Přejít na obsah

twoolf

Uživatel
  • Počet příspěvků

    700
  • Registrace

Vše od uživatele twoolf

  1. pokud nejsi v nouzáku, pravděpodobně zhasne sama. Pokud odstraníš problém zhasne taky. EGR na 1,6 je elektronický, takže to nebude tak jednoduchý. Obětoval bych pár stovek a zajel na diag. ušetříš si spoustu trablů
  2. twoolf

    Urvane sroby - remenica na kluke

    Nebo naopak, byly utažené až příliš. Napětí v materiálu - vibrace a změny teploty - šroub kaput - průser na světě. Na kritická místa by se vždy měl dávat šroub nový, klidně neoriginál, ale nenatažený...
    • 7
  3. twoolf

    zamok kufra 307SW

    nejčastěji zlobí konektor k mikrospínači, nebo spínač samotný. nevypadá to, ale konektor nemá kontakt. nechá se rozebrat a přihnout. pak pohoda. Mě to pomohlo
  4. twoolf

    2.0 HDi netáhne

    tak se podel oinformaci čímpak to bylo
  5. twoolf

    2.0 HDi zle startuje

    hmm.. jenze pri -15 to zhavi necelou minutu, par vterin kontrolka a zbytek po startu. a jen pro info, při 9V v palubní síti nekomunikuje PC s diagnostikou, takže nízké napětí a ECU se nemají rádi. Souhlasím, že 9V a klasický diesel není problém.
  6. twoolf

    Reznutí zadních dveří u 307

    mě shily prahy a zadní lemy na 309 ale prožila si dvě povodně a vždycky do půlky dveří .) zinek, nezinek, mokro v prahu je zlo
  7. twoolf

    Olej nad rysku

    Když jsem ještě vlastnil FAp a byl řádně ucpaný, přibýval mi olej v motoru. cca 1cm za výměnu.
  8. twoolf

    2.0 HDi zle startuje

    Dneska jsem zkoušel nastartovat. Auto stojí 3tí den v -7 až -15 stupních. Podle voltmetru napětí baterky před stratem 12,5V ( což je OK ) baterka 3měsíce stará. Otevření auta a ožití BSI, přístrojovky, vnitřních světel - stále 12,5V. První poloha klíčku - žhavení 11.2V. Start propad na 9,1V a motor chytá na cca 5té otočení ( nepouštím klíček a napětí pomalu leze na 9,5 ). Nevím, ale podle mě je tady problém v baterkách, jednotka při cca 9V už prostě nefunguje. Zítra to skusím s druhou baterkou paralelně . Stejný test jen Boxer 2,0 HDI s baterkou 94Ah - napětí padá max. na cca 10,5V a chytá na druhé otočení ( nalítáno 250tis. ) Pokud je problém vážně v baterkách, chce to silnější. Ještě mám v plánu předelaat si žhavení po vzoru starých dieselů přes časové relé, aby to předžhavilo déle. zdá se mi to strašně krátká doba... pokud ale pomůže baterka, kašlu na to
  9. v techto situacich kontrola BSI nejdřív kabeláž a zkusit odpojit baterku. Teoreticky by mělo pomoci.
    • 6
  10. twoolf

    jak se leze do klimi

    jde to z boku - odděláš kryt u kolenou spolujezdce, nebo celý panel zpředu rozebrat. radio, panel, kryt radicky.... srouby jsou v popelniku
  11. Zkontroluj kabely a konektory vedoucí do BSI. Měl jsem to tam zoxidované a auto si žilo svůj život ( stahovali se okna, zlobil centrál, vnitřní světla a pod.. Skončilo to smrtí BSI. lehce prostříknout i jako prevence. Potom co jsem vyměnil BSI, všechno prostříknul a pořádně napasoval, problémy nejsou. Kvůli hlášce depolution ... bych totéž udělal i na RJ motoru. držim palec a napiš na cos přišel
  12. twoolf

    FAP Peugeot 406 COUPE 2.2 HDI

    jaké jsou správné hodnoty před a za FAPem ? Nebo jaké jsou ještě OK. Docela často se to tu řeší, ale nikdo neví, co tam má mít. sorry za
    • 9
  13. twoolf

    korekce vstřikovačů 2,0HDI RHZ

    hadice, ale ventil je uzavřený, což mam vyzkoušeno.
  14. twoolf

    korekce vstřikovačů 2,0HDI RHZ

    u mě je DRV OK ( vyzkoušeno ) EGR tam dávno není ( odpojen ). Zbývají vstřiky ( uvidíme po přepadové zkoušce ) a Hydoštel ( bůh chraň - kuchat se vevnitř se mi nechce ).
  15. twoolf

    Tlacidlo pocitaca

    tlačítko jde opravit. Rozebrat a je tam takovej měděnej plíšek, kterýmu odpadl slabej kontaktík. Naletovat kus jiného plíšku a je pokoj mám vyzkoušeno na 307 a funguje. 206 nebude příliš jiná
    • 6
  16. twoolf

    korekce vstřikovačů 2,0HDI RHZ

    zvuk velmi podobný neseřízeným ventilům škody 120
  17. twoolf

    korekce vstřikovačů 2,0HDI RHZ

    hmm... takže servisák si prostě jen řekl o 20tis za nový vstřiky. Korekce byly u jednoho vstřiku -1 a ostatní +0,3 takže to nebude tak strašný. Ach jo, úroveň servisů v čechách je vážně tragická. díky za tip. Jinak řemenice a rozvody nové, takže Buď setrvák, nebo hydroštel...
  18. twoolf

    Reznutí zadních dveří u 307

    v predu jsem si přinýtovával ten koberec zevnitř ( byl v jednom místě utržený ) při vrtání jsem měl jaksi blbý pocit, že je ten plech mizerne,, tak jsem si pak vzal magnet a čučel
  19. Ahoj lidi, jak na diagnostice poznám špatný vstřik? Zdá se mi, že jeden klepe ( pokud teda neklepe hydroštel... ) na diag. je korekce na jednom -1, na druhém a třetím +0,5 a poslední je skoeo na nule. díky
  20. twoolf

    Reznutí zadních dveří u 307

    no nevim, mam 2002 SW a kapota s pátými dveřmi jsou z hliníku
  21. Ahoj lidi, povedlo se mi pekně orvat lemy blatníků. Chtěl jsem to vyřešit chromovým \"tuning\" doplňkem, ale po hodině googlení nic, jen univerzál a jen na předek.... nemáte někdo tip kde by se dalo sehnat, popřípadě zkušenost? Chrom není podmínkou žádnou brutalitu, decentní kit. díky
  22. Podtlaky jsou hrozna sviňa, Večer se jedu napíchnout na Lexii, tak uvidím. Dám echo jak jsem dopadl, každopádně to vypadá na dostupnou diag. v JČ za rozumné peníze. Chci vidět co chybu vyhodilo a podle toho se zařídím.
    • 8
  23. twoolf

    Chyba FAP-u, EGR alebo vahy?

    bez diag jsi stejně v pytli... Ta hláška je trvalá závada a musí se smazat. Pokud je to váha nebo EGR, tak cca 3000,- i s prací, pokud FAP tak 20000,- a nebo za třetinu vykuchat.
    • 10
  24. twoolf

    EGR ventil na 1,6 HDi 80 kW

    mám neblahé tušení že na 1,6 je EGR elektro - pneumatický. Takže to zas až ta sranda není... ale možná kecám...
  25. twoolf

    častá výmena žiaroviek

    vypada to zajimave, asi sepres svátky pustím do bastlení
×
×
  • Vytvořit...