Vařil jsem taky termostat, bo mám rád pokusy. Ale nic jsem nezjistil. Když má být \"zavřený\", tak stačí malá skulina, aby pouštěl vodu, navíc tlak vody ho může přiotevřít (nevím, zda je po- nebo proti-směru).
A když pak pootevře, tak zase může přidírat a neotevře úplně.
A ještě horší je kvalita koupených (teď mluvím o Felicii) - vyměněný, a po roce zlobí i ten nový.
Ono to bude každá příčina trochu.
Topení by mělo topit, i když má voda 50 st.
Asi je usazenina zevnitř. Takže až budeš vyměňovat termostat, tak hadicí propláchni topení.
Klapka teplý/studený může nedovírat úplně - nejde do koncové polohy. Už nevím, jak na 306, ale u většiny aut tam někudy jdoe strčit prst a kontrolovat pohyb klapky.