Pánové blábolit se na internetu dá o všem, ale občas je dobré o tom vědět alespoň základy. Abych dlouho nežvanil jí tak jsem Vám vyhledal pár materiálů ke studiu. Snažil jsem se aby byly co nejvíce, k tématu, ale najdete tisíce dalších.
Obecné povídání najdete na oblíbené Wikipedii:
http://en.wikipedia.org/wiki/Scrub_radius
Zde je poměrně pěkně popsáno jaký má vliv změna ET na chování auta zejména při brždění
http://www.timloto.org/download/pdf_lesbrieven/steering/chapter1wheelalignment.pdf
Docela jednoduše je to k pochopení také tady:
http://forums.rennlist.com/rennforums/racing-and-drivers-education-forum/626833-impact-of-wheel-spacers-on-front-geometry-and-handling.html
Případně trochu komplikovaněji, ale zase z akademické půdy:
http://www.msrsas.org/docs/sastech_journals/archives/Sept2010/2.pdf
Pokud budete hledat dále \"scrub radius\" nebo \"scrub radius effects\" najdete dost informací o tom jak lze tento negativní jev eliminovat změnou geometrie. Jednom dodám, že vliv se zásadně mění s konstrukcí nápravy, takže nelze generalizovat - to co na jednom typu nápravy umožňuje s minimálními problémy měnit rozsah ET je na jiný typ nápravy nepoužitelné - ale i tohl se v odkazech dočtete.
Chápu, že je někomu jedno jeslti auto bzdí lépe nebo hůř, jestli s mu sjíždí pneu víc nebo ne. Jen mě zlobí když se plácají blbosti protože to \"internet snese\".
Pokud bude mít někdo dotaz prosím do SZ, v tomhle vláknu už reagovat nebudu abych nekazil \"majiteli\" jeho vlákno.