Obávám se, že tento report je poněkud výstižnější:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010013101
Z prvního odkazu mě vyloženě pobavila tato věta: Vždy jsou dvě cesty - vítězit silou nebo vítězit chytrostí.
V souvislosti s akcí, kdy se na omezení rychlosti vynucené nátlakovými skupinami, které chtějí individuální dopravu co nejvíce omezovat, odpoví vytvořením kolony a omezováním dopravy, to zní vysloveně tragikomicky. Těm nátlakovým skupinám je nějaká kolona na Jižní spojce leda buřt, naopak z ní mohou mít ještě škodolibou radost. Sama pomalá jízda je přeci přesně to, po čem sami volají. To je opravdu chytrost jak noha.
K tomu připočtu to, že naprosto nebylo jasné, proti čemu vlastně účastníci protestují, takže si to média mohla vykládat jakkoliv po svém, a s gustem toho také využila. Takže zde byl efekt akce spíše záporný. Nadto se v plné nahotě ukázalo, že opravdu přijet hnout prstem je ochotno max. pár stovek lidí, a mnohem více lidí z toho má spíš legraci. Sorry, ale to zase jen oslabuje pozice a účastníky jen shazuje. A když připočítám nas*ání lidí, kteří se do té kolony chytli...
Celá ta akce tak podle mě měla jediný efekt (záporný), a to je zvýšení počtu lidí požadující omezení idv dopravy, a posílení pozic jejich nátlakových skupin. Stejný nebo ještě horší efekt mají bohužel slabomyslné výkřiky lidí v diskuzích, jak těch 50 budou jezdit na dvojku, aby to těm dotyčným \"nandali\". \"Nandají\" to maximálně sobě a svému autu, a nase*ou tím i ty, kteří původně proti ničemu neprotestovali. Tím se zase jen rozroste podpora těch nátlakových skupin, přijdou další omezení.... a odsereme to všichni.
Někde zaznělo heslo \"motorismus není zločin\". To je podle mě dobré heslo, dobře zvolené. Ale je třeba jej využít, a ne ho kurva diskreditovat. Pokud chcete dokazovat, že to není zločin, nelze to prezentovat blokováním dopravy, naschvály typu vytáčení motorů a tunění výfuků, děláním bordelu a siláckým chvástáním typu \"já mám právo jezdit a všichni se po*erte\". To je skutečně cesta jen do pekel, a přináší jen ztráty.
Vítězit silou nebo vítězit chytrostí. Už aby se tím konečně někdo začal řídit, místo vycpávání článku trapnými a vyčpělýmy výrazy o zmrdech, mrdkách, hulibrcích a podobně, které ničemu nepomůžou a nic nepřinesou. Nátlakové skupiny mají výrazný náskok, a náskok zatím bohužel i v té chytrosti. Kdo si to ve své namyšlenosti nepřizná a jen pohrdavě a nadřazeně slintá něco mrdkách, může akorát tak časem překvapeně bučet, jaké omezení se jim zase podařilo prosadit. Podceňovat protivníka se nevyplácí a nikdy nevyplatilo.