Podle měřáku teploty oleje se to tak úplně brát nedá, to bys musel mít teploměr přímo na turbu To turbo je teplotně poměrně izolovaný celek, jeho teplota může být hodně rozdílná od teploty motoru. Ale jak už bylo psáno, má smysl se tím zabývat pouze v případě, kdy se jelo dlouho pod vysokou zátěží, a mělo by se zastavit - tedy prakticky jen na té dálnici a zastavení u pumpy. Pokud dojedete domů po jednotřídce, kde jste jeli kilo, na začátku vesnice stejně musíte ubrat, pak ještě objet dva bloky v podstatě na volnoběh a pak zaparkovat před barákem či do dvora, o nějaké potřebě dochlazování fakt nemůže být ani řeč. A ono ani na té dálnici, když jedete 150 na tempomat, uberete už u cedule pumpa za 2 km a necháte to už jen v klidu vyjet, není třeba nic moc řešit, pokud jste předtím nevyjížděli tou stopadesátkou pětikilometrové stoupání.