nebo stáním na volnoběh 2 min. A to je potřeba brát jako bezpečné maximum. Tak vezmi realitu - jedeš po dálnici uvidíš benzínku, lehce zpomalíš zařadíš se do odbočovacího pruhu, najedeš kam potřebuješ, propleteš se mezi auty a zastavíš. V tom je ten vtip - nejdeš plnej kotel s turbem do ruda a nezastavíš o betovou zeď. Už jenom to jak jedeš po dálnici je zlomek maximálního výkonu. Další věc je to, že upečení oleje v kluzném ložisku není tak dramatické jak se zdá - ano olej neproudí, ale také se neroztáčí turbo takže ten doběh trvá jen pár sekund. Na to aby se za takový okamžik upekl olej je potřeba aby byl jednak hodně plný karbonu (vysoký interval výměny) měl nízký horní index (proto je pro turbo obvykle lepší 5W40 než 5W30) a ještě byla extrémní teplota pánvičky ložiska. Viz například stejné motory Renault v Laguně a Primeře. u Nissanu je větší olejový filtr a interval výměny o 1/3 kratší a problémy s turbem jsou nesrovnatelně menší. Pokud bych měl jako kašpárek při každém vyjetí do kopce dochlazovat turbo tak si koupím auto, které turbo nemá... [upravil dne 30/12/12 10:39 od koblih69]
  11. koblih69

    Diagnostika Lexia

    Přesně tak, ke stažení zdarma třeba zde: http://www.slunecnice.cz/sw/pdfcreator/
  12. koblih69

    Distanční podložky

    Pánové blábolit se na internetu dá o všem, ale občas je dobré o tom vědět alespoň základy. Abych dlouho nežvanil jí tak jsem Vám vyhledal pár materiálů ke studiu. Snažil jsem se aby byly co nejvíce, k tématu, ale najdete tisíce dalších. Obecné povídání najdete na oblíbené Wikipedii: http://en.wikipedia.org/wiki/Scrub_radius Zde je poměrně pěkně popsáno jaký má vliv změna ET na chování auta zejména při brždění http://www.timloto.org/download/pdf_lesbrieven/steering/chapter1wheelalignment.pdf Docela jednoduše je to k pochopení také tady: http://forums.rennlist.com/rennforums/racing-and-drivers-education-forum/626833-impact-of-wheel-spacers-on-front-geometry-and-handling.html Případně trochu komplikovaněji, ale zase z akademické půdy: http://www.msrsas.org/docs/sastech_journals/archives/Sept2010/2.pdf Pokud budete hledat dále \"scrub radius\" nebo \"scrub radius effects\" najdete dost informací o tom jak lze tento negativní jev eliminovat změnou geometrie. Jednom dodám, že vliv se zásadně mění s konstrukcí nápravy, takže nelze generalizovat - to co na jednom typu nápravy umožňuje s minimálními problémy měnit rozsah ET je na jiný typ nápravy nepoužitelné - ale i tohl se v odkazech dočtete. Chápu, že je někomu jedno jeslti auto bzdí lépe nebo hůř, jestli s mu sjíždí pneu víc nebo ne. Jen mě zlobí když se plácají blbosti protože to \"internet snese\". Pokud bude mít někdo dotaz prosím do SZ, v tomhle vláknu už reagovat nebudu abych nekazil \"majiteli\" jeho vlákno.
    • 39
  13. koblih69

    Bočné lišty

    Velmi smiešne..Pokial bolo aj tych 12 tisic prispevkov podobnych zomuto,,nemam slov ... On už ti to napsal Přema - už jsi někdy viděl plastové lišty v peci? A vůbec už jsi byl poslední dobou v nějakých lakovnách (když pominu práškovou lakovnu)? Zamysli se prosím příště nad tím co píšeš a pak se vztekej. Pokud si z tebe vystřelil ten lakýra tak chápu že to není příjemné když si z tebe ještě dělám legraci já, niméně pokud plácneš tohle tak se moc nediv.
    • 55
  14. koblih69

    Motor K.O. ???

    Jě běžný, že jsou ty hadice umazané od oleje, ale tohle už vypadá na vážnější problém.
  15. Klínový řemen už v autě těžko najdeš - používá se buď zubový (rozvody) a nebo drážkový (pohon příslušenství). Resp. většinou jsou tam oba. Nastříkej na ten drážkovaný řemen mýdlovou vodu v rozprašovači a pokud to stihne je vada v něm. Je to typ 6PK1888, Cena kolem 500,-
    • 22
  16. koblih69

    Kontrolka dobíjení

    Kontrolka diag svítí oranžově, takže ta to nebude. Nastartuj, někoho posaď za volant a pořádně zaber za všechny svazky. Bude to nějaký špatný kontakt nebo kostra.
    • 10
  17. Asi bych neměl přispívat jako \"srazový bojkotér\" ale jen tak ze zkušenosti - když děláme nějakou akci (třeba sportovní nebo zájmovou) tak občas uděláme i trička s nápisy aby nás bylo vidět. Cena trička je u Číňana 30,- a není až zase tak kvalitativně hrozný. Potisk vyjde na jedno tričko cca na 10,- takže každej má za 40,- legraci na jeden den. Ty trička pak už nikdo nepoužívá, včetně mě. Na práci je mi jich líto, ale že bych v tom vyrazil ven to teda né. A jenom dodám, že představa, že chodím někde s přezdívkou vytištěnou na \"bradavce\" se mi zdá dost šílená, to už raději na chvilku ty vizitky na špendlík nebo šnůrku s vizitkou na krk.
    • 85
  18. koblih69

    Motor K.O. ???

    Co to je dost?
  19. koblih69

    nehreje kúrenie

    Je to tu XY popsané - odděláš plasty po stranách středového tunelu a vidíš na každé straně 2 motorky ( míchací a rozvod vzduchu )
    • 36
  20. koblih69

    Poškozený lak na kapotě

    Co to je za ptákovinu? Podívej se jak vypadá lak na rozleštěném autě starém 11 let... úběr na takhle starém laku je 10-15% kdyý se jde na 20% tak je to maximum
    • 20
  21. koblih69

    Problém ESP/ASR

    Ona bude i ohraná odpověď - musíš udělat diag a kounout na to co závadů způsobilo (čidlo ABS, snímač úhlu volantu... )
    • 51
  22. Asi jsi reagoval na příspěvek který jsem smáznul... uvědomil jsem si, že to nebylo u 306, takže to nemá smysl i když podle dokumnetace by to mělo jít vyměnit jen po demontáži popelníku. K té pojisce právě směřuju
    • 24
  23. Žárovka popelníku svítí?
    • 24
  24. koblih69

    Stříbrný vysavač 206

    Nezahrávej si s tím, pokud se turbo rozpadne jednak jdou kovové části do sání a jednak může zhavarovat středové ložisko a začne jít olej do sání což pokud okamžitě nezareaguješ znamená většinou konec motoru
  25. koblih69

    tece olej - hodne

    To je normální jde o to jestli po povolení fouknul tlak, Pokud neznatelně je to OK. Asi nezbude než to gufero vyměnit. Hřídel dobře očisti přejeď prstem jeslti na ní není nějaký otřep. Gufero mázni a mělo by to být OK.
    • 13
×
×
  • Vytvořit...