Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Schema originál navigace

    Možná se po zprovoznění ozve původní majitel, až dostane sms s polohou auta...
  2. Já jsem dělal na 206, byly to takové vrtulky a vnitřní hrana byla zaseklá o plech - neklouzala po něm. Větší silou to křidélko uletělo. Na těch dveřích (jedněch) byly caplíky různých typů. Z těch, co vypadají jako prsty do špetky, nepraskla ani jedna. [upravil dne 29.8.2012 11:15 od P607Olda]
  3. Na vycvakávání je nejlepší origo nástroj, ale nemám, tak se osvědčil úhelník z plochého plechu tl. 2 mm (ramena např. 60 a více než 150 mm), do kterého do ramene 60 mm zepředu vybrousíš (vyřežeš) zářez ve tvaru V (velikost asi 20 mm). Při práci úhelník podkládej plastem, aby netlačil přímo na lak. Je potřeba dělat to v teple (což nyní není problém). Stejně polovina caplíků se zničí - jsou různého typu - podle typu nejdou ven anebo praskají.
  4. Povol víčko, když to nebude tlakovat, tak to bude téct podstatně míň.
  5. P607Olda

    jak sundat kridlo z kufru

    Buďto mít šikovnou ruku dvakrát zahnutou, anebo si rozbruškou udělat otvor v krycím plechu. Ten, kdo to montoval, to tam taky musel nějak nasadit.
  6. P607Olda

    klíček

    Hm, že by? Dej fotku rozebraného.
  7. P607Olda

    klíček

    Ferry má pravdu. Rozloupni klíč, jako bys měnil baterku a u planžety najdeš váleček průměr 3, délka 9 mm. V něm je transpondér.
  8. P607Olda

    Ibiza 1.9d nejde nastartovat

    Někdy se to dělá pomocí pulsní modulace (např. ventily na XM) - elektronika tam na začátku pustí plný impuls pro přítah a potom omezí napětí/proud, např. pulsně anebo předřadným odporem. Jinak nevím a o Ibize už vůbec nic.
  9. P607Olda

    klíček

    Anebo tím, že čip je blízko a odpoví. Reálně bych to tipl, že při těžším startu (starší autobaterie), auto \"zapomnělo\" kód toho čipu, takže \"naučit\" znovu. Zřejmě k tomu budeš potřebovat KEYCODE - ta 4 písmena na kartičce.
  10. P607Olda

    klíček

    Cinicman: nový obal neřeší problém, tady je problém s imob.
  11. P607Olda

    klíček

    No, nový klíč s novým imobilizerem bude za několik tisíc. Zkus to ještě jednou, případně strč klíč v opačné poloze. Anebo je možnost na vrakáči sehnat druhý transpondér - to je ten malý \"čip\", který odpovídá imobilizéru - a pomocí diagnostiky \"naučit\" auto na tento nový. Ale je to divné, na čipu se obvykle nic nepokazí, hledej závadu v autě - prsten, mobil, pod vysokým napětím, nebo snad slabá baterie v autě.... [upravil dne 28.8.2012 12:34 od P607Olda]
  12. P607Olda

    CiNiC's 1007 - Charlotte

    Je tam dojazdovka. [upravil dne 28.8.2012 12:28 od P607Olda]
  13. P607Olda

    Voda v kufri pri rezerve

    Už si striekal hadicou?
  14. P607Olda

    Dobíjení druhého aku v autě

    Tak ještě zkusím čmáranici. Lask. čtenáři opraví, pokud je to zase špatně. Dioda u relé je jakákoli malá křemíková, je v závěrném směru, slouží ke zhášení špiček při odpadu relé. V tomto případě už neřeším omezení proudu při zapnutí, omezí ho přívodní kabely. Jediný problém snad by byl, kdyby přídavná baterie byla hodně vybitá, že bude připnuta k autobaterii hned po zapnutí klíčku a bude jí hned odebírat proud - ale v létě to snad nebude vadit. Aby bylo možné se tomu vyhnout, relé by muselo spínat se zpožděním, anebo až po skutečném nastartování motoru (i takový signál v autě existuje, ale musel by se najít a vyvést). [upravil dne 28.8.2012 12:20 od P607Olda]
  15. P607Olda

    Dobíjení druhého aku v autě

    Schottkyho má menší úbytek. Hlídač aku použij, vymlácená baterie do nuly není nic hezkého - sníží se životnost. Pod 11,6 V v ní už stejně moc energie není, pak to klesne rychle. (Vyhledej si někde vybíjecí křivku)
  16. P607Olda

    5008 - zkušenosti

    To je smůla... Snad u nového zaměstnavatele vyfasuješ nějaké dobré auto...
  17. P607Olda

    CiNiC's 1007 - Charlotte

    Určitě automat!!! Předtím jsme měli 306 automat, teď ne a to je chyba!!!
  18. P607Olda

    Dobíjení druhého aku v autě

    jj. Zkus. U žárovky bývá šance, že když použiješ takovou akorát dost velkou, tak při malém odběru je zhaslá a má vysloveně malý odpor. Je fakt, že odpor se líp upevňuje a chladí - mohl bys použít celokovovou skříňku. Celkově by to chtělo řešit víc komplikovaně - aby za jízdy lednička jela z palubní sítě, baterie se dobíjela a po vypnutí motoru se to samo přeplo. Ani přídavnou baterii není dobré vybíjet do nuly, hodně jí to škodí - dobré by bylo použít baterii pro cyklický provoz - ta je mnohem dražší. EDIT: Pokud bys zařídil, že lednička nevybije přídavnou baterku do nuly (aspoň na to pamatovat), tak bys nemusel řešit nabíjení úplně vybité baterie, ale jen rozdíl asi 3,5 V (14,5 proti 11 V), což by výrazně snížilo nároky na proud diody a hlavně na omezovací odpor. Anebo mít na tvém zařízení nějaký přepínač, kterým \"zvedneš\" úplně vybitou baterku (tlačítko, stačí na minutu, přemostit diodu) a v běžném provozu to bude fungovat přes diodu a snad i bez odporu. Ne-Schottkyho dioda jsou vyráběny na mnohem větší proudy a jsou mnohem robustnější. [upravil dne 28.8.2012 10:21 od P607Olda]
  19. Konzultuj s Martinem Nečasem. Vypínání klimy jsem zažil, na dodělávané manuální to bylo kvůli rozmražení, na druhé automatické to bylo pro příliš vysoký tlak. V obou případech to bylo na více než 5 sekund. [upravil dne 28.8.2012 09:40 od P607Olda]
  20. P607Olda

    koberce, roletky, 7 míst

    \"Značkové\", dobré - kupuji obvykle ze Zubří http://www.guzu.cz/?view=autoprislusenstvi&display=autorohoze-specialni-detail&id=153&lang=cz
  21. P607Olda

    Dobíjení druhého aku v autě

    Volba diody je těžká, Zvol co největší. Žárovka - vyzkoušej, možná zapoj vlákna paralelně.
  22. P607Olda

    Dobíjení druhého aku v autě

    Špičkový okamžitý proud, při úplně vybité baterii (0V), nastartovaném motoru (14,5V) a jednom vláknu H4 (55W/12V=4,6 Ohm, zastudena 7 x méně = 0,65 Ohm), takže 14,5/0,65 = 22 A. K tomu bychom mohli přidat odpor kabelů a konektoru, ale těžko se odhaduje např. na 0,2 Ohm - pak proud vyjde 14,5/ 0,85= 17A. Ta dioda vydrží nárazově přetížení. Ale kolik, tedy jak rychle se nažhaví žárovka a jaká je křivka přetížitelnosti diody, je otázka. Ideální by byla co nejsilnější dioda z alternátoru - nevím, jestli se tam používají Schottkyho diody, anebo obyčejné. [upravil dne 27.8.2012 13:47 od P607Olda]
  23. P607Olda

    lietanie kolesa

    Ťažko povedať, či ste niečo ohli. Alebo zle nasadili koleso. Vyheveruj a zatoč a pozeraj, demontuj a znova namontuj, skús rezervu.
    • 6
  24. P607Olda

    Dobíjení druhého aku v autě

    Moose: velikost proudu je ovlivněna: - jak moc je vybitá přídavná baterie - jaký je průřez vodičů a přechodový odpor konektoru - případně jestli tam zařadíš omezovací odpor (žárovku) V max. případě by to mohly být desítky ampérů, což by mohlo poškodit diodu. Pojistka, konektor i vodiče to vydrží. Ještě jednou opakuji, že pokud bys to zkoušel bez diody, tak možná auto nepůjde klíčem chcípnout - a do toho stavu se raději nedostávej. Leda že bys vytáhl zásuvku vždy dříve, než chcípáš auto.
  25. P607Olda

    Dobíjení druhého aku v autě

    Pořád přemýšlím, proč jsem tam to relé navrhl. Asi máš pravdu, relé jen v případě stálého napětí a cívku odpínat klíčem.
×
×
  • Vytvořit...