Jednu příhodu mám napůl zprostředkovanou. Jeden programátor, někde jsme se bavili, autům vůbec nerozuměl, že prý musí do servisu, auto že mu občas táhne na stranu. Vyptal jsem se, co to přesně dělá, když udělá tohle a támhleto, dokázal to popsat, takže jsem diagnostikoval vadný zadní silentblok pravého ramene. On sice neměl ani tušení, co to je, ale že prý to v nejhorším použije. No a zbytek znám jen z jeho vyprávění:
dojel do servisu, popsal jim chování auta úplně přesně jako mně, a začalo vyprávění pohádek, jó, pané, to se musí vyměnit tohle, a tohle, a ještě tohle, a s tím jste určitě někam vletěl, a bude to celý hnutý, no začali ho obkládat neuvěřitelně. Dotyčný se posléze naprdl a rozhodl se všechno vsadit na jednu kartu. Rozkročil se, dal ruce v bok a řekl: \"je to zadní silentblok pravého ramene, tak jej vyměňte!\". Rádobymechanici se zarazili, milé auto zvedli, zjistili, že je opravdu volný, vyměnili, a auto přestalo tahat na stranu. Od té doby byl prý v tom servisu ještě několikrát a už si dávali znatelně pozor. Jo, a musel jsem mu vysvětlit a namalovat, co to vlastně bylo a jak jsem na to přišel, když jsem to auto nikdy ani neviděl...