Dneska jsem zkoušel nastartovat. Auto stojí 3tí den v -7 až -15 stupních. Podle voltmetru napětí baterky před stratem 12,5V ( což je OK ) baterka 3měsíce stará. Otevření auta a ožití BSI, přístrojovky, vnitřních světel - stále 12,5V. První poloha klíčku - žhavení 11.2V. Start propad na 9,1V a motor chytá na cca 5té otočení ( nepouštím klíček a napětí pomalu leze na 9,5 ). Nevím, ale podle mě je tady problém v baterkách, jednotka při cca 9V už prostě nefunguje. Zítra to skusím s druhou baterkou paralelně .
Stejný test jen Boxer 2,0 HDI s baterkou 94Ah - napětí padá max. na cca 10,5V a chytá na druhé otočení ( nalítáno 250tis. )
Pokud je problém vážně v baterkách, chce to silnější. Ještě mám v plánu předelaat si žhavení po vzoru starých dieselů přes časové relé, aby to předžhavilo déle. zdá se mi to strašně krátká doba... pokud ale pomůže baterka, kašlu na to