Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    SVÁŘENÝ AUTA

    Z mého pohledu svařenec = auto sestavené z více kusů s významným zásahem do nosných částí. Výměna blatníku, prahu, vyvaření díry v podlaze není svařenec, slepení auta ze dvou půlek, či výměna \"čtvrtky\" i s kusem torpéda ano. Výměnu střechy jsem za určitých podmínek schopen zkousnout. Co se týká vyvařování shnilotin, to se za a) týká hlavně veteránů, co se dělají pro potěšení oka, běžnou produkční popelnici dnes nemá smysl nějak zásadně vyvařovat, b) furt tam není deformace od té bouračky.
  2. oddie

    SVÁŘENÝ AUTA

    K článku: je to klasické PR a strašák, nic víc. K výskytu svařenců - jejich hlavní doba už dávno minula, to měli psát před 10 - 15 lety, když se sem tahalo leccos a lepil to v garáži každej jouda, protože byl obrovskej hlad po autech a prodalo se všechno, navíc byla práce strašně levná, takže se vyplatilo leccos opravovat. Dnes je situace absolutně opačná, aut je všude jak sraček, nikdo je nekupuje, ceny aut spadly jak prase a práce mezitím zdražila několikanásobně, takže podobný slepování se už se dávno moc nevyplatí. Jo, že patlal zboří svoje auto a \"opraví\" takto pomocí nějaké čorky, to se stává, ale zdaleka už ne v takové míře jako kdysi dávno. K provedení podobných svařenců - pohádky o \"pořádné\" opravě jsou mimo mísu, taková oprava se nikomu nevyplatí, to, co se udělá je zásadně jen namaskovaný slepenec určený do výkupu, kde si to pak koupí nějakej chudák. Osobně bych si něco takového nevzal ani zadarmo (kecám, vzal - ale na díly), v dnešní době obrovského výběru není sebemenší důvod kupovat nějakou těžší zbořku, byť je opravená sebelíp. Osobně už jsem rozebíral na kusy příliš velkou řádku bouraček na to, abych věděl, kam až se i napohled malý náraz všude přenese a co všechno to dokáže poznamenat.
  3. oddie

    mizernej pneuservis

    To je nesmyslně dlouho, takhle dlouho přezouvám auto já, když zvedám pidizvedákem každé kolo zvlášť, nepoužívám u toho pistoli, nosím si to na zouvačku sám, u toho kecám s kolegou a do toho přijedou další dva lidi, co potřebujou něco řešit nebo zkonzultovat. Normálně by to přezutí na velkém zvedáku měl mít za 20 min hotové komplet, pokud v tom nemá žádný zádrhel.
  4. oddie

    mizernej pneuservis

    Taky pokud si někdo pořídí soustruh a dělá na něm za 400 na hodinu, je magor. Problém je, že si ty soustruhy apod. lidi nakradli (pardon, \"zprivatizovali\" ) z různejch podniků za hubičku a dělaj na tom za ceny, které nestačí ani na prostou obnovu, kurvěj si tak sami sobě trh. Pak ovšem zní dost tragikomicky, kdy si stěžujou, jak maj málo peněz a jak je všechno ostatní drahý, když jiní takoví blbci nejsou.
  5. oddie

    mizernej pneuservis

    Nespadl jsi takhle náhodou na hlavu? Evidentně ano, a to z hodně velké výšky. Normálně se za to platí i o hodně víc.
  6. oddie

    Koupe 406 Break 2.0 16V

    Ceny ležáků vystavených na netu a skutečně realizované ceny se často liší velmi zásadně.
  7. oddie

    Koupe 406 Break 2.0 16V

    Starší model není r.v. 1999, nový model je od MR 1999, tzn. od půlky roku 1998. Pokud je v TP 1999, jedná se o datum uvedení do provozu, ne r.v., buď se to auto prodalo a registrovalo až v r.1999, nebo to někdo \"omladil\" (celkem častá věc). Každopádně starší model by měl navalit o dost levněji, za ten je 50tis moc.
  8. oddie

    SVÁŘENÝ AUTA

    Hrůza je především tvoje tapetování fóra odkazama na Novinky a podobné sračky.
  9. oddie

    nekdo ochotny s EBAY uctem ?

    Klidně.
  10. oddie

    Koupe 406 Break 2.0 16V

    Ideální motor. Pokud je to fakt v tom stavu, jak píšeš, a není to žádná namaskovaná past, vzal bych to v klidu.
  11. oddie

    důchody-máme se na co těšit

    Ten vývoj je celkem jasný, kdo spoléhá na státní důchody, zapláče. Že je třeba se zabezpečit svépomocí je víc než jasné. Co je ale na těchto debatách o tom, jak jde nebo nejde si něco našetřit vždy naprosto nejzajímavější je to, kolik peněz jsou schopní ti nízkopříjmoví, kterým \"nezbývá\", vyházet třeba za cigára, nebo třeba auta, plazmy atd. Příliš mnoho lidí je tu zvyklých, že se o ně někdo nakonec postará, je tu příliš malý smysl pro osobní zodpovědnost, téměř všichni se vymlouvají na něco jiného i ve věcech, za které si mohou jen sami.
  12. oddie

    Hypotéky zdražují

    Cliwe: pokud chceš něco kupovat, místo hysterických reportáží v TV a článků v novinách se skrytou reklamou, které si klidně po týdnu odporují samy sobě je třeba dlouhodobě sledovat situaci na trhu včetně souvislostí.
  13. Nerez je zpravidla austenitická, takže by ten kroužek dost pravděpodobně nefungoval.
  14. oddie

    Hypotéky zdražují

    Nájem, co platí ten kamarád já platím za 50m byt s terasou, možností používat zahradu a parkovat ve dvoře... a když se podívám do inzerce, vidím tam podstatně levnější nájmy, bez problémů bych si vybral. Kamarád je docela blázen.
  15. oddie

    Hypotéky zdražují

    Takže mi chceš tvrdit, že se v Ostravě pronajme za 10tis byt, u kterého celá splátka hypo + FO je pouze 9? Spotřebu neuvažuji, ta je v obou případech stejná. Pokud uvažuju FO litr, splátka 8 tis odpovídá zhruba 1,3M. Takže byt, který se dá koupit za 1,3M se u vás pronajímá za 10? To je ovšem nádhera, protože to je nájem podstatně dražší než v Praze. Normálně bych takový byt rychle běžel koupit, protože to je dobře výdělečný podnik, ale něco mi říká, že to asi bude tak trochu jinak. Ostatně počítal jsem takto pár lokalit zhruba před měsícem a nevycházelo to jako dobrá investice v žádné. Ono také s cenama nájmů v inzerci je to asi jak s cenama aut, co si budem povídat, jak už nám tu pár zdejších \"up\"-ovačů názorně předvedlo.
  16. oddie

    Hypotéky zdražují

    Byt, který jde koupit na hypo za 9 i s poplatkama se opravdu nepronajímá za 10. Pokud by to tak bylo, mám těch bytů 20 a nechodím do práce. To, že byl nájem větší než splátka hypo platilo kdys dávno, pokud někdo dnes platí přemrštěný nájem, jeho chyba. Dnes je lokalit, kde se obecně vyplatí koupit byt naprosté minimum.
  17. oddie

    Hypotéky zdražují

    Mám z toho tak maximálně srandu, za dnešní ceny něco koupí jen blázen, a pokud se náhodou naskytne super kup, je jedno, jestli hypo stojí o procento víc.
  18. oddie

    407 vs 508

    Přední i zadní náprava u 406 HDI combi, mají za sebou přes 50tis km, dělal je ještě předchozí majitel ani nevím kdy, a nic nenasvědčuje, že by se na ně mělo v brzké době nějak sahat. Jednoduchost a robustnost ano, ale ne úplně za cenu užitných vlastností...
  19. oddie

    Vymena prevodovky-pokles vykonu???

    60 na čtyřku při 1500ot jede 80kW HDIčko ve 406, to se do 206 ani nedávalo, ta, co je v 206 HDI je podle mě o něco kratší, kdoví, co za převodovku nebo vnitřek tam vůbec dali.
  20. Těch lokalit je řádově více a dost záleží i na ročním období. V plné sezóně bych Šumavu nebo LVA nejel.
  21. oddie

    Kamera do auta

    No paměťová karta, co se dává do foťáku... ideálně aspoň 8GB, aby ti chvilku vydržela.
  22. oddie

    Kamera do auta

    Mám jednu v práci, tak se klidně můžeš stavit, ale musíš mít svou SD kartu, tu tam nemám.
  23. oddie

    Kamera do auta

    Nechceš si ji půjčit a natočit to sám?
  24. oddie

    Vymena prevodovky-pokles vykonu???

    Kdyby ti tam dali z menšího motoru, mělo by to naopak kratší převody - lepší akcelerace, nižší max. rychlost. Tohle je divný, o tolik by neměla být delší ani z diesela.
  25. oddie

    motor "žere" olej

    Nech si to na domácí traktor
×
×
  • Vytvořit...