Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Citroen Xantia

    Z Chomutova to máš daleko. Hupra - koupil jsem tam Feldu Pickup, dovoz z Rakouska. Tehdy jsem tomu nerozuměl a věřil - no, je to stočené a po havárce, předním sklem zatéká, Ale jezdí dodnes... Kup si něco blízko a jistější původ.
    • 29
  2. Pokud je to lanko, tak obvykle jde nahradit lankem z bicyklu, z brzd případně z přehazovačky - je tenčí, delší a mívá menší nalisovaný čípek. No a druhá strana se musí pořešit, přinejhorším lustrsvorkou.
    • 34
  3. Anebo, zřejmě tam máš tlačítko na zamknutí zevnitř, tak ho zkus za jízdy nebo ve stoje zmáčknout, jestli to bude stejné cvaknutí.
    • 15
  4. Jj, zkus. Ale ne zevnitř, musíš otevřít okno a zkusit venkovní kliku.
    • 15
  5. Toto si myslím taky. Že u pedálu není žádné zařízení, které by ho mohlo ovlivnit, jen noha řidiče, potenciometr a pružina. Na to se zaměř, zda se ti to jen nezdá. Při rychlosti 20 km/h že by se zamklo auto? A že to nějak cítíš v pedálu? Anebo je tam ještě jiné zařízení? Jaké? [upravil dne 12.12.2013 10:18 od P607Olda]
    • 15
  6. Tak to ti spíš naskočí výměna po roce nebo dvou, tedy podle časového intervalu (olej stárne i když nejede). Interval si zjisti, nevím ho.
    • 23
  7. U firemních škodovek se slepě držím předepsaného intervalu. U HTP je to 15.t. U Peugeotů se držím předpisu, v případě pochybnosti dám kratší (jeden Partner 1,6 HDi má 15, ostatní 20).
    • 23
  8. P607Olda

    please

    Jj, až budeme potřebovat poradit s problémem, zvaným \"please\", tak tvůj příspěvek vyskočí jako první... Tak to dej do správného vlákna, A netvař se jako nováček, už jsi zkušený...
  9. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Anebo kdysi taky
    • 71
  10. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Lustrsvorka, neboli lámací svorkovnice viz obr. Vezmeš z ní 2 svorky. Vodiče k uvedeným pinům v autě přerušíš cvikačkami, asi 5 cm od konektoru. Všechny 4 konce odizoluješ asi na 6 mm délky. Vodiče zapojíš do svorek tak, aby procházely a přitom se křížily, t.zn. ten, co vedl původně na 7 povede nyní na 4 a ten, co vedl původně na 4 povede nyní na 7. Potom zkusíš, zda rádio hraje, zda vypíná s klíčkem a zda si pamatuje naladěné stanice i po vypnutí. A potom, jdeš změřit \"černý odběr\". Pokud klesl, byla to příčina, pokud neklesl, tak to ve svorkách zase přepojíš zpět jak to bylo (4 na 4 a 7 na 7), a budeme přemýšlet dál. Před činností si nedávej frťana, nebo něco zku..íš - vlastní zkušenost. Na začátku činnosti prověř voltmetrem, zda jsi opravdu na uvedených svorkách 4 a 7 (jedna má +12V pořád, druhá má +12V po zapnutí klíčku). Omyly se neodpouštějí... [upravil dne 11.12.2013 19:36 od P607Olda] [upravil dne 11.12.2013 19:39 od P607Olda]
    • 71
  11. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Když jsi vyndal SH, tak to mělo 10 mA? Takže je tudy napájeno ještě dálkové ovládání nebo alarm.
    • 71
  12. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Jedná se o tyto piny č. 4 a 7, na konektoru, který má klíč nesymetricky. Můžeš si je také prověřit voltmetrem. Rádia různých výrobců a auta různých značek mají tyto piny prohozené. Uvedenou domněnku je potřeba prověřit - zkusit. Je možné, že \"černý odběr\" způsobuje něco jiné, ale statistika praví, že když se vyskytne najednou \"černý odběr\" a neoriginální radio, tak v 95% případů jsou to uvedené piny. 0,02A je i tak hodně, mělo by to být pod 10 mA. Že by to bylo něco jiné? Zapřemýšlej, co je tam neorigo.
    • 71
  13. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Tak to zase promiň ty. Je těžké odhadnout, kolik umíš a na co si troufáš. Proudový odběr jsi měřil zcela výborně. ISO konektory jsou zde, viz obr, odpojoval jsi je, tak jsem nemohl tušit, že nevíš, o co jde. A že to neřekneš a nenajdeš si na googlu, co je to ISO konektor. Ale nejsi první, často jsou tady \"odborné\" dotazy, a když dostanou odbornou odpověď (správnou), tak se podlomí v kolenou. A jak to mám poznat, když ti jasně radím, že od určité chvíle je to už mimo chápání...
    • 71
  14. Nevylézají. R.v. 00.
    • 21
  15. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Tak nevím, k čemu je toto vlákno. Dne 6.12. jsi měl problém, že jsi nenastartoval. Dnes, po sdělení kobliha69: \"každopádně hodnota 0,03 by mě vůbec nevadila, s tímhle odběrem musí auto vydržet stát měsíc \" píšeš \"Ok, díky, tohle jsem přesně potřeboval slyšet, tohle mi tu nikdo nebyl schopný říct, děkuji tobě ale i všem ostatním při řešení problému. Případ uzavřen\". Takže odběr ti nevadí, problém vlastně neexistoval... A to ještě nenastaly pořádné mrazy. Jen pro info: Boxer nám 6 let jezdil bez problémů - denně (!). Při prodeji v bazaru mi volali - máte kaput baterku. Tak jsem koupil novou za 2000 a po týdnu zase kaput. Příčina - přehozené piny 4 a 7 na rádiu. A teda zdůrazním - pokud auto jezdilo denně, tak se nic nepoznalo. [upravil dne 11.12.2013 13:19 od P607Olda]
    • 71
  16. P607Olda

    Historie Peugeot-Clubu

    Nejhezčí byla paní předsedkyně - čertice. Škoda, že fotky zmizely.
  17. P607Olda

    peugeot 605 2,1 td 12V

    O daleko by nešlo. Jdo o to, že ze Slovenska je to z ciziny, takže velkou STK (3000?) a ekodaň (3000? bylo na mém XM 2,1 TD z r. 91). Ale, pokud je v pěkném stavu, tak bych to bral, budeš mít náhradní díly. Anebo rozchodíš ten diesel a svoje rozebereš. [upravil dne 10.12.2013 21:07 od P607Olda]
    • 31
  18. Tak ho propískej
    • 14
  19. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Jo, já jsem netrpělivý jen proto, že poskytnutá rada je kombinací možných příčin, způsobů hledání a hlavně častosti obvyklých závad. A jestli vzpomeneš, tak na rádio se zaměněnými kabely 4 a 7 jsem tipoval hned. Takže činnosti okolo jsou sice fajn, ale zdržují.
    • 71
  20. P607Olda

    toto FORUM STOJI za PRD

    paliman: že si robíš takú ostudu. Dokážeš si predstaviť, že by si s tými ľuďmi, ktorých si pourážal, si vypil na stretnutí? Každý radí tak, ako vie, a aj ochotne. Ak nevie, ja lepšie neradiť, ako poradiť zle. No ale svoju vizitku si tu uviedol dostatočne.
    • 80
  21. P607Olda

    osvetleni SPZ

    • 28
  22. P607Olda

    Reznutí hrany kapoty

    Ne všech, ale r.v. 2003.
    • 42
  23. P607Olda

    rozměry šroubů p206 kola R16

    Ty jo. \"origo\" na 206 bylo několik druhů. Tak už zvedni z.... a vyfoť je, anebo zjisti, zda mají rovnou dosedací plochu, a jak hluboké jsou otvory v nich. Vždyť vůbec nevíme, jaké disky máš. Tyto uvedené tam pasovat nebudou, protože alu kola mají skoro všechny rovnou dosedací plochu, a ne kuželovou. [upravil dne 9.12.2013 19:14 od P607Olda]
    • 6
  24. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Co už napsat. Sedět u počítače, a před problémem zavřít oči. Případně hledat tam, \"kde je líp vidět\". Z těch, komu \"něco\" vybíjelo baterku, počítám víc jak 90% bylo špatně zapojené neoriginální radio. No tak o Vánocích hledej, jak umíš.
    • 71
  25. P607Olda

    406 coupe - černý odběr

    Radio.
    • 71
×
×
  • Vytvořit...