Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. To je pak překvápko, když člověk zjistí, že 1km stojí třeba 6 nebo 8 Kč, a ne že \"jen benzín\", co?
  2. Kukuč:
    • 8
  3. oddie

    Předvolání na policii čr

    Ano, ne.
  4. Karburátor lze dát z nějaké staré škodovky, Rebik to tak kdysi měl, zeptej se ho na srazu.
    • 8
  5. Flexou se dá vzít i 0,5mm plech, ale musí se to umět. Nůžky na plech jsou dobrý, ale ohebaj. Každý nástroj má své pro a proti. Jinak ty nůžky se daj občas koupit na aukru, myslím ty kvalitní, nekvalitních je všude mraky.
  6. oddie

    motor rht vyměna

    10W-40 ze sudu za 80 litr
  7. oddie

    Hledam praci

    Taky jsem kdysi sháněl. Kdo něco umí dělá sám, kdo je jen nadšenec je zpravidla nepoužitelnej...
  8. oddie

    Hledam praci

    Toho tady těžko najdete...
  9. oddie

    motor rht vyměna

    Podle mě nemusí jít motor úplně ven, stačí sundat hlavu, nicméně u 807 jsem to nikdy nedělal, tak nevím, kolik je tam místa. Pokud se mu to nelíbí, dej to jinam, nebo prostě kašli na olej a jezdi.
  10. oddie

    Oddělené od Hledám práci

    Základ bude mít dost možná ještě míň, vydělat se dá jen na prodejích. To je práce pro silnou náturu.
  11. oddie

    Hledam praci

    To jako že byla krize a už není? No, ono je to trochu jinak. Zajedno nebyla žádná krize, ta jestli přijde, tak to bude řádově jiný hukot než tenhle čajíček, kdy jsou i v \"krizi\" přecpaný silnice autama a lidi pomalu neuvezou košíky v hypermarketech, to byla pořád jen celkem lehká deprese, krize vypadá jinak. A zadruhé ještě zdaleka není konec, to, že něco o kousek poporostlo a lidem trochu otrnulo nic neznamená, naopak je třeba se mít o to víc na pozoru. Nezaměstnanost se jen tak nezlepší, spíš ještě trochu zhorší, a nic podstatného se zatím neudělalo, takže není důvod k růstu. Spíš je to chvilkový záchvěv, jak se říká prostředek písmene W, a budem hodně rádi, když se u té druhé poloviny W pisateli dole moc nezachvěje ruka.
  12. oddie

    Předvolání na policii čr

    Nějaký papír, na základě kterého se pak provozovatel přepisoval máš? Něco, z čeho by se dalo dovodit, že už jsi v danou dobu nebyl provozovatelem a že se to jen nepřepsalo? Nějaký předávací protokol nebo něco takového?
  13. oddie

    Hledam praci

    Do nouzovek typu žlutá pr*el nebo KFC se dostaneš vždycky ne?
  14. oddie

    Předvolání na policii čr

    Kdo tedy byl oficiálně provozovatelem vozidla v tu chvíli? Jednou píšeš že ty, podruhé že firma. Na tom záleží zdaleka nejvíc.
  15. oddie

    Předvolání na policii čr

    Máš už tady tu odpověď už asi 10x, to neumíš číst??? Ta odpověď zní \"odmítám výpověď dle zákona XYZ paragrafu abc\". Případně \"v této věci nebudu vypovídat\". TEČKA. Nevím, proč sem furt matláš nějaké plky o osobě blízké. Jak u blbejch na dvorečku, tohleto. A jen tak mimochodem, klidně si tam pojem \"osoba blízká\" slintni. Pokud ale úředník zjistí, že to není tvoje osoba blízká, což v daném případě není a jemu to bude jasné, vylepí ti pokutu 10tis dle § 21 odst. 1 písm. g) zák. č. 200/1990 Sb
  16. oddie

    Předvolání na policii čr

    V ŽÁDNÉM případě neříkat \"osoba blízká\", to je novinářský blábol. Ideální je toto slovní spojení úplně zapomenout.
  17. oddie

    motor rht vyměna

    No náhodou byl, přesně to jsem čekal, proto se taky ptám. Takže to s 99% teče kolem vodítek ventilů, pokud teda nepouští turbo. Kvůli tomu není třeba měnit motor, stačí sundat hlavu a opravit tohle - a dotčené ventily samozřejmě vyměnit.
  18. oddie

    motor rht vyměna

    Pokud tam dáš nesedící typ motoru, namontovat sice pravděpodobně půjde, ale to auto tím zabiješ, např. nepůjde prodat, naa STK pokaždé úplatek... pěkná blbost. Co se toho turba týče, kontroloval jsi, jestli to nové taky nepouští? Jinak, nebyl ten motor náhodou potkaný?
  19. Pokud někdo soukromě najede 10tis za rok, asi těžko si na to pořídí auto za půlmega (a pokud jo, tak je na hlavu padlej). V tom je to kouzlo. Pokud někdo s tím služebákem dojíždí denně 200km do práce, je ta situace absolutně jiná. A jen tak mimochodem, zdaleka nejvýhodnější je mít soukromé auto a jezdit pro firmu, co to proplácí, ale to zrovnaa moc firem nedělá.
  20. Ano, to je důvod, proč si už od pořízení jednoho auta dávat stranou peníze na to další.
  21. To celkem nevím, cos mu vysvětloval, ale u mě to vychází přesně opačně, služební auto pro soukromé účely, pokud by mi někdo cpal, bych si nevzal, protože by mě vyšlo dráž než to soukromé co mám. Kvůli tomu, že se to jaksi počítá do daňového základu.
  22. Ano, je to půlka současné ceny auta. Jenže když vezmeš tu půlku, připočítáš k tomu to, co dostaneš za to rozbité či porouchané auto, co tuhle opravu potřebuje (skoro nic, ale dejme tomu 10), tak se podívej, co za tuhle cenu koupíš jiného. Tohle je rozhodovací kritérium.
  23. Tak ja mam ty pocty taky jednoduchy no ... 1500km najetych mesicne = pri soucasne spotrebe a cenach 3.500,- mesicne, rozpocitane povinne ruceni 500,- , mycka doplnky drobne opravy rekneme do litru .. A jsem na 5.000,- kazdy mesic jen to hvizdne .. Ještě si připočítej amortizaci.
  24. Velmi pravděpodobně bys nedostal ani těch 60, na druhou stranu za dva roky nebude na nule. S tímhle můžeš v klidu jezdit ještě 5 let a pak jej prodat za 20, nicméně počítej, že servis jakéhokoliv dalšího novějšího auta bude řádově dražší. Pokud bych měl říct, jak velká oprava se u tohoto auta ještě vyplatí, pokud jej máš teď v pořádku, viděl bych ten strop na cca 25-30tis.
  25. Můj příklad: dávám stranou měsíčně 2tis na nové auto. Dřív jsem to nedělal a koupil vždy co se naskytlo, teď chci ty prachy oddělit. Vyjde to tak zhruba na nákup auta jednou za 4-5 let Servis atd řeším mimo ad hoc, když to člověk rozpočítá, tak jen pojistka, náplně a drobnosti vyjdou na další litr měsíčně. Pokud bych bral, že běžný servis by byl v průměru za další litr měsíčně (to udělaj jen gumy, brzdy, výfuk atd), 4 litry měsíčně mě stojí jen to, že tu popelnici mám, co už mě lehce krká. Plus to, co člověk projede, což je v ročním průměru tak 3tis/měsíc. Žádná radost. Při menším nájezdu by se už vyplatilo auto vůbec nemít a brát si jej z půjčovny.
×
×
  • Vytvořit...