Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Teď je to K-x, ta moje K200 nějak rychle zmizela z trhu. K-x má místo 10M CCD 12M CMOS, jinak i tužkovky v něm zůstaly. S tím mým objektivem je to poříditelné stejně jako ten kanón nahoře...
    • 98
  2. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    Máš to v soukr. zprávě.
    • 20
  3. oddie

    Prevodovka kontrola oleja

    Jo, předtím se mi nenačetl.
    • 25
  4. Pokud ti stačí starší, tak mám.
    • 20
  5. Pentax kupujou jen exoti [upravil dne 12/29/09 oddie]
    • 98
  6. oddie

    Volnobežka Alternátoru

    Samozřejmě, mají ji všechna HDIčka. Také ji mají prakticky všechny diesely jiných značek od r.v. 2000 výš. Zpravidla jen u málo výkonných altíků dnes není, ale u všech větších ano, ono taky bodejď by ne, rotor 150A altíku už je nějaká hrouda. Jinak popis je třeba tady, namátkou: http://www.elit.cz/download.aspx?dontparse=true&FileID=62
    • 43
  7. oddie

    Prevodovka kontrola oleja

    Já teda vidím jen jeden obrázek, něco je někde špatně...
    • 25
  8. oddie

    Volnobežka Alternátoru

    Primitiv je především ten, kdo neumí ani uznat svoji chybu. Kašpare.
    • 43
  9. oddie

    Volnobežka Alternátoru

    Nematlej tu hovadiny, občas si zkus nejdřív něco zjistit, než začneš vykřikovat moudra, a nemusíš si pak nic vyprošovat.
    • 43
  10. Kuk: Nezbláznil, má to něco do sebe. Akorát je to docela drahá sranda.
    • 98
  11. oddie

    HDi - nastavuju sa ventily ?

    Tam se musi nastavit podlozkami.
  12. oddie

    Aky prevodovy olej??Viz.nizsie......

    Ten první.
    • 16
  13. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    Vyndat spínačku. Zajištěna je jedním malým šroubkem, ten najdeš, a pak dvěma západkami zespod. Ty budeš muset odvrtat, zacvakávají se jen s klíčem.
    • 20
  14. oddie

    Prevodovka kontrola oleja

    Co to zas je za bláboly, že se nemění olej v převodovce? Návrhová životnost je 150 tis km, jen proto je označován jako celoživotní. A že se dolévá? Kravina, podstatně jednodušší než kontrolovat hladinu a dolévat je vyměnit jej, některé převodovky dokonce ani ten kontrolní šroub nemají. A že se nemění při výměně spojky? To určitě, budu ho chytat do pet flašky a lít ho tam zpátky, celej žhavej.
    • 25
  15. Podle měřáku teploty oleje se to tak úplně brát nedá, to bys musel mít teploměr přímo na turbu To turbo je teplotně poměrně izolovaný celek, jeho teplota může být hodně rozdílná od teploty motoru. Ale jak už bylo psáno, má smysl se tím zabývat pouze v případě, kdy se jelo dlouho pod vysokou zátěží, a mělo by se zastavit - tedy prakticky jen na té dálnici a zastavení u pumpy. Pokud dojedete domů po jednotřídce, kde jste jeli kilo, na začátku vesnice stejně musíte ubrat, pak ještě objet dva bloky v podstatě na volnoběh a pak zaparkovat před barákem či do dvora, o nějaké potřebě dochlazování fakt nemůže být ani řeč. A ono ani na té dálnici, když jedete 150 na tempomat, uberete už u cedule pumpa za 2 km a necháte to už jen v klidu vyjet, není třeba nic moc řešit, pokud jste předtím nevyjížděli tou stopadesátkou pětikilometrové stoupání.
    • 21
  16. Ne. Ten smysl dochlazování je úplně jinde. Jde o to, že když motor běží pod vysokou zátěží, a turbo hodně plní, hodně se také zahřívá. V extrému to můžete vidět u sportovních/závodních aut - tam se dokonce i stává, že se turbo rozpálí dočervena. V běžném autě ho sice takhle asi nerozpálíte, i když jedete pilu, nicméně značně se zahřeje taky. A když v tom okamžiku vypnete motor, přestane cirkulovat olej, a může se stát, že se v turbu bude připalovat. To je ten problém a důvod, proč se doporučuje dochlazení po vysoké zátěži. A to je také důvod, proč je to po běžné jízdě nesmysl.
    • 21
  17. Jestli chceš, mám tu montážní návod v pdf od Eberspaecheru do Xantie, to je prakticky stejné jako pro 406. Je to holandsky nebo jak, ale z obrázků je to vidět.
  18. Dochlazování turba má nějaký smysl jen v případě, kdy motor běžel pod vysokou zátěží a měl by se zfleku vypnout. V osobáku by to odpovídalo leda tak situaci, že to rvete 200km/h po dálnici, a na poslední chvíli to strhnete k pumpě a zaflekujete. Pokud jedete normálně, a před zastavením to auto necháte chvilku \"vyjet\", a ne že jak hovada stojíte do poslední chvíle na plynu a pak to zahamtnete, není sebemenší důvod to ještě nechávat běžet na volnoběh. A pokud jedete někde 15km mezi vesnicema, tak už vůbec ne.
    • 21
  19. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    Dobrý, to bylo dokonce přímo z toho. Zítra odpoledne dám vědět.
    • 20
  20. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    Ještě, co máš za rok?
    • 20
  21. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    Podívám se v garáži, co tam vlastně zbylo.
    • 20
  22. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    Na to nemusí dělat žádnej odskok, u 306HB stačí centrál, ten původní zámek kufru pak nepůjde odemknout sólo klíčem, ale otevírat normálně jo. Já jej měl u 306 dokonce zaslepený.
    • 20
  23. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    O tom \"nejlevnější\" dost pochybuju.
    • 20
  24. oddie

    Ztracené klíče 306-co dělat?

    Spínačku a zámky do dveří mám asi ještě v garáži, kufrový zámek ale ne.
    • 20
  25. oddie

    remenica

    To jsem si u jednohmotového setrváku tehdy myslel taky, a jak rychle šel ven Úplně pro srandu králíkům to tam nikdo nedával...
    • 13
×
×
  • Vytvořit...