Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Vyhrievanie zadneho okna

    Na topení změř, zda je na něm 12 V - v tom případě bude upadená (přelámaná) kostra - asi v místě pántů dveří. Pokud je na něm 0V, je přelámaný plusový přívod, pravděpodobně taky u pántů. Ještě by mohlo být vadné relé - v tom případě nehřejí ani zrcátka.
  2. Hlavně si vytiskni ty stránky, kde je seznam pojistek, i v motoru
    • 11
  3. Záleží, jak se vyznáš v elektrice, takováto vlákna obvykle stejně skončí u odborníka... Máš příručku? Nebo koukni na http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/#/188, najdi si pojistky, zkontroluj všechny, i v motorovém prostoru. Řídící počítač snad neodešel, mohla se poškodit spínací skříňka. Chce to měřit voltmetrem, kam až napětí jde.
    • 11
  4. P607Olda

    et alu kol

    Středová díra u Peugeotu je 65 mm. Se vždycky divím těm ignorantům, kteří tvrdí, že tam lze narazit (násilím?) kolo s menší středovou dírou (Ford = 63,3 mm). [upravil dne 16.10.2013 19:30 od P607Olda]
    • 10
  5. P607Olda

    et alu kol

    Středová díra? ET 46 je hodně, budou utopené dovnitř a škrkat o podběh. Neber to, najdi si správná kola. Anebo kup plechy, dyť je to jedno.
    • 10
  6. Vypadá dobře. Jestli prodejce řekne (zaručí), že zná její historii, tak ji ber!
    • 23
  7. P607Olda

    stříká olej

    Zatím jsi nedostal odpověď, asi těch 1,4 moc nejezdí anebo se moc nekazí. 1,4 nemám, tak se pokusím jen o názor: - ta trubička nebude sání turba - je moc malá. Že by odvzdušnění klikovky, anebo něco jiného? Dej detailní foto. Zda honit 1,4 HDi? Je to malý motor, konstruovaný s ohledem na úspornost. Je potřeba si uvědomit, že francouzská auta jsou konstruována pro rychlost do 130 km/h, a speciálně 206 s 1,4 není svým určením \"dálniční letec\", ale spíše auto do města. Nicméně, jsem přesvědčen, že 130 km/h vydrží bez problémů a docela dlouho. Naproti tomu, TDi (zřejmě 1,9) je zvlášť povedený motor (taky že už se nevyrábí kvůli emisím), a navíc německá auta jsou konstruována na vyšší rychlost (dálnice bez omezení). Ani současná TDi (common rail) se nevyrovnají legendárnímu 1,9 TDi.
    • 12
  8. P607Olda

    206 1.4 kfw škubání

    Jakou máš spotřebu? Že by čidlo teploty, hlásilo pořád nízkou teplotu a dávalo bohatou směs?
  9. P607Olda

    Elektro- odrusovac

    Už jsem psal nahoře: napájet rádio přímo z plusové svorky baterie. V podstatě je to jinak: musíš najít borca, který ti to odruší.
    • 8
  10. P607Olda

    Elektro- odrusovac

    To je na 405? Dej tam odpor na žárovky, aby nepraskaly. A máš po starosti. A kupuj levné. Kamarád má pravdu, jeden takový filtr k denním světlům, co nejblíže. Možná bude stačit. A pak druhý k rádiu. Anebo k denním světlům kondíky, a dobré krátké uzemnění. Chce si to pohrát.
    • 8
  11. P607Olda

    Elektro- odrusovac

    Jj, před 40 lety to byla věda, odrušit rádio. Staré rady: - rušící zařízení (DRL) blokovat kondenzátorem, nebo průchodkovým kondenzátorem, nbo odrušovacím členem PÍ článkem (kond, tlumivka, kond). - stejné prvky aplikovat na napájení rádia - rádio napájet samostatným vodičem přímo ze svorky baterie (otázka vypínání se zapalováním - asi pomocí relé) - dobrou anténu a dobře uzemněné stínění svodu - anténa umístěná co nejdál od zdroje rušení a co nejkratší svod (což jsou naprosto protichůdné požadavky) No, prostě bojuj. Anebo vyhoď denní světla, stejně je to na houby. Jsou málo vidět, jsou moc nízko, a zbytečná komplikace a výdavek peněz. [upravil dne 15.10.2013 21:09 od P607Olda]
    • 8
  12. Ale ne, já mám zkušenosti i se starými auty, jako např. Citroen XM z roku 91, koupený za 14 t. To bylo jen jako příklad. [upravil dne 15.10.2013 13:28 od P607Olda]
    • 73
  13. P607Olda

    Rady a pomoc s 206

    Který Jiříkov? U Děčína? No plány máš veliké, to bych tě trochu brzdil (je mi 56). Jde hlavně o to, že takové auto je schopno sežrat strašné množství peněz, když nebudeš rozumný. Takže co bych navrhoval: - stejně z toho nebude nic omračujícího, i kdybys do toho dal milion, maximálně bys mohl sklouznout do nevkusu. - na běžné ježdění toto auto stačí, pro rodinku s dětmi už míň. - opravuj a nakupuj jen nutné věci. Jinak vydáš moc peněz a budeš mírně zklamán. Takže musíš přemýšlet, jak na to. Takže: po zkušenostech se ukazuje, že než kupovat zadní nápravu, tak je lepší nechat udělat repas u ověřené firmy. Protože koupená zadní náprava často v detailech nepasuje a její stav je nejistý. Vyjde to taky 7000 a měl bys to se zárukou. Výfuk - často stačí svařit roury, protože vlastní tlumiče jsou často v pořádku - otázka stokorun. Převodovku - ??? - je vadná? Není to moc obvyklé. Zbavit korozí ??? Peugeoty moc nereznou, jestli je tvůj rezavý, tak je asi po bouračce - v tom případě bych zvažoval, jestli do toho valit moc peněz, anebo raději jezdit a jezdit a moc to nečančat. Interiér - měl by být hlavně čistý, zachovalý a útulný. No, úpravy nestojí moc peněz, tak když chceš... Hlavně koukni na brzdy, lanovody, přední nápravu (spodní čepy se bohužel mění i s rameny), čepy řízení, sbíhavost atd. Píšu to proto, abys předešel zbytečným výdajům. [upravil dne 15.10.2013 13:21 od P607Olda]
  14. Co to znamená? Smajlík znamená \"bojím\" - čeho se bojíš?
  15. Efa: tak ho prodej a kup VW. Nenuť se do Peugeota, když tě zklamal. Tak už jen promysli strategii - zda ho prodat nepojízdný, anebo opravit a pak prodat. Jaká je historie? Koupen nový zde v CZ, anebo dovoz? Výbava? Počet dveří? Klima?
    • 32
  16. :) Vzhledem k blízkosti Zábřeha si starosti dělat nemusíš. Hlavní starost se mi vždy zredukovala na \"jak dostat auto do Zábřeha\". Např. XM bez brzd a pérování, jindy zase bez řazení, na 4-ku celou cestu, někdy bez nabíjení atd.
    • 73
  17. No právě mně ještě v Zábřehu nezklamali, a to jsem tam byl asi několik set krát. Za dvacet let, s asi 20 firemními Peugeoty (celkem statistika za řádově 10 mil. km.). I repasy mi dělali, bez výhrad. Takže jestli se problém nazývá 167 ku 79 km, tak to považuju za malý problém.
    • 18
  18. Kolín - Humplec = 79 Kolín - Zábřeh = 167 Kohn potká Izáka ve Vídni na vystěhovaleckém úřadě. - Kam se stěhuješ? - Do Rio de Janeira. - Tak daleko? - Jak, daleko? Odkud? [upravil dne 14.10.2013 18:02 od P607Olda]
    • 18
  19. Jj, připojuji s k Zábřehu, tel. 583 411 572. [upravil dne 14.10.2013 16:38 od P607Olda]
    • 18
  20. Ahoj do Dobicka:).
    • 73
  21. P607Olda

    Ako "zavesit" telefon

    Dobrá otázka, hlavně když volám a je obsazeno. Běžně stačí podržet tlačítko zboku 3 s a pak krátce tlačítko zboku. Ale když já volám a je obsazeno, tak uvedený postup mě hodí na \"nastavení kilometrů do cíle\". Ukončit hovor musím buď pomocí ESC se dotat na menu, anebo na telefonu. Na ovládání pod volantem chybí tlačítko \"Ne\", neboli \"ESC\".
    • 9
  22. P607Olda

    přední světla

    H4 má hodně aut. Je divné, že zrovna u vás jsou s tím problémy. Kup v Mototechně normální patici a připoj to a tu neobvyklost hledej někde u tebe. Čím se tvoje auto a tvoje připojení liší od ostatních, kterých jezdí mraky a bez problémů.
    • 14
  23. P607Olda

    výměna silentbloků 406

    zobrazí [upravil dne 13.10.2013 20:31 od P607Olda]
    • 11
  24. P607Olda

    MOTOR RHZ vysoká spotřeba

    Tak díky za info.
  25. P607Olda

    přední světla

    Nesvítí ti náhodou naráz potkávací i dálkové? Že by na tom konektoru byl zvýšený ohřev. Nemáš nějak prohozené vodiče? Kup novou patici, vyzkoušej do ní žárovku, jak jde hezky ztuha, pak propoj vodiče (pájet a zaizolovat), a nevložené do světlometu venku kontroluj, i voltmetrem, zda je vše OK. To znamená, zda na potkávací jde 12 V (a na dálkovou ne!) a zda kostra má opravdu 0 V (bude mít asi tak 0,5V). A pak totéž s dálkovou. Opravdu udělej každý elementární krok, i když se zdá, že je vše jasné a zbytečné. Někde je příčina, tak musíš zkontrolovat každou věc zvlášť. Máš H4 60/55W? Nikoli 100/80W? [upravil dne 13.10.2013 18:32 od P607Olda] [upravil dne 13.10.2013 18:33 od P607Olda]
    • 14
×
×
  • Vytvořit...