Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Zhasínání motoru za jízdy.

    DRV je regulační ventil - přetlakový ventil na vysokotlakém potrubí. Závadou bývá, že se zadírá - je potřeba vyměnit. Měl jsem tuto závadu na 406 2,0 HDi dvakrát - jednou se projevovala přesně jako tobě - motor prostě najednou zhasl za jízdy, někdy se trochu dusil, ale po nastartování zase jel. Kontrolka nepamatuju, jestli svítila. Filtr by se projevoval jinak - omezený průtok nafty by zlobil při nejvyšším požadavku (velký výkon do kopce), ale při mírné jízdě a na volnoběh by fungoval bez problému. [upravil dne 13.9.2012 09:31 od P607Olda]
    • 11
  2. Je to šílené, co ti teď poradím, ale zkušenost by mi i v této chvíli radila sebrat auto na tyč anebo na odtah a jet do jiného servisu. S některýma lidma se prostě nedomluvíš a s jinýma dobře. [upravil dne 12.9.2012 10:24 od P607Olda]
    • 45
  3. Tak se sbírají zkušenosti. Taky jsem nejprve zkoušel na vlastní kůži, pak už jsem si vytipoval okruh spolehlivých partnerů. Příště zřejmě zkusíš jiný servis. Anebo dáš na rady, když ti více lidí poradí dobrý vyzkoušený servis. [upravil dne 11.9.2012 21:10 od P607Olda]
    • 45
  4. P607Olda

    Zhasínání motoru za jízdy.

    DRV
    • 11
  5. P607Olda

    Motory P 106

    3V6 v 605 a 406 měly přes 500, když šly z firmy, motory OK. 2,2 HDi v 607 měla přes 500, když šla z firmy. 2,2 HDi v 607 v 240 000 potkané rozvody, pak jela do 300 a z firmy - to byla jedna z mála těžkých závad motoru Peugeot za asi 17 mil km. Druhá těžká závada byla Boxer asi 2,5 bez turba (obsah motoru nevím) nasál olej. O tomto moc nevím, ani přesně jaký motor to byl. 2,0 HDi v 406 má 515, jede perfektně. atd. Takže motory Peugeot celkem dobrý. [upravil dne 11.9.2012 11:15 od P607Olda]
    • 12
  6. P607Olda

    Motory P 106

    1,8 v 406 kolem 500 t, jede dál, dělaly se gufera ventilů a ještě něco.
    • 12
  7. P607Olda

    Motory P 106

    1,6 v 306 měla taky kolem 450, ale prosakoval chladič, podvozek atd, tak jsme ji prodali na vrakáč, kde jezdí dál, potkávám ji.
    • 12
  8. P607Olda

    Motory P 106

    1,4 v Partneru má přes 500 000 a jede dál, bez opravy. Nevím, jestli se dělaly gufera na ventilech.
    • 12
  9. Ve značkovém servisu bys řešil podobné problémy, ale za dvojnásobné cenovky. Ve kterém servise to máš?
    • 45
  10. P607Olda

    306 špatně startuje

    Je fakt, že při té výměně jsi mohl pohnout kabely a tím zhoršit kostru.
    • 22
  11. Zkontroluj kostru toho topení na okně.
    • 27
  12. P607Olda

    306 špatně startuje

    No, něco dělat musíš. Rampa je to, co je nad svíčkami (doufám, že i u tvého motoru). Zkusit vyměnit svíčky za staré můžeš, možná i sám. Možná je něco špatně nasazené. Kdybys jel do Zábřeha (což doporučuji, nejdříve tam zavolej!) tak tel. je 583 411 572.
    • 22
  13. Zadní nápravu nelze předem odhalit, tedy lze to, že je už kaput (což je dobrá situace, vyžádáš si slevu). Na naší - před třema týdny byla OK, pak odešla... Můžeš ji předvídat podle toho, ža byla prokazatelně nedávno dělaná, anebo podle toho, že nebyla dělaná a po 10 letech anebo 120 t. km určitě odejde. [upravil dne 10.9.2012 21:39 od P607Olda]
    • 18
  14. P607Olda

    306 špatně startuje

    V tom případě jestli nejsou nevhodné svíčky.
    • 22
  15. P607Olda

    P106 - poškozený zámek?

    jj, nejlevnější řešení. Nevím, jak se přestavují stavítka, ale zámečník anebo šikovný člověk to ví - pak bys ten nový zámek přizpůsobila na starý klíč. [upravil dne 10.9.2012 09:33 od P607Olda]
    • 7
  16. Opotřebovaný tlumič vibrací napínací kladky. Je to (u některých aut, nevím jistě jestli u 307) teflonový plátek, kterým je vystlaná třecí plocha. Výměna kladky asi 1500 Kč.
  17. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Trader: po 9999 už se údaj nemění. Sledoval jsem to dalších asi 10 t km, pak jsem i tento údaj nuloval.
  18. P607Olda

    306 špatně startuje

    Vlhne zapalovací rampa? Dá se určit, odkdy to zlobí? Opět doporučuji Zábřeh, ale budeš to tam muset nechat přes noc.
    • 22
  19. Dcera má 1,1, motor je velmi živý (!!!) spotřeba běžně kolem 5,5, nyní už dvě nádrže pod 4,9. Tento mohu doporučit. PS: jestli uvažuješ i o šestiválci, tak upozorním, že 206 je malé auto a tedy \"poskakovadlo\", není moc stabilní. To pak raději uvažuj o delším, mohutnějším autě. [upravil dne 9.9.2012 19:53 od P607Olda]
    • 18
  20. P607Olda

    Únik vody 406

    Klima odkapává uprostřed auta, pod rádiem (možná trochu víc o 30 cm vepředu). Kdybys dal fotku. Jestli to není přepad od expanzky. O Zábřehu už raději nepíšu - to bys už tady neměl žádné dotazy - bylo by vsjo jasno.
    • 24
  21. Puk.
    • 8
  22. jj, řekni mu, aby raději jezdil s koňmi, víc hlav víc ví.
    • 20
  23. Mně to taky fungovalo, ale vrátil jsem to do automatu. Taky mi fungovala automatická denní světla, ale dal jsem si raději trvale potkávací (když jsem uviděl, kolik stojí žárovka \"denních\").. [upravil dne 7.9.2012 09:29 od P607Olda]
    • 35
  24. Nevím, kde se kupuje, zkus Domácí dílna, nebo nějaké Řempo (řemeslnické potřeby). Vyhoví i \"izolační koberec\", jaký se dává do elektrorozvodny. Pokud máš známého elektrikáře, ten by mohl mít. Anebo pás z dopravníku anebo nějakých strojů (kombajn?). Upevňuj pomocí plastových pásků, a ne pomocí šroubů.
    • 8
  25. Nemám VIP Navi, preto to nemožem skúšať. Skúšal si to s vypnutým motorom? Teda keď auto stojí a zapaľovanie je zapnuté? eltone, mohl bys to zkusit u tebe? [upravil dne 7.9.2012 00:18 od P607Olda]
    • 35
×
×
  • Vytvořit...