K článku: je to klasické PR a strašák, nic víc.
K výskytu svařenců - jejich hlavní doba už dávno minula, to měli psát před 10 - 15 lety, když se sem tahalo leccos a lepil to v garáži každej jouda, protože byl obrovskej hlad po autech a prodalo se všechno, navíc byla práce strašně levná, takže se vyplatilo leccos opravovat. Dnes je situace absolutně opačná, aut je všude jak sraček, nikdo je nekupuje, ceny aut spadly jak prase a práce mezitím zdražila několikanásobně, takže podobný slepování se už se dávno moc nevyplatí. Jo, že patlal zboří svoje auto a \"opraví\" takto pomocí nějaké čorky, to se stává, ale zdaleka už ne v takové míře jako kdysi dávno.
K provedení podobných svařenců - pohádky o \"pořádné\" opravě jsou mimo mísu, taková oprava se nikomu nevyplatí, to, co se udělá je zásadně jen namaskovaný slepenec určený do výkupu, kde si to pak koupí nějakej chudák. Osobně bych si něco takového nevzal ani zadarmo (kecám, vzal - ale na díly), v dnešní době obrovského výběru není sebemenší důvod kupovat nějakou těžší zbořku, byť je opravená sebelíp. Osobně už jsem rozebíral na kusy příliš velkou řádku bouraček na to, abych věděl, kam až se i napohled malý náraz všude přenese a co všechno to dokáže poznamenat.