Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    405 1.9D motor cuká

    Silentbloky začít - jak ten horní (hruška), tak spodní pod motorem (reakční).
  2. oddie

    Povinne zimni obuti - Souhlas

    Jen tak mimochodem, četli jste někdo ten návrh? Někde jsem postřehl, že za těmi zimáky je \"nenápadně\" schovaná i řada jiných úprav, které se vám asi moc líbit nebudou. Aby to \"jsem pro, aby to schválili\" nakonec hodně nezhořklo...
  3. V Americe to nemaj jinak http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-kohout.php?itemid=7184
  4. oddie

    Spínací skříňka - VYŘEŠENO

    Jo, patří tam spínačka se 3 konektory. Dotyčný je tak trochu prase... Jestli chceš tu elektrickou část se 3 konektory (na spínačce se dá snadno vyměnit), tak jí tu mám.
    • 6
  5. Někde bylo popsáno, co u těch BSI odchází, tuším nějaké koncové stupně, jestli dobře pamatuju. Takže bych se do ní nejdřív podíval. Jinak sehnat jinou není zas taková rána, za 2-3 tis se po inzerátech nabízí.
  6. Elektrická část spínačky občas odejde, ale je mi divné, že by kvůli tomu nešel jen větrák.
  7. Kámoš mechanik povídal, že v čerpadle není rozdíl? To je teda pěknej blb. V čerpadle je velký rozdíl, TD čerpadlo má totiž oproti D čerpadlu jeden stupeň navíc, pro zvýšení dávky podle plnícího tlaku. Samotný vzduch dodaný turbem navíc ti bude leda na ho*no, výkon dělá právě ta vyšší dávka, kterou je možné díky většímu množství vzduchu vstříknout. Svody na D9B motor namontovat jdou, v tomto je hlava stejná. Na bloku není vývod tlakového oleje, který se musí udělat. Není na to ale dimenzováno olejové čerpadlo, a na vyšší výkon nejsou dimenzována ani ložiska na klice, chybí ostřik pístů, a k tomu všemu je zde příliš velký kompresní poměr. Už to tu bylo popisováno hodněkrát, jaký je rozdíl mezi těmi motory. Mmch. je třeba dát i kompletně jiný výfuk, u TD má větší průměr. Suma sumárum to na to napatlat jde, a občas to i někdo udělá. Pokud se k tomu dá i příslušné čerpadlo a k němu příslušné vstřiky, jede to stejně jako původní TD. Zásadní rozdíl ale bývá v životnosti, a můžeš si jen tipovat, jestli dřív praskne hlava či těsnění, nebo se lízne ojniční ložisko.
    • 9
  8. oddie

    Povinne zimni obuti - Souhlas

    Ono je to stejně fuk. Bouraj především nesoudní magoři, co mají pocit, že když mají zimáky, že mohou jet jak za sucha. A v tom se nezmění nic. Pokud bude zákon, že povinnost je mít zimáky když je sníh, led a sračky, místo nesmyslnýho vymezení datem, kdy už je klidně 20° nad nulou, jen dobře, ale že by kvůli tomu ubylo bouraček a nebezpečných situací nečekejte.
  9. Setrvák se zpravidla nemění, pokud se nerozpadá. Já ho také měnit nemusel, u mě to bylo dáno tím, že mě naštvala ta pevná sada, a říkal jsem si když už, tak už, když to musím dělat podruhé, tak to půjde komplet, ať z toho mám nějakou radost. Jinak se setrvák jen kontroluje, když je OK, nechá se tam, a když není OK, hodně lidí dá tu náhradní sadu s pevným, viz porovnání výše. Mmch. ten původní setrvák vyndaný z mého auta, tu ještě mám, klidně prodám, je OK, jen malinko cvrlikal - to o sebe tře takový malý výstupek vnitřní části o tu vnější, to je dáno vůlí v středovém ložisku, která sice je minimální, ale tenhle pohyb dovolí.
  10. Obávám se, že tento report je poněkud výstižnější: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010013101 Z prvního odkazu mě vyloženě pobavila tato věta: Vždy jsou dvě cesty - vítězit silou nebo vítězit chytrostí. V souvislosti s akcí, kdy se na omezení rychlosti vynucené nátlakovými skupinami, které chtějí individuální dopravu co nejvíce omezovat, odpoví vytvořením kolony a omezováním dopravy, to zní vysloveně tragikomicky. Těm nátlakovým skupinám je nějaká kolona na Jižní spojce leda buřt, naopak z ní mohou mít ještě škodolibou radost. Sama pomalá jízda je přeci přesně to, po čem sami volají. To je opravdu chytrost jak noha. K tomu připočtu to, že naprosto nebylo jasné, proti čemu vlastně účastníci protestují, takže si to média mohla vykládat jakkoliv po svém, a s gustem toho také využila. Takže zde byl efekt akce spíše záporný. Nadto se v plné nahotě ukázalo, že opravdu přijet hnout prstem je ochotno max. pár stovek lidí, a mnohem více lidí z toho má spíš legraci. Sorry, ale to zase jen oslabuje pozice a účastníky jen shazuje. A když připočítám nas*ání lidí, kteří se do té kolony chytli... Celá ta akce tak podle mě měla jediný efekt (záporný), a to je zvýšení počtu lidí požadující omezení idv dopravy, a posílení pozic jejich nátlakových skupin. Stejný nebo ještě horší efekt mají bohužel slabomyslné výkřiky lidí v diskuzích, jak těch 50 budou jezdit na dvojku, aby to těm dotyčným \"nandali\". \"Nandají\" to maximálně sobě a svému autu, a nase*ou tím i ty, kteří původně proti ničemu neprotestovali. Tím se zase jen rozroste podpora těch nátlakových skupin, přijdou další omezení.... a odsereme to všichni. Někde zaznělo heslo \"motorismus není zločin\". To je podle mě dobré heslo, dobře zvolené. Ale je třeba jej využít, a ne ho kurva diskreditovat. Pokud chcete dokazovat, že to není zločin, nelze to prezentovat blokováním dopravy, naschvály typu vytáčení motorů a tunění výfuků, děláním bordelu a siláckým chvástáním typu \"já mám právo jezdit a všichni se po*erte\". To je skutečně cesta jen do pekel, a přináší jen ztráty. Vítězit silou nebo vítězit chytrostí. Už aby se tím konečně někdo začal řídit, místo vycpávání článku trapnými a vyčpělýmy výrazy o zmrdech, mrdkách, hulibrcích a podobně, které ničemu nepomůžou a nic nepřinesou. Nátlakové skupiny mají výrazný náskok, a náskok zatím bohužel i v té chytrosti. Kdo si to ve své namyšlenosti nepřizná a jen pohrdavě a nadřazeně slintá něco mrdkách, může akorát tak časem překvapeně bučet, jaké omezení se jim zase podařilo prosadit. Podceňovat protivníka se nevyplácí a nikdy nevyplatilo.
  11. oddie

    Problém: student X pracující

    Pokud máš práci, změň si to na HPP a je to.
  12. oddie

    nakupujete obuv u Vietnamcu????...

    Boty u stánku jsem koupil jen jednou, při odjezdu narychlo na týdenní akci, kdy jsem neměl nic a potřeboval rychle koupit. Boty (kupodivu) vydržely o něco déle než ten týden, ale vzhledem k tomu, že šlo o sportovní akci, to bylo celkem o hubu. Podrážka z papíru, chování hrozné. Jinak vám, co máte ploché nohy a ještě si pořídíte křusky, co to jen zhoršují, se dost divím. Zaděláváte si jen a jen na problémy. Přitom není zas takový problém to řešit.
  13. oddie

    Crossová odpružená vidlice

    Jaudax: jo, ta docela jde.
  14. oddie

    rozvody 2.1TD !!!

    Nemusí se sundavat startér, ta díra je vidět, a stačí si naohýbat příslušnou kulatinu. Jinak kde to skočilo je jasné, prakticky vždy to skočí na klice, protože tam je menší průměr.
  15. Medvěde, jestli jsi na tuto akci tahal jen tak sám o sobě klubové vlaječky, tak tímto za sebe musím konstatovat, že jsi opravdu DEMENT.
  16. oddie

    Crossová odpružená vidlice

    Než tohle, to tam dej raději pevnou. Když odpruženou, tak s tlumením a zámkem.
  17. A co nějaká rehabilitace? Jinak jsem rád, že tyhle srandičky typu zouvačka a vyvažovačka mám u kolegy vedle, taky můžu dělat brigádníka, mám klíče
  18. oddie

    auto na zimu

    Co to řešíš za ptákoviny? Jestli jsem kdy v zimě kdekoliv kdykoliv projel, tak to bylo právě s 205D (a pak ještě s 405D, ale tam už byl handicapem těžkej zadek kombíku). Ostatní auta na tom byly už jen hůř. Pokud bych bydlel někde v extra horách, pořídil bych si Nivu nebo podobný vynález, ale do situace, kdy jen napadne trochu sněhu jako teď, je to ptákovina.
    • 8
  19. oddie

    Na běžky v Praze

    V tuto chvíli jsem ještě na horách kousek od Liberce, takže nejdřív jsem koukal na obchody v Liberci, jestli nemají nějaký zajímavý výprodej. Ale u to tu balíme, takže nakupovat budu nakonec stejně v Praze. Tady napadl čerstvý sníh, na bruslení by to stejně nebylo, takže to ani tak moc nemrzí, nadto zítra si těch cca 20 km dáme i s bágly na zádech, takže to bude hodně turistika. Ale pak asi půjdou tyhle běžky na Aukro a chci nový komplet Jediné, co mě trochu odrazuje jsou přesně tyhle akce. Nejen bruslení, ale i klasika a výšlap 5km kopce v hlubokém sněhu beze stop. Ta to budu muset koupit stejně i nějaké turistické či univerzály, tím jsou pak limitované i ty boty. Doufám, že to kombi boty zvládnou všechno... Jako tyhle druhé turistické by se možná daly Nordic walky, ještě pouvažuju. Každopádně ty skaty chci co nejdřív, dokud podmínky v Praze drží.
  20. oddie

    Na běžky v Praze

    Ne, budu kupovat vše, takže je celkem jedno, jestli na tom bude SNS nebo NNN. To bylo podle těch bot, co mi tak nějak padly do oka, ale stejně to záleží na tom, co se vlastně sežene.
  21. To na chladiči.
  22. oddie

    Na běžky v Praze

    Jo, ten les je Divoká Šárka, a ten stožár je u letiště Ruzyně.
  23. oddie

    Na běžky v Praze

    Ta fotka? Ne. Uděláme tipovací soutěž?
  24. oddie

    Na běžky v Praze

    Tak se tu válím nad různými obchody, a mám z toho hlavu jak balón. Potřebuju ještě k tomu koupit vše - boty, vázání i běžky. I delší hole. Boty raději combi, ne vyloženě tvrdé skate, zatím se mi nejvíc líbí Atomic Pursuit. To má vázání SNS Pilot 2. Nevím, jaký je rozdíl Pilot 2 a Pilot, vázání jsem našel jen Pilot. No a teď ty běžky. Líbí se mi Atomic Pro Skate, ale dělají se jen do 190cm, a já sám mám 185, to mi budou asi krátké. Dtto Fischer SC Skating, ty jsou nejdelší 192. Možná by se daly Sporten Bohemia XS Skate
×
×
  • Vytvořit...