Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Tipuju nalomený vývod baterky, netěsní a stoupají agresivní výpary.
  2. Při hledání zacpi výfuk na konci, a uvidíš - nemusíš ani moc túrovat. Místo úniku bude černé od sazí.
  3. P607Olda

    206 SW s 1,4, 1,6 nebo 2,0 HDI

    1,1 taky hezky jede, spotřeba při šetrné jízdě na dálnici kolem 5 l (někdy i pod 5 !!). Dcera má 206 hatchback, je překvapivě živý. V dlouhých táhlých kopcích ztrácí dech.
  4. Podívej se, jestli tam ta topidla máš, případně dej VIN a někdo to najde v dokumentaci. (topidla tam mají jen některé motory). Pak bys mohl udělat to, že je odpojíš a přímo na topidla přivedeš 12 V z baterky, abys ověřil že je to ono (zvuk, projevy). No a pak by nastalo to hledání - zda je to zkrat mezi kabely, anebo přehozené kabely. Porucha BSI takového typu (že spíná dva výstupy najednou) se mi zdá nepravděpodobná.
  5. P607Olda

    baterka

    V prvním příspěvku píšeš, že máš klešťák. Tak klešťákem snadno najdeš, zda to teče do alternátoru, ne? Zkus kabel u alternátoru. Můžeš měřit i milivoltmetrem, úbytek napětí prozradí, kam proud teče.
    • 11
  6. \"Topení\" se zřejmě jedná o přihřívání chladicí kapaliny - topidla (4 kusy) jsou umístěna pod kapotou před spolujezdcem, za motorem. \"Při dešti\" se zřejmě jedná o zapnuté stěrače. Samotné provlhnutí svazku by při 12 Voltech nezpůsobilo takový proud, aby topidla topila. Takže, voltmetrem prověř, zda je výšeuvedené pravda, tedy zda se na topidle objeví 12V při zapnutí stěračů, anebo kdy jindy. Pak odpoj baterku a ohmmetrem prověř, zda je fyzický zkrat mezi vodičem, který napájí stěrače a vodičem, který napájí topidla. Elektronika vyžaduje systematičnost a přesnost, dokonce i při popisu poruchy. Název \"při dešti\" mě dosud natolik odrazoval, že jsem sem dříve nepsal. [upravil dne 31.12.2012 13:39 od P607Olda]
    • 23
  7. P607Olda

    blbnu zadne svetla

    Jj, stará škola. Diava se tady normálně prodává, stejný název, stejná vůně, plastová flaška. V UK určitě taky leští nábytek.
    • 16
  8. P607Olda

    blbnu zadne svetla

    Diava na nábytek (červená) by nebyla? Klasický prostředek před Kontoxem, čistí ještě líp. [upravil dne 27.12.2012 19:05 od P607Olda]
    • 16
  9. Ta čárka je svisle, dole, jako malé \"i\" bez tečky.
    • 84
  10. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    Lukáš_307: určitě nejdříve telefonuj, a popiš všechny problémy, které máš. Na vrakáč je to pak zpět do Křelova asi 40 km, ale nepředbíhejme. 2. ledna zatelefonuj, domluv se, zajisti si telefonicky pak airbag na vrakáči Křelov a pak určený den vyrazíš, abys v 8 byl už tady. Přeju, abys byl stejně spokojen, jako všichni ostatní zákazníci.
    • 88
  11. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    Majitele. Hodně jezdíme, projektanti, montéři i servis. A začínali jsme od nuly, 2 ojeté 105-ky.
    • 88
  12. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    Tak to není ani na 10 t., ale míň. 2.1. tam mají otevřeno, zavolej tam, dají ti k telefonu pana Martina a podrobně se ho zeptej. Výfuk = jasný Konektor opraví, bez problémů Škrticí klapka - podle svých zkušeností, a to se ho zeptej, navrhne vyměnit, protože čištění pomůže jen dočasně - zeptej se! Airbag sám o sobě není drahý, z vrakáče, otázka je, jestli je \"vystřelená\" řídící jednotka. Ale na začátku jsi psal, že kontrolka začala svítit až po týdnu provozu. Takže načíst závady, jestli je to konektor, anebo převaděč ve volantu. Antipollution fault - může být vadné čidlo anebo vadný katalyzátor. To už zavání větší cenou, Tady bych se spolehl na tento servis. Neboj se navrhnou akceptovatelné řešení, ale až to připojí na diagnostiku. Ostřikovač - to bude nějaká prasárna - nejspíš urvaná zem u mlhovek. Servis opraví bez problému.
    • 88
  13. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    První, co udělej, je sepiš všechny závady na papír.
    • 88
  14. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    607 nekupuj. Měl jsem ji 7 let. Výdavek 10 t. by ti připadal jako nic - to bys dával víc každých pár měsíců. Koupě auta má znamenat, že jsi v životě - hlavně po stránce finanční - postoupil o level a máš peníze na výměnu auta. Takže až budeš mít přebytečných 50 až 100 t., tak uvažuj o prodeji a koupi. Do té doby opravuj. Je také možný downgrade - prodáš toto za 30 (v současné situaci, s končící anebo propadlou STK) a koupíš Feldu, nebo Favorita, a budeš v pohodě po finanční stránce. Ale to asi nechceš. Kdy už mi uvěříš, že to s tebou myslím dobře. Volit, jak a kde opravit auto a kdy ho prodat - tím se zabývám furt. Ve firmě se mi postupně vystřídalo asi 70 aut - od počátku vesměs stará auta s nájezdem kolem 300 a více. Teprve v poslední době kupujeme funglovky.
    • 88
  15. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    Termín STK je na 1. straně TP dole. Přečti a napiš, anebo nascanuj. Příklad:
    • 88
  16. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    V Zábřehu je čekací doba tak asi 2 týdny. To jen abys věděl, že po 15.1. už poteče do bot. Mimochodem, který den je poslední? Protože se hraje na dny, a ne na měsíce.
    • 88
  17. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    STK do konce ledna znamená, že to do té doby a) rychle-rychle prodáš (pod cenou), b) anebo uděláš STK. c) Bez STK bys to prodal opravdu moc levně, to ani neuvažuj. Takže b) je správně = udělat STK. Prodejem (rychle-rychle anebo bez STK) a koupí jiného bys prodělal mnohem víc, než odhadovaných 10t.
    • 88
  18. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    Taky jsem si auto opravoval sám, ale nevzpomínám na to rád. Nejhorší bylo zjistit, jak se co sundavá a neurvat to. Od času, kdy je všechno plastové a k elektronice potřebná diagnostika, tak jezdím k Nečasovi. Tam jen obdivuji, jak se dají věci rychle a snadno dělat. Výfuk by ti zavařili, účtují 400 na hodinu, myslím, že za půl hodiny by to měli. Pneuservis je ve stejném dvoře, pokud zrovna nebude mrznout, tak můžeš na STK s letními. Ostřikovač ti taky opraví. Pamatujete člena aaischa, přijel sem se svou 205 z Prahy, opravili, prošli STK a spokojeně odjížděl. Anebo ze Zlína taky původně nechtěl.
    • 88
  19. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    Starám se o 20 aut 20 let, celkam snad 20 mil. km. Těch situací už bylo, i generálky motoru atd. Taky hledím na peníze. Věř mi, že radím nejrozumnější řešení, tady za nejmenší možné peníze mít auto relativně v pořádku (podrobnosti si domluvíš) a s STK.
    • 88
  20. P607Olda

    Mechanik - elektrikář?

    Hlavně nenech propadnout termín STK. Ani depozit to neřeší (depozit řeší jenom to, že neplatíš pojistku). Když necháš propadnout STK, tak oficiálně i do servisu a na STK musíš na podvalníku.
    • 88
  21. A zkus nevybírat popel. Ušetříš si práci, líp se potom zatápí (\"ohni není zima\") a je šance, že tam zůstanou žhavé uhlíky.
    • 49
  22. Anebo si aspoň narychlo zhotov nožem podpalovač podle obrázku, ze suchého prkna. Zdůrazňuju to proto, že jsem se takto doběhl, některý rok jsem měl dřevo \"skoro suché\", a nešlo zapálit, ale hlavně při hoření nevydalo pořádné teplo. (a zašpinilo komín). [upravil dne 23.12.2012 20:56 od P607Olda]
    • 49
  23. Třísky, bez nich to nejde. SUCHÉ smrkové prkno, nařezat (řežu na délku 12 cm, líp se to pak štípá), naštípat a jede to. A případně menší polínka napřed. Komín by měl být trvale teplý, aby měl tah. V krbu je ideální mít od minula žhavé uhlíky, pak to jde samo. Pokud topíš dvakrát denně, tak tam uhlíky zůstanou (pokud je nevybereš).
    • 49
  24. Konečně pořádné vánoční téma.
    • 49
  25. Suchá polena (3 roky), suché třísky (2 roky) a papír. Papír je nejlepší kancelářské A4-ky. Dobré jsou taky obaly od vajec. Můžeš to vylepšit, když papír anebo třísky pokapeš voskem - parafínem. Reklamní letáky hodnotím podle toho, jak hoří...
    • 49
×
×
  • Vytvořit...