Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Docela zajímavé je, že i při nádrži 70 l (čerpání 65 l) je prodělek, 486 CZK. [upravil dne 14.8.2013 14:25 od P607Olda]
  2. \"Zbavit\" - nevím, takové jednání u nich není běžné, že by třebas spěchali... Koukat na měřák a selsky si to kontrolovat, to dělám vždy, (i u vyvažování pneu). Pan Martin mi také obvykle ukazuje i diagnostiku a vysvětluje jednotlivé hodnoty. Při měření tlaků jsou všechny svíčky venku, namísto svíčky se postupně zašroubovává manometr, který je vybavený zpětným ventilkem... No, nevím, třebas odpoví někdo jiný, proč dva servisáci naměří různé hodnoty.
  3. Jj, neinvestuj, dokud to jde. Si nedělám srandu - brzdy a řízení musí být v pořádku. Spíš se divím, proč naměřili takové hodnoty. Stál jsi u toho? Že by se tě chtěli zbavit? Anebo to jedni měřili zatepla a druzí zastudena?
  4. Ty malé tlaky naměřili u Nečase? Obvykle se nemýlí... Neměřil to teď borec s nalitým olejem, takže vyloučil netěsnost kroužků? [upravil dne 14.8.2013 12:01 od P607Olda]
  5. Nezlob se a prosím tě shrň, jaký je problém při provozu auta - už jsem zapomněl, co ti to vlastně dělá - nedělá.
  6. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Zaujímavá úvaha, tankovať lacno. Dúfam, že liter na UA je za menej, ako 6,66 UAH (0,615 EUR), ak beriem oficiálne kurzy výmeny. A smola je, že vlastne máš k dispozícii len 44 l paliva pre svoje účely, pretože 11,2 litra spotrebuješ na cestu pre benzín. Na výpočet som použil tieto konštanty: veľkosť nádrže 55 l spotreba auta 7 l/100 km vzdialenosť na čerp. stanicu a spať 160 km čas na cesty a nabratie 3 hodiny cena 1 hodiny času 60 CZK = 2,3 EUR/hodinu konštantné náklady auta na 1 km odhad 3 CZK/km = 0,115 EUR/km (kto si myslí, že neexistujú, tak sa mýli) porovnateľná cena benzínu na SK (neviem, beriem v CZ) 35 CZK/l = 1,346 EUR/liter na SK porovnávam, že by si bral na čerpacej stanici 44 l kurz CZK/EUR som bral 26 CZK za 1 EUR kurz CZK/UAH som bral 2,4 CZK za 1 UAH ( z pomeru kurzov by vyšlo, že 1 EUR = 10,83 UAH alebo naopak 1 UAH = 0,0923 EUR) Na internete som našiel, že 1 liter na UA stojí 11 UAH. Takže mi vychádza, že na každom čerpaní prerobíš 572 CZK. [upravil dne 14.8.2013 11:52 od P607Olda] Příloha: soubor po stažení přejmenujte na .xls phpxQNmGi.xls [upravil dne 14.8.2013 11:54 od P607Olda] [upravil dne 14.8.2013 12:04 od P607Olda]
  7. Jestli jednou za 100 km, tak mě to dělala slaná břečka - možná ti to dělá i voda, jestli je čidlo hodně citlivé. Až sundáš to kolo a pohýbeš kabelem, tak to zareaguje, to hned uvidíš.
  8. P607Olda

    Oprava podvozku

    Návod: každý se to musí nějak naučit. Začni a naučíš se. Možná si na to pořiď tréninkového Favorita nebo Š105. Jiná otázka, co člověk má dělat, aby měl finanční výsledky. Jestli to, co umí, a obdržet za to cca 100 za hodinu, anebo to, co neumí, kdy ušetřený peníz bude menší (strávíš na tom více hodin) a výsledek slabý. Ale, jak říkám, zkus, (já jsem taky ušeuměl - kutil...). Možná by bylo dobré poprvé to aspoň vidět, jaké nářadí a jaký postup je na odstřižení starého, připasování nového, ochrana proti korozi, zabroušení, tmelení, lakování. Možná by ses měl nasomrovat k nějakému opraváři (ten bude rád:D) a koukat mu pod ruce. Tady prý nějaký důchodce dělá jednu stranu tak za 1500 + materiál. Kdepak je ta Březnice? [upravil dne 14.8.2013 09:54 od P607Olda]
    • 7
  9. Hlavne musíš odmontovať kolesá a skúšať. Od počítača to určite neopravíš. [upravil dne 13.8.2013 21:59 od P607Olda]
  10. P607Olda

    kabely k repro P407

    Připoj na vývody repráku baterku 1,5 V a pozoruj membránu kam se vychýlí. (např. párátkem) Všechny repráky musí jít stejně.
  11. DRV ventil?
  12. Ucvakni a zaizoluj. Anebo najdi zkrat na kostru a zaizoluj. Výhodou je, že to můžeš dobře dělat sám, amatérsky. Jsou jen na předních kolech. Nejprve odpoj obě strany u těhlic, kontrolka musí zhasnout. A pak připojuj jednotlivé části a pohybuj, kdy se kontrolka rozsvítí. [upravil dne 13.8.2013 21:03 od P607Olda]
  13. P607Olda

    Komu svěřit servis na Moravě?

    Auto Fajt: měl jsem problém se domluvit. Do telefonu nejprve nižší cena, při druhém telefonu vyšší - pan Fajt mi velmi rázně vysvětlil, že musím dávat pozor, zda se ohlásí \"Auto Fajt\" nebo \"Tady Fajt\" - protože první značí, že to vzal zaměstnanec a toho nesmím vůbec brát vážně... teprve druhá verze značí že to vzal pan Fajt osobně a to je jiná... A když jsem protestoval, tak ať prý jedu jinam... tak jezdím jinam. Chtěl jsem tam posílat naše \"olomoucká\" auta, kterých bylo tehdy asi 5, ale po zkušenostech je dál raději vozím do Zábřeha - bez altíku, bez chlazení, hlavně nějak dojet na dvůr... vha: tak dojeď do Zábřeha. Zavolej jim předem, a řekni vše, co chceš, aby si rezervovali čas. [upravil dne 13.8.2013 20:58 od P607Olda]
    • 7
  14. P607Olda

    Peugeot 206 RC ztráta výkonu

    To si za jízdy nasálo pytlík? Jinak, pokud někdo nevyndal filtr z obalu, tak jak to, že to do té doby jelo dobře?
  15. No to jsem zvědav:mrk PS: nenašel jsem tam, kolik Ohmů mají. Mohl bys sdělit? [upravil dne 13.8.2013 20:00 od P607Olda]
  16. Džůny: Řecko je levnější, než Itálie, akorát tam musíš letadlem a tam si půjčit auto. Krásnější než Itálie? To je otázka, asi tak stejně. Nezapomeň: ideální termín je 15.9.!!! Teplé moře a přijatelné počasí na poznávání. Ale - chce to nebýt \"turista - houska na krámě\". To znamená jet klidně individuálně, koupit si letenky, zbytek zařídíš na místě. Mimo sezónu (i v září) není problém. Nekoupit si levný zájezd tuzemské cestovky (pokoje a lokalita, kterou nikdo nechtěl), a nejezdit do \"turistických středisek\", kde je vše jen pro turisty, ale nemá to ten pocit domácí krajiny. V Řecku jsem taky pojezdil poznávací jízdy (auto z půjčovny) - krásné. [upravil dne 13.8.2013 14:55 od P607Olda]
  17. Lyžování: Val di Fiemme - Pampeago - útulné, veliké středisko, několik spojených údolí, jezdím tam už asi 12 let Alpe Lusia - může pro začátečníky, ale i pro pokročilé, slunné středisko Ubytování Tesero: levnější: Residence Lagorai apartmány - je vhodné si zamluvit pokoj s výhledem Pension Darial - výborné s trentinskou kuchyní - www.agriturdarial.it - doporučuji Výborný nápad byl jet na lyže v březnu, tři dny lyžovat a pak vyrazit na jih, Modena, Firenze, Siena, Gimignano, Viareggio. Krásná jsou všechna města: Verona, Vicenza, Ferrara, Padova, Bologna Benátky jsou vykřičené, drahé a restaurace tam mají Indové - v podstatě jednou v životě navštívit a více ne. Jiný zájezd byl krom jiného: Řím, Tivoli (zahrady d\'Este), Napoli, Pozzuoli (Campi Flegrei), Capri, Sorrento Jindy: Sottomarina, Ravenna, Pesaro, Assisi, Spoleto, Todi, Perugia. Naproti tomu Ancona mě nezaujala - ale to je asi o okamžité náladě. Nejvhodnější je jet v březnu na poznávačku, není problém s ubytováním, ani není horko. Nastudovat předem průvodce - pamětihodnosti. V Itálii je všude SENZO UNICO - volně přeloženo senzační a unikátní:D. Pokud chcete nějaké podrobnosti, tak doplním. [upravil dne 13.8.2013 14:37 od P607Olda] [upravil dne 13.8.2013 14:37 od P607Olda]
  18. P607Olda

    Zimní pneu

    Je to jedno, nekupuj čínu a koreu. A některé mívají boční drážky mělčí, než hlavní, takže pneu vypadá ojetá hrozně brzy. Barum, Matador, Michelin, Continental...
  19. V Itálii jsem byl asi 20 krát, soukromě i služebně. Mám jen ty nejlepší zážitky, nejen sever, ale i Neapol a Sicílie. Ostatně i z ostatních cest, Portugalsko, Izrael, JAR, Turecko, Řecko, atd. V Řecku mi dokonce neznámý člověk na ulici půjčil 10 t. drachem, když nešla elektrika, abychom měli na večeři. Druhý den jsem mu je samozřejmě vrátil. [upravil dne 13.8.2013 12:49 od P607Olda] [upravil dne 13.8.2013 12:49 od P607Olda]
  20. To na nulování tachometru. Strčíš klíč stiskneš tlačítko, držíš otočíš klíč čekáš do 0 (nuly) pustíš tlačítko vypneš klíč Možná poslední dvě v opačném pořadí, zkus. [upravil dne 13.8.2013 10:37 od P607Olda]
    • 6
  21. Odpověď jednoduchá - jezdi, a až by na emisích neprošlo, tak budeš řešit. Já myslím, že projde.
  22. P607Olda

    vyhrivane sedacky 306

    Na přečalounění se zeptej místního čalouníka, dělá se to běžně. Je otázka stejného materiálu, anebo nějakého nenápadně-podobného.
  23. 5008, najeto 64000, maximálně spokojen. Podrobnosti ve vláknu: Pozn. nemám eHDi, ale HDi Umožňuje i svižnou jízdu, i řazení ručně - ale hlavně - má malou spotřebu. U mne dlouhodobě kolem 5,2 až 5,5. Projdi si i vlákno \"5008 Spotřeba\", situace bude podobná, jako u 3008. všimni si hlavně rozdílu průměrných spotřeb u 2,0 HDi a 1,6 HDi [upravil dne 13.8.2013 09:59 od P607Olda] [upravil dne 13.8.2013 10:00 od P607Olda]
  24. P607Olda

    Spotřeba 5008

    Že tys jel obě cesty proti větru? V pátek foukalo od jihovýchodu, v neděli od západu...
×
×
  • Vytvořit...